Reklama

Sebepoškozování

pistalka (So, 7. 6. 2003 - 03:06)

Pajka, tak ahoj a dobru noc ;o] xixi, zehlenie ;o] tak si ho vychutnaj ;o]

Pajka (So, 7. 6. 2003 - 03:06)

Už bysom naozaj mala ísť, zajtra, teda dnes ma čaká pračka so žehličkou a sporák s riadom a všetko :) Už som taky ležala a zasa sa tam vraciam: Želám Ti dobrú..., i keď krátkú..., Ty si taká nočná netová veverička :)

pistalka (So, 7. 6. 2003 - 02:06)

Pajka, clovek si povie, co nestihnes za mlaaadi dobehnes na stare kolena ;o]nespavas cely tyzden Ty noclaznik, ci nenoclaznik :o[ vezmi nejaku peknu knizku a sup s nou do postele, a bud sa nedostanes ani cez uvod, alebo sa nou preluskas, kazdopadne krajsi zazitok, ako sediet pri nete... Ze polezat si, to znie tak strasne divne, vies ja som tam uz lezala sice iba pol hodiny, ale uz ma tam mrle zrali, je celkom chladno a za svitu maleho svetla s pohladom uprenym na biely plafon, mam pocit, ako by som lezala v truhle :o[ brrr to tam radsej nebudem, brazdim net, ci ako sa to melie, ze surfujem, vidis aj vodnym sportom sa tu porad venujem ;o] co ja tu vsetko nezazijem...

Pajka (So, 7. 6. 2003 - 02:06)

Píšťalka, od Teba to s tým spánkom naozaj sedí...Som tonight celkom bezradná baba :(A nespím celý týžděn, aj napriek tomu, že deti niesú doma :((( Ale Ty by si mala ísť troška poležať

pistalka (So, 7. 6. 2003 - 02:06)

Pajka, no vidis, hned tam mas smajlika, len dufam, ze tam neni iba na oko, aby si ma zmiatla! By the way, preco nespis? Taka pekna letna noc a Ty sedis pri compe, ako keby si nemala nic lepsie na praci, sak spat treba! Mne sa akosi nechce, a to som zo vcera na dnes spala necele 2 hodiny ;o[ cely den poletujem, deti su doma, tak mam o zabavku postarane ;o[Co si dame na spanok? Hm, babo rad! ;o]

pistalka (So, 7. 6. 2003 - 02:06)

Peta, tak sa sturam v tom pocitaci, ako male dieta s prstekom v nose a nasla som toto http://www.edusan.sk/dom_lek/lieky/lieky_zobr.php?id=447 tak sa tam pozri, mozno to nejaky ucinok mat bude, veru asi si to poriadim o par dni aj ja

Pajka (So, 7. 6. 2003 - 02:06)

Píšťalka, pošlem Ti,(možno), peknú čerstvú fotku s bublifukom, fúká si tam moja najmladšia panenka... Dúfam, že aj jej bolo dobre! Zajtra jej poviem, možno babke požičá :)

pistalka (So, 7. 6. 2003 - 02:06)

Pavlinka, no tak som momentalne bez napadov :o[ chces, poziciam Ti bublifuk ;o] mozme si ho striedat, ach joj spargla, spargla, co nam to stvaras? ts ts ts...

Pavla (So, 7. 6. 2003 - 02:06)

Píšťalka, už ani špargla nepomáha :(Azda som sa predávkovala? :(Nepoznáš nejakú vlastnú fintu? Aj spánok je preč... :(((

pistalka (So, 7. 6. 2003 - 01:06)

