Reklama

Panická porucha 4

Kamča (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Dituš, tak házím pár rohlíčků, snad je chytíte :-) Jinak vymýšlím výmluvu, abych tam zítra nemusela. Možná se vymlouvat ani nebudu muset, protože mi je pořád na nic a spíš hůř než líp. Už mě to tam s... Nejen, že jsem se dneska musela pořád opírat, abych se tam nesložila, ale i ty ženský mě tam štvou. Nejhorší jsou takový ty úzkosti, když musíš pořád dělat a nesmíš se zastavit. To mě dneska potkalo a bylo to dooost nepříjemný. Doufám, že zítra seženu někoho za sebe, já už tam fakt nechci.

Kamča (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Se srazíkem se připojuju k Editce s termínem. Příští víkend bych měla být pryč a navíc v to pondělí mě čekají příjmačky a vlastně v pátek taky. Niki, gratuluju ke studování na VOŠ. Já budu dělat teprve příjmačky :-(Tak jsem se dočetla o PP4, jdu za vámi..teda vlastně už jsem tady :-)

eva rokytová (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Ditunko, brou :-)) a hezký sny! Já si počkám na Kamčičky teplé rohličky :-)), jestli jí ale po cestě nevychladnou?

Dita (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Když se sbíhaj vlaky,Eva mívá ataky.Jo, to znám já taky,nemusím mít vlaky!Evká dává Oscaryna naše PéPé opary!To je bezva kúra,lečí nás ta můra.Co po nocích tu sedí a do písí hledí. :-) :-)Děkuji ti, děkujia pusinku zaň maluji (=) cůc (=) cůc

Dita (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Niekto tu má viry,my zas PéPé štyry.To je teda vec,tak dlhý pokec!Sedí virus na Misske,že ju serie je isté!Ked sa miska prevrhnie,vir sa inam zas vrhnie.Tak sa milá Zuzi,uzdráv PePke brzy,lebo je nám ťažko,to by hleděl,Praško!

eva rokytová (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Ditunko, OL nádraží byla, žel, konečná. Ledva se mi začaly "sbíhat" vlaky, tak mě to vykolejilo :-))... a bylo rozhodnuto! Aničce Kareninů tam tehdá zjevně bylo líp! :-)) "...ale když občas narazím na nepochopení, či skryté,leč evdentní-nepochopení, mám chut na ně prsknout a tímto hnusným virem naší poruchy je nakazit, aby viděli." Ditušo, posílám ti za to právem Oscara :-))

DITUŠA (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Miss, snad už je ti lépe, chuděrko, neboj...Leníku, máš reportáž napsanou? Jak je v práci?Kamčo,přihod rohlíček, at si opečem s Rokytkou!Šmarjá, to je hodin, padám...brou noc.

DITUŠA (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Evi a došlas někam v Ol? Nebo jen dojela na nádr?

DITUŠA (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Kesonko-zvláštní tot jméno:-), vítám tě a věnuji tobě pár řádků...jak podotknul správně Roman, jsem na MD taky, tvůj příběh mi v mnohém připomněl ten můj, zvláště s tím Apo-paroxem:-).Konečně taky vidím, že ho někdo bere, ne jen já:-( Zajímalo by mě, jak dlouho jsi ho vydržela brát a jakou dávku denně ti dr. naordinoval? Já beru 1,5 , ted ale měsíc snižuju na 1 tabl.denně. Zatím se držím, i když krize přicházejí, dnes agorafobka na mne taky sedala na podvečerní procházce s malou. Nebylo se čeho přidržovat, jezdila s panenkou v kočárku malém a pořád utíkala kus přede mnou, takže se to se mnou mezi paneláky vše houpalo:-(.Možná ses už dočetla, že já na Apouška nedám dopustit, ale to neznamená, že jiným osůbkám musí pasovat, vyhovovat. Začátky užívání ale byly fujky, je důl. mít dobrého psych. a vydržet. Jooo, s kočárkem na ulici a záchvat k tomu, to je teda menu! Takový menu ti ani v restauraci nenabídnou! A že je o co stát, že? Míváš taky arytmie?Třesy, pocity dušení a chut se rozbrečet? Já totiž cítím pokaždé takovou potřebu pláče , jako když malýmu dítěti prchnou rodiče kamsi a nechají ho na hlídání či podobně. To by leccos vysvětlovalo z minulosti-dětství. Jenže se nevybrečím, střádá se to ve mně na jindy:-(Takže drž se,, nejsi sama,na okolí, co tě bezva podrží:-(,se vybodni, říkej jim, at jsou rádi, že něco takovýho nepotkalo je a at si dávaj majzla! Já toto ani jiné nemoci nikomu nepřeju,ale když občas narazím na nepochopení, či skryté,leč evdentní-nepochopení, mám chut na ně prsknout a tímto hnusným virem naší poruchy je nakazit, aby viděli. Bojujuj.

