Reklama

Jaké běžné kožní problémy lze léčit s aloe vera

Díky své víceúčelovosti aloe vera vyhovuje všem typům kůže. Svým "adaptogenním" charakterem se přizpůsobí vašemu typu kůže. Aloe vera při přímé aplikaci na kůži může zlepšit celou řadu kožních problémů: akné, černé tečky, červené skvrny, suchou kůži, "ještěrčí kůži", celulitidu, strie, zapařené hýždě, jizvy, mateřská znaménka i stařecké pigmentové skvrny.

Akné:

Účinky aloe vera na akné a s ním spojené kožní problémy byly předmětem mnoha výzkumů. Dermatologické časopisy pravidelně publikují články na toto téma. Egyptští výzkumníci El Zawahry, Hegazy a Helal ve své klasické studii z roku 1973 zkoušeli aloe vera na ženách ve věku 18 až 25 let trpících smíšenou formou acne vulgaris (komeda, puchýře, pustuly, cysty, noduly). Na konci měsíční léčby dvě z nich měly opět normální kůži a u třetí ženy došlo k výraznému zlepšení pokožky s jen minimálními stopami akné.

Celulitida:

V Severní Americe se celulitida léčí nanášením hojného množství produktu na bázi aloe vera na postižená místa, které se poté překryje celofánovou fólií (zejména pro urychlení lymfatického oběhu). Tyto přípravky obsahují především výtažky z břečťanu a chaluh, což jsou tradiční prostředky na léčbu celulitidy. Nemáte-li k dispozici tyto přípravky na bázi aloe vera, používejte zmíněné rostliny ve spojení s aloe vera (v podobě krému nebo listů) Do svého podomácku vyrobeného přípravku můžete přidat i tekutý vitamín E a kayenský pepř. Poté jej aplikujte jako teplý zábal, který překryjte celofánem. Vedle jeho vlastního účinku aloe vera napomáhá zvýšit účinek ostatních tradičních přísad tohoto balzámu tím, že napomáhá jejich lepšímu pronikání do kůže.
Chcete-li skutečně účinně využít takového zábalu, musíte jej nechat působit nejméně hodinu, neboli jak nejdéle to bude možné. Poslouchejte při tom hudbu a uvolněte se. Dávejte přednost stravě s nízkým obsahem tuku a obsahující nejméně 50% syrové zeleniny a ovoce.

Reklama

Říznutí, škrábnutí, odřeniny:

Jako prostředek buněčné regenerace gel z aloe zázračně léčí říznutí, škrábnutí i odřeniny. Při okamžité aplikaci jeho adstringentní vlastnosti zastavují krvácení a zamezují vytvoření jizvy, je-li říznutí hluboké. Nezapomeňte však ránu před aplikací pečlivě očistit.

Krvácení:

Používejte aloe vera i při krvácení. Podle jedné zprávy z Nemocnice sovětské republiky Batumi aloe účinně staví krvácení po ablaci krčních mandlí. Listy aloe se pasírují, aby se z nich získala šťáva, která se následně konzervuje lihem v poměru dvaceti dílů lihu k osmdesáti dílům šťávy z aloe.

Zpevnění prsou:

Všimněte si, že většina krémů určených ke zpevnění prsou žen po porodu má adstringentní účinky. Proč tedy nevyužít adstringentních vlastností aloe vera ke zpevnění vašich prsou? Plocha mezi prsy a krkem je považována za přirozenou podprsenku. Je-li v těchto místech kůže pevná a dobře napjatá, vaše prsa si zachovají svůj půvabný tvar.
Chcete-li dodat tonus svým prsům, můžete vyzkoušet klasickou metodu, spočívající v každodenním oplachování prsou studenou vodou. Znaly ji již takové proslulé krásky, jakými byla Diana z Poitiers či Madame du Bary.

Různé:

  • Používejte aloe na nejrůznější kožní nedostatky (deskvamace, prasklinky, zrohovatělá kůže...), vznikající při běžných domácích pracích nebo při manipulaci s chemikáliemi.
  • Strie, mateřská znaménka nebo stařecké pigmentové skvrny, zarudnutí kůže rovněž dobře odpovídají na aloe vera. Vhledem k jeho adstingentním vlastnostem aloe vera mohou využít lidé, kteří dodržují přísné hubnoucí diety a chtějí zabránit vzniku strií. Totéž platí pro těhotné ženy.
  • Potřete si náušnice aloe vera než si je navléknete do dírek v uších. Nejsou-li náušnice stříbrné či zlaté, jejich oxidace může mnohdy způsobit určité nepříjemnosti.
  • Aloe vera vám velice dobře poslouží, je-li vaše pokožka přecitlivělá na syntetické tkaniny (či na cokoli jiného).
  • Kojíte-li, aloe vera zabrání podráždění kůže způsobené sáním dítěte. Chcete-li dítě odstavit, potírejte si bradavky hořkým gelem z čerstvého listu. Všechny tradiční kultury, které znaly rostlinu aloe vera, ji používaly k tomuto účelu. Zapařené zadečky malých dětí jsou další nespornou indikací aloe vera.
  • Staré jizvy lze mírně vyhladit hojným a pravidelným nanášením aloe vera. Ovšem předcházet jizvám je lepší než je léčit. Zranění a popáleniny ošetřované od začátku s pomocí aloe zanechávají jizvy nepatrné či vůbec žádné.
  • Nechte si na obličeji zaschnout slabou vrstvu aloe vera než nanesete make-up. Zůstane déle svěží a netknutý. Vytváří to také ochranný film, zabraňující pronikání toxických složek dekorativní kosmetiky do pokožky. Používejte aloe vera i při odličování jako zvláčňující a ochranný prostředek.
  • Používejte aloe vera na zmírnění všech typů podráždění způsobených bodnutím hmyzu. Kůže se mnohem rychleji zklidní. Díky své hořké chuti může aloe vera posloužit i jako ochranný prostředek proti hmyzu, což je jeho běžná indikace v tropických zemích.
  • Přípravky s vysokým množstvím aloe vera od značky Aurea můžete zakoupit v prodejně 001shop.cz Krakovská 22, Praha 1 od Po do Pa mezi 9.00 -17.00

 

 

Reklama

Komentáře

Reklama