Pajka, tak Tebe uletely vcely? :o[ no hlavne ze Ti neuletel humor ;o] inak Pajka, tak ma napada, jedna super, super kamoska [mimochodom nepoznas ju? ;o]] mi vravela, ze ak niekomu obcas uletia vcely, ze by si mal schrumnut 3 krat za den 1 sparglu ;o] tak si to naordinuj a poctivo dodrziavaj cely vikend, uvidis jak Ti bude v pondelok, tak kraaaasne, ze sa aj vcely vratia s5 a i hracky Ti pomoze nejaky suhaj z tej studne vytiahnut ;o] nuz, ak nie suhaj tak vodnik Ti ich rad poda, isto mu nejake vletely do obyyyyvacky ;o]Peta, nieco na tie jazvy... to bude asi tazsie, moje rany, ktore boli robene ziletkami, neboli moc hlboke, i ked o to asi pocetnejsie a preto mi velmi pomaha opalovanie, minule leto to bolo fajn, iba tak som sa sama [pochopitelne, ze sama] vzala von k vode a opalovala som sa cele dni, teraz si moc slniecka neuzivam, ale zato som casto v solariu, cize to mas praz jak uohd... Zo zaciatku opalovania to islo tazko, pokozka mi zcervenala a zostavali mi pruzky, ktore boli biele a svietili na mile daleko, ale dalsim a dalsim slnenim, sa to pomaly kompenzuje az si niekedy vravim, ze isto zmiznu uplne :o] hlavne si nestrhajte chrasty, lebo to bude este horsie, osobne si napriklad dam horuci kupel a potom si cez to robim jemny peeling, tak sa to vzdy tak nejak rovnomerne zosucha a neposobi to tak dramaticky. Ak mas rany hlboke, v tom Ti moc neporadim, ale snad skusat to tak nejak podobne... :o] ale ako pises, ze uz tym "netrpis" to znamena, ze to nerobis uz davnejsie, z toho mi plynie, ze Ti moje rady budu tak akurat na nic a myslim, ze jazvy starsieho data sa hadam odstranuju laserom, ale stejne iba ak nie su moc hlboke, ale to isto nebudu, vacsinou to ide, nejdu odstranit jazvy po operaciach tie su hlboke, ale tieto by mali ist, niekde om tu o tom citala, ja sa neskor pozriem a potom Ti poviem, kde to je ;o]Barborka, nemyslim si, ze uz je tu vsetko napisane! Predsa len sme ludia z rozneho cesta, a kazdy ma tak trosku v comsi iny smer, i ked problem mame asi rovnaky, ale aj tak mam pocit, ze mame stale co povedat, vies, keby mi mali hned po prvom prispevku dojst slova, asi by som vetrila, ze nieco nieje so mnou v pohode, predsa clovek nemoze par vetami povedat vsetko a zrazu si to odovodnit niecim ako "ok koncim, sak uz to tu je, uz to iny povedali" aj keby tu niekto predomnou povedal nieco co citim i ja, tak to zopakujem a ak budem mat pocit, ze to chcem povedat este 4 krat tak to poviem, na tom nic nieje :o] tak sa kludne uvolni a nieco nam natukaj, kludne i to, co sa chystas robit cez vikend, ci niekam vyrazis,... nemusis pisat iba o ublizovani, i ked sa tato tema tak vola, nieje to smerodatne, ak tu niekto zacne preberat co davali v telke, ci ake bolo zasa horko, ci ako sa suseda vonku stasala z bicykla... kludne sa pridam ;o] Baro, i olizane lizatko sa pekne proti slnku leskne, to Ta nelaka? isto by Ti viac chutilo ;o]Blizi, to si pekne napisala, si proste spravna zenska "krev a mliko" :o] vies, keby ma to nezaujimalo, tak by som sa na to nepytala, i ked som nevedela, ci na to zareagujes, neviem, ci som nebola moc osobna, ak ano tak prepac, je zaujimave, ze to chces nejako preniest, trebars na ten papier, a co keby si skusila na ten papier prenasat trebars myslienky, radsej, ako krv nemyslis? no kazdy umelec potrebuje nejako zacat, mozno aj Picasso maloval krvou, i ked farbami sa preslavil omnoho viac, tiez mozno usudil, ze "Avangalske slecny" budu krajsie na platne, ak budu malovane farbami :o] maloval podla roznych obdobi a ked mal muzu ruzoveho obdobia, pouzival hodne prave cervenu farbu, ako farba krvi, bola to jeho najoblubenejsia rarba, posobila nanho symbolom "zivota" v tom obdobi to boli prave postavy, ktore sa vedeli uplatnit, nebolo to smerom k melancholii, ani k beznadeji, bolo to prave naopak. Blizi, mna sa mozes spytat na hocico ;o] niekedy mam kecave obdobia, ze by som Ti prezradila aj meno mojho plysoveho kamarata a niekedy by si zomna nedostala ani makke f, teraz mam to obdobie ukecanosti, teda aspon tu, inde mi to akosi viazne ;o[Dominika, welcome back! ;o] teda nieze by to tu bolo nieco extra, ale je tu celkom fajn... sestricky i doktori, ak su mily a priatelsky dokazu s ludskou dusou narobit iba krsne zmeny, tak dufam, ze nam o tych zmenach napises. Pozri co si radila Pajke, preco to neskusis aj Ty, ci na Tebe to nefunguje, aspon poupratuj, zamestnaj sa a nebudes sa citit tak neuzitocna, aspon v smere, ze zhodis nejaku pracu mame z ramien, mozte o tom poklabosit, ako co v byte vyzdobit... a mozno medzi recou si padnete do oka ;o]Vsetci mame svoj dovod preco to robime, ci uz koli rodicom, skole, priatelom, nepriatelom, kazdy ma ten svoj podnet co ho dokaze zmiast na zle chodnicky, isto su to obcas malichernosti, ale su to malichernosti pre druhych, ja som to vzdy videla, ako velky problem, zila som v tom, ze nik iny isto nezaziva nic horsie ako ja, ze ja som ta jedina, ktora sa ma najhorsie, ale casom zistujem a zacinam sa na to pozerat ocami inych a tie "velke" problemy, co sa isto nedali zvladnut, vidim teraz, ako banality, i ked to tak casto nieje, aspon si to nahovaram, nie vzdy sa dokazem oklamat, a zhupnem sa inym smerom, ale povacsine sa to da ;o] tak si kludne aj Vy pozufajte, polutujte sa, pofukajte si boliestky, ale mrknite na to aj trosku s nadhladom, a povzneste sa nad vec.Nic nieje take hrozne, aby nemohlo byt este horsie!Dnes zasa taram, dokonca i o umeni, len ziram, kde sa to vo mne berie ;o] tak pekny vikend a az bude zle, ci veselo, tak kazdopadne piste ;o]pistalka

