Reklama

Jak a proč do dětí dostat omega-3 mastné kyseliny

Esenciální mastné kyseliny omega 3 jsou látky nezbytné pro zdraví dětí i dospělých. Lidský organismus si polynenasycené mastné kyseliny nedokáže vytvářet sám. Proto je musíte dodávat tělu sami ve formě potravy nebo ve formě kvalitních potravinových doplňků.

Hlavním zdrojem omega 3 mastných kyselin v jídelníčku jsou tučnější ryby (sleď, makrela, losos, sardinky, tuňák, ančovičky) a mořské plody. Kromě ryb je získáme i z pšeničných klíčků, vlašských ořechů, lněného semínka, sójového, lněného či řepkového oleje.

Pod pojmem omega 3 se skrývají dva druhy mastných kyselin - kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA).

 

EPA A DHA jsou důležité:

Reklama

Pro normální fuknce srdce

Pro normální vývoj mozku

Pro normální funkce zraku

Pro normální fungování imunitního systému

Mají protizánětlivé účinky

 

Pozitivní vliv omega-3 mastných kyseliny se u dětí může projevit při:

ADHD, alergiích, ekzémech, častých respiračních infektech, poruchách spánku, sklonu k depresím, poruchách koncentrace a koordinace, poruchách učení, dětské obezitě…

 

Ryby bohužel ne všechny děti mají v oblibě. Můžete vyzkoušet typy a recept v článku Jak naservírovat dětem rybu, aby jim chutnala

Pokud se vám nedaří pravidelná konzumace tučných ryb či mořských plodů, pak je vhodné šáhnout po doplňku stravy určeném pro děti. Výhodou kvalitních doplňků stravy je, že neobsahují rtuť ani jiné těžké kovy či mikroplasty, kterými jsou bohužel ryby stále více znečištěny.

Rybí olej pro děti – chidren fish oil 120 kapslí je určen pro děti od 3 let a balení vydrží na 2 měsíce. Kapsle jsou malé, aby se dětem lehce polykaly. Zdrojem omega-3 kyselin jsou peruánské ančovičky ulovené rybolovem certifikovaným společností Friend of the Sea pro udržitelný rybolov.

Omega 3 Krill olej 60 kapslí je k ekosystému šetrným certifikovaným způsobem získáván z krunýřovky krillové žijící v čistém prostředí Antarktického oceánu. Kromě omega-3 kyseliny je kryll olej zdrojem fosfolipidů, cholinu a antioxidantu astaxantinu. Krill olej mohou užívat děti od 3 let. Tobolky jsou malé a mají přírodní vanilkovou vůni. Balení vyjde na 1 měsíc užívání. Je možno zakoupit zvýhodněné balení 3+1 zdarma.

MK

Reklama

Komentáře

Marika (Čt, 1. 12. 2022 - 21:12)
Naše děti milují tortily či těstoviny s tuňákovým salátem, takže omega-3 kyseliny do těla dostávají celkem pravidelně. Problém je, že ty konzervy zdražily za poslední rok z 55 Kč na 109 korun. To už se nám časem víc vyplatí tyhle potravinové suplementy.
Linda (Pá, 2. 12. 2022 - 10:12)
Taky máme ty tuňákové saláty rádi - hlavně ten mexický, ale to zdražení je šílené. Občas se dá koupit v akci. Ještě jsme si občas kupovali domu lososa chytaného nadivoko v Grónsku, ale rybárnu zavřeli. Lososům z farem vůbec nevěřím. Viděla jsem na Youtube video, čím je krmí a jaký je to humus. Omegy jsou určitě dobré brát. Mně pomohly s bolestí kloubů.
Reklama