Reklama

Jak užívat Šťávu z celých listů aloe vera při zdravotních potížích?

Aloe v podobě šťávy bude mít vždy charakteristickou silnou chuť. Ale je to asi stejně nepříjemné, jako když poprvé okusíte pivo nebo gin.
Na chuť šťávy z aloe si zvyknete, až pocítíte její blahodárný účinek. Někteří ji nakonec zbožňují. Pokud se vám její chuť zdá příliš nepříjemná, smíchejte ji s ovocným džusem nebo s kterýmkoli jiným oblíbeným nápojem.
Denní dávka se pohybuje mezi 40 až 60 ml, což odpovídá čtyřem až šesti polévkovým lžícím.

Žaludeční a střevní potíže:

Šťáva z aloe je spíše mírné projímadlo nebo gastro-intestinální tonikum?
Konzumace šťávy z aloe nemá žádný prudký čistící účinek, ale může působit mírně projímavě vzhledem k regulačnímu účinku na žaludeční a střevní funkci.
Aloe dále umožňuje srovnat těžkou a vodnatou stolici a tím odbourat chronickou zácpu. Je tedy správnější hovořit o tonickém účinku aloe vera na tenké střevo.

Trávení:

V malém množství je aloe velmi vhodným lékem na zmírnění žaludečních potíží. Při obtížném zažívání, nadýmání, pocitu tíhy užívejte 100% šťávu z aloe. Jedna až dvě polévkové lžíce denně stačí.
Aloe bude také ideálním pomocníkem po nadměrné konzumaci jídla či alkoholu nebo příliš kořeněných pokrmů. Šťáva z aloe je rovněž dobrý aperitiv, který správě "připraví" žaludek na příjem potravy, necítíte-li se právě ve své kůži.

Reklama

Žaludeční vředy:

Žaludeční vřed je jednou z našich nejrozšířenějších "civilizačních chorob". Tento klasický příznak nadměrného stresu patří k poruchám se zcela evidentním psychosomatickým podtextem složkou.
Trápí-li vás žaludeční vředy, sami víte, že ty nejhorší záchvaty vždy způsobují paroxysmy vyvolané duševním tlakem. Extrémní emoční projevy (agresivita, netrpělivost atp.) totiž narušují vylučování žaludečních šťáv, které za normálních okolností ochraňují žaludeční stěnu. Jakmile se však jejich sekrece zvyšuje, žaludek začíná "stravovat" sám sebe, čímž vznikají špatně se hojící a chronické leze.
Stejně jako s ostatními žaludečními obtížemi i se žaludečním vředem aloe dokáže zázraky. Vedle znecitlivujícího účinku působí dále jako koagulační, baktericidní, desinfikující a hojivý prostředek. Především ale zabraňuje nadměrné sekreci žaludečních kyselin díky svému pH, potlačujícímu pronikání zásadité žluči.
Jde vlastně o jednu z nejstarších indikací aloe. Mnozí nadšení uživatelé této rostliny mohou doložit, jakých úžasných výsledků dosáhli při léčbě žaludečních vředů s aloe vera. Vředy se rychle hojí a bez vedlejších účinků.

Artritida a artróza:

Lidé, trpící artritidou, se mohou spolehnout na protizánětlivé účinky aloe, které byly předmětem mnoha seriózních výzkumů. Podle profesora Roberta H. Davise lze výrazné účinky aloe na záněty a edémy vyložit obsahem takových látek, jako je kyselina acetylsalycilová (obsažená v aspirinu), vitaminů C a E, alotocinu A, laktátu hořčíku, bradykinázy (enzym) a gibberellinu. Konečně máme již určité důkazy i o tom, že aloe zmírňuje kloubní bolesti, neboť znemožňuje vápníku usazovat se ve tkáních. Nezapomeňte také kombinovat vnitřní a vnější účinky aloe. Na záněty kloubů je nezbytné opakovaně nanášet čistý gel.

Cukrovka:

Mnozí lidé mohou dosvědčit, že při každodenní konzumaci šťávy z aloe pozorovali určitý pokles krevního cukru a že se jim tak podařilo snížit svoji denní dávku insulinu. V některých vzácných případech bylo zlepšení pozoruhodné. Existuje seriózní studie o schopnostech aloe regulovat obsah krevního cukru.
Jedná se o studii doktora Agrawala o ateroskleróze. V této studii 2/3 z 5000 pacientů byli diabetici. Hodnoty krevní glukózy nalačno a po jídle se ustálily na normální hladině u všech, kromě 177 pacientů. Až na tyto výjimečné případy se diabetičtí pacienti mohli obejít bez všech OAD (orálních antidiabetik) již po dvouměsíční léčbě. Dávkování se pohybuje mezi 4 až 6 polévkovými lžícemi denně.

001shop.cz nabízí štávu z celých listů aloe vera zde. Tuto šťávu je možno též zakoupit přímo v prodejně Krakovská 22, Praha 1 od Po do Pá mezi 9. až 17. hod.

Reklama

Komentáře

jano210 (Po, 6. 12. 2010 - 13:12)
pokud by mel nekdo zajem muzu nabidnout listy aloe vera /barbadensis miller/listy jsou 8 až9 let stare vaha 600g az 1000g muzete si sami vyrobit štavu nebo gel listy jsou cerstve letecky dopravene do 32 hodin
Martin Bartoň (Čt, 11. 1. 2018 - 14:01)
Zdravím ve spolek. Mám rád aloe veru a tak jsem této bezesporu úžasné rostlině věnoval celkem podrobný článek. Třeba budou uvedené informace někomu z vás k užitku. Zájemci ho najdou zde: http://www.beznudle.cz/lex-cz-aloe-vera-gel.html
Reklama