Bára (Pá, 6. 6. 2003 - 22:06)

Ahoj pistalko, rada bych o tom mluvila, jenomze uz vsechno je tu napsano... Dominika má pravdu - nikdo nemá právo si ubližovat. Blizi: máš pravdu, vzdycky dřív mluvim nez myslim :o/ potom toho lituju - ble to nesnášim ze všeho nejvíc.No právě přemejšlim jestli se znova říznout nebo ne, ta šílená lesklá věc mě k sobě naprosto vábí. Je to jako když feťák touží po svojí dávce. Můj brácha dneska udělal maturitu. Nejspíš bych měla být šťastná, jsem, ale že bych se z toho zrovna radostí zbláznila to teda ne. Vlastně je mi to skoro jedno. Taky je mi jedno, že jsem zase pokazila dalsi pisemky ve skole a ze mam plno úkolů, který dělat nebudu... Následky jsou mi stejně ukradený jako všechno okolo. Zítra brzo vstávám, budu unavená a protivná. Budu se přemáhat mluvit s lidma s kterýma jedu na víkend pryč, i přestože je mám ráda. Chtěla bych zase cítit něco hezkýho...

Pajka (Pá, 6. 6. 2003 - 19:06)

Dominiko, jiný tip by nebyl?- nadlábnout mé postavě není potřeba, navíc mám dny, kdy mé tělo odmítá vše, navíc mám jít teď na zdvořilostní cizojazyčnou večeři a horlivě agorafobicky přemýšlím, jak z toho v tom dusnu ven :(- s nehty jsem to ráno zkusila bez valného efektu, teda nepřetáhla jsem a jenom nohy, o pul pate v posteli, (když tady píšťalka pískala na lepší časy...) radovala jsem se z nich asi jako Anila ze zivota :(- masku ani nepotřebuju, tu od jisté doby nosím pořád...- při zkoušení účesů by se mi mohlo stát, že své letité ruce nesundám dolů, tak raději neexperimentuju, jak ráno nahodím ohůnek, tak ho večer rozčísnu...- a na žehlení jsem maniak, ještě nemám suché prádlo a už žhavím žehličku...