eva rokytová (Čt, 18. 8. 2005 - 01:08)

Ditušo, jo dojela, páč si mi řekla, že bys měla fraj až kvečeru... Já se dokonce lámala i na cestu k Aničce, ale štreka příliš daleká, byla bych tam až kol 22... Po tom zážitku se však vše vyřešilo, takže jsem upustila i od cesty do Plzně:-((... Já cestuju ráda: všude dobře, venku nejlíp!:-))

DITUŠA (Čt, 18. 8. 2005 - 00:08)

Ej ! Přítomna! Jsem zde!EVKO? co to čtu, tys do OL i dojela, já myslela, žes jela hned na Plzen?! No to je smůla, co se přihodilo, mailni.Stejně máš můj obdiv, já bych sama takhle nevyrazila, to ne!Zdravím Martinku, matku zasloužilou, i další vás ostatní...jdu dočíst PP3 , nevím nic i nově příchozí.

eva.rokytova (Čt, 18. 8. 2005 - 00:08)

Jé, Alberte Romanoviči, tebe jsem ještě nikdy nepřivítala, tak ahoj! Máš pravdu: psychiatři nás ujišťujou v myšlenkách, že silou vůle to můžem ovlivnit doopravdy JEN zčásti. Líbí se mi tvé doznání, že nejsi tuze zdatný plavec - já se topím už v půl metru i s kruhem, bych tě třeba potěšila :-))

eva.rokytova (St, 17. 8. 2005 - 23:08)

Martinko, zlatá, zlatá :-))) díky za přivítání!!!! Renuška mne vítá automaticky, milujem se:-))Vítám Kesonku a Katarínku, jste mi obě blízké :-)), usedněte, nebo ulehněte v našem PP domě, dveře jsou vám dokořán... Kesonko - Teplice nejsou od Prahy daleko: psych. i psych. mám, takže budeš-li potřebovat, ozvi se mi, prosím, na mejlík!!! Tvůj příběh mne taky dostal, musela jsem to jít na balkon vydejchat kafem a cígem...Jiřinko - jak vidíš dnes na mém vzoru, tak (bohužel) já taky potvrzuju, že ta mrcha agorofobická se nenechá unavit: přírodu taky bytostně musím a zdrhám do ní, když je nejhůř, ale... Například teď jsem na pár dní vyrazila, pár kilometrů s batohem na zádech taky našlapala - a stejně si mě našla :-((. Boží pravda je, jak píše Editka (a potvrzuje Pajka), že nejtěžší je zbavit se strachu z další ataky. Jo, je to tak, ale musím nepokrytě přiznat, že na ni sice dlabu a vyrážím kam chci, ale že mne vždycky stejně smrtelně vyděsí, to musím přiznat. Pak je to boj... Dneska jsem si tu expozici opět dopřála; upřímně, nic moc, bylo to krušný, ale nakonec jsem ji uštvala :-))a domů dorazila, byť ruce se mi třesou furt - slovy Ditunky: mohla bych hbitě pocukrovat všechny buchty, kerý dnes Kamča upekla...Leníku - podej hlášení z redakce!!!Ibri - no nazdárek, ty tulačko!Miss moja (naša!) milúčka - už je líp? Pojď, přitulíme se zas spolu u nás na balkóně, dáme si tajnou davidofku a bude líp!!!!Editko, pořád pořád pořád na tebe myslím(e). Řetěz připraven!!! Imaginární řetěz tu byl teď i za Evinku z Krakonošova s límcem - a výsledek? - Je t.č. ve špitále Na Homolce, je již po úspěšné operaci a bez límce! Jak vidíš, NÁŠ řetěz je cele spolehlivý... a čeká už jen na tebe!!!Evinka Krakonošová vás samozřejmě všechny zdraví :-))... a zejtra ji na lůžku zasypu tím lučním kvítím, vyfotím a rozešlu všem foto :-))Co se týče srazíku, budu stručná: dojedu kdykoliv a kamkoliv. Jsem sbalená tak ňák permanentně, stan a spacák uvážu ku krku a mohu opět vyraziti :-))). Už aby to bylo!!! :-)))Jejda, určitě jsem ještě na někoho zapomněla.:-( Šak já se během noci rozpomenu...Jsem ráda, že vás mám :-)))!!!

Albert (dříve R (St, 17. 8. 2005 - 23:08)

Zdravím všechny na PP4. Kesonko vím přesně o čem mluvíš. Obdivuji všechny kdo se ještě o někoho starají, když mají PP. Řeknu ti co pomáhá mě v "boji" s touto "nemocí". Kamarádi se kterými se bavím a zapomínám na starosti, jakýkoliv pohyb, sport, třeba i rotoped, masáže, teplá koupel, poslech oblíbených skupin, atd... taky rady psychologa, kniha Nadměrné obavy a úzkost a kniha Panická porucha, beru Apo-sertral a v nouzi Frontin. (Těch posledních dvou bych se chtěl co nejdříve zbavit, ale bez nich bych na začátku nemoh, není to jen o silné vůli.) Vynikající je zejména plavání (neumím moc plavat takže s pomuckami pro neplavce) takové to pohupování ve vlnkách na hladině je úplě super - prostě relaxace. Co také stoprocentně pomáha je alkohol, ale v žádném případě ho nedoporučuji, neboť následující den to bývá horší než předchozí !!! Nezmizí to hned, ani druhý den, ani za týden, ale věř, že po měsíci je to již daleko lepší než před měsícem. Pěknou noc.

martina (St, 17. 8. 2005 - 22:08)

EviR...................Ahooooooooj!Tak to já tě tu teda srdečně vítám, když doma nikdo - ani Renuška? To je škoda, že si tě ta mrcha našla i na Moravě. Ale však jsi hrdina a měla jsi těch expozic ažaž neúrekom. tak si můžeš i tak pogratulovati. teď už jen relaxuj.

eva.rokytova (St, 17. 8. 2005 - 22:08)

Moji nejnejnejnejnejnejmilejší:-))))Všechny vás zdravím! Ať žije PP 4! :-)) Tak jsem se předčasně navrátila z čundru, měla jsem se původně zjevit až zítra, ale v Olomóci, kam jsem docestovala od Evinky S. z Prostějova, mne navštívila mrcha agorafobická, tak jsem musela změnit kurs a propanikařit se domů. A páč mne doma zhola nikdo radostě nepřivítal, choulím se pokorně k vám :-)))))))))! Všechno pročtu a ozvu se; s nocí, jak známo, ožívám... :-)

martina (St, 17. 8. 2005 - 22:08)

Tak ještě reaguju na odpověď Pajky pro Kesonku, je to úplně a přesně tak. Té ataky ani těch nepříjemných pocitů kolem se nesmíme bát a naopak je třeba je s otevřenou náručí přivítat