Dominika (Pá, 6. 6. 2003 - 18:06)

Paji nesmutni, však ono zase bude líp. Ty a já tomu přece věříme nebo se pletu? Doufám, že ne.. :o))Pěkně se nadlábni, pust si nějakou pěknou muziku. Dělej cokoliv, jen nemysli na svoje ouvej. Když je mi smutno, pracuju na sobě, nalakuju si nehty, dám si pleťovou masku, zkoušim všechny možný účesy... můžeš to taky zkusit :o) Udělej práci,kterou doma už dlouho odkládáš (u nás to bejvá žehlení). Nic netrvá věčně, ani bolest. Tak mysli na lepší zejtřky, pápá D

petra (Pá, 6. 6. 2003 - 16:06)

Ahoj! Rada bych vedela, jestli znate nejakou ucinnou metodu odstraneni jizev po sebeposkozovani. Ja uz tedy timto problemem "netrpim", ale vadi mi jizvy na rukou a nohou, rada bych to nejak zamaskovala. Je hronze chodit v lete v dlouhem rukavu. Ja se za jizvy stydim, a vim, ze je "vystavovat" nebudu. Diky Petra

Pajka (Pá, 6. 6. 2003 - 16:06)

Uletěly mně včely a hračky spadly do studny... :(

Dominika (Pá, 6. 6. 2003 - 13:06)

Ahoj Pajko, Pistalko, Blizi, Báro, Anilo! Tak už sem zase doma, nikde nepozoruju žádný změny, přesto mi přijde, jako bych tu 10 let nebyla. I když v nemocnici mi to docela rychle uteklo. Sem tam často, takže sestřičky i doktoři sou skoro jako moji kamarádi. Teď už sem ale zase doma, na místě, kde nemám chuť bejt užitečná, pomáhat, ale naopak někomu ublížit (jemu, sobě,...) Bára: Že tvůj důvod k ubližování si je hloupej? A čí ne? Všechny sou hloupý, protože nic neni důvod k sebepoškozování..! Tak bych to viděla já. Nemá cenu rozebírat, kdo má důvod větší nebo menší, protože ani jeden naše chování neomlouvá. Ani tvůj, ani můj... Zkus s tim bojovat :o))Blizi: Sem ráda, že sis přišla pokecat sem k nám. Na hubnutí kašli, myšlenka, že budeš strašně šťastná, až zhubneš je nesmysl. Navíc chlapi nemaj všichni stejnej vkus, spoustě z nich se určitě líbíš. Tak si nenič náladu (zdraví) dietama. Je to zbytečnej problém navíc.Pistalka: Píšťalenko moje milá, ty vždycky dokážeš tak pěkně naladit. :o) Děkuju ti :o))Anila:Vůbec se neboj vykecat z toho, co tě trápí, vždyť to tady děláme všichni, ne? :o)) Piš, piš, piš! :o))Pajka: Paji, co je s tebou? Nenapsalas mi ani řádečku.. Omrzelo tě radit psychicky labilním osůbkám, co se našli v sekci sebepoškozování? Nebo si někde ztratila svůj optimistickej náhled a teď takticky mlčíš? Budu rády, když se ozveš.

Blizi (Pá, 6. 6. 2003 - 12:06)

Ahojky Anilo, Tvuj prispevek jsem precetla jednim dechem a za cteni rozhodne stal! Zvlast me zaujala veta " cožpak je nespokojenost se sebou samým důvod k tomu, abych si ubližovala?" Podle me totiz ano a nekdy je to duvod hlavni, alespon co posuzuji podle sebe. A taky zaver celeho prispevku mi byl nejak blizce povedomy, taky se snazim byt prijemna a mila na ostatni, usmivat se a pusobit bezproblemove, ta pretvarka je opravdu ubijejici, ale co jen se da delat...Kez bych to vedela...

Blizi (Pá, 6. 6. 2003 - 11:06)

Ahojky Pistalko, predne moc dekuji za odezvu, v tom druhem prispevku to i na tu anorexii vypadalo, bohuzel, to tak neni, jsem holka "krev a mliko", no co uz:))No, o umeleckych dilech se ani hovorit neda, spis mam pocit, ze kdyz uz clovek ublizi svemu telu, je v tom spousta bolesti, smutku, beznadeje a tak ji chci nekam prenest, treba na papir, tezko se to vysvetluje, nemluvila jsem o tom doposud, mam dojem, ze to ani neni zajimave...Prisla jsem sem hlavne z duvodu, abych videla zda podobnymi problemy trpi i ostatni a jak je resi, mohu se zeptat tedy i Tebe? Jinak, ty ikebany uvazim :o)

pistalka (Pá, 6. 6. 2003 - 04:06)

Blizi, tak som sa asi sekla, Ty si ta Blizi co pisala aj predtym [30 maja]? teraz som si spatne pozrela prispevky, a asi som Ta zaradila niekam inam, tak sa ospravedlnujem, nepostrehla som Tvoj prvsi prispevok. Co to prosim ta pekne stvaras za umelecke diela? Nechces sa radsej venovat tvorbe ikeban, ako malovaniu? ;o]

pistalka (Pá, 6. 6. 2003 - 04:06)

Barborka, ak citis, ze je pre Teba moc tazke o tom teraz hovorit, tak netlac na pilu, nesnaz sa za kazdu cenu zo seba nieco vypotit, kludne staci, ak trebars iba citas a viem na stopro, ze citas ;o] neboj, ono to pride casom samo a zacitis potrebu to zo seba vytlacit von, trebars ako Anila dnes, tiez nieco zo seba vyziapala a isto sa jej aspon kusok ulavilo, tak nezufaj a az to na Teba pride, tak nam isto napis, trebars aj takto popleteno v noci ako ja ;o]Blizi, odezva se blizi, i ked si mozno neublizujes, ako vacsina ludi co sem prispeli, tak si dokazes svojmu telu ublizit tak trosku inac, ak som to spravne pochopila, tak mas, alebo si mala nabeh na anorexiu, dufam, len, ze das tomu svaty pokoj ;o] co take vychrtle, vyziabnute modelky z bulvarnych casopisov, ved su neni ani pekne, stihlost a krasa sa da na zene prejavit aj inak, ako stiahnutim brucha az pod rebra, a z depky si nic nerob, tu ma vacsina populacie tiez.Dominika, dufam, ze to nieje nic vazne, a isla si si tam iba polenosit ;o] hlavne si oddychni a vychutnaj si pocit bezpecia, ze Ta tam "ziadne individum" nebude otravovat ;o]Anila, ja som to precitala cele az dokonca a nemusela som si dat ani prestavku ;o] tie kruhy pod ocami budem mat aj ja a predstierat budem uplne to same co ty... akurat nebudem skrivat ziadnu novu jazvu, lebo ziadnu novu nemam, schovam iba tie stare.Preco by to ludia nemali citat? Nech si len precitaju, aspon zistia, ako je cloveku ouvej na tomto svete. Pis, kolko potrebujes, ja si to vzdy precitam, i ked vzdy nereagujem, ale tiez to nejde vzdy nieco optimisticky napisat. Ak uz citis, ze je toho na Teba moc, preco si nezapalis, ale nie svoju pokozku, ale trebars cigretu, alebo sa zamestnaj inak, na nieco musime prist, co by Ti pomohlo to prekonat! Ja sa sem tam postipem, ci si okusem vsetky nechty, alebo si uplne okusem kozu z vnutra lic, ale viditelne jazvy, tak tie si uz nerobim. I ked som k tomu mala pred par dnami nabeh, celkom som to ustala a vies cim, nie okusovanim ani stipanim, ale placom, uplne som sa z toho vyplakala, doslova vyrevala a ked ma to preslo, tak som si vzala bublifuk a len tak som zo slzami v ociach fukala tie blbe bubliny, az ma ten plac, nastvanost i zloba presli. Mozno to znie prastene, ale ak si aj Ty takto zacnes pomaly niecim odvikat, tak sa toho zbavis a nebude to dlho trvat, postupne sa to da prekonat, to mi ver, keby mi to niekto tvrdil, pred par mesiacmi, tak by som mu asi vynadala, ale vies, kazdy zistuje vsetko az sam na sebe.Tak uz koncim, a idem do postele, nech nemam tie kruhy rano, az take velke. Tak pekny den, vsetkym,pistalka ;o]

Reklama

Přidat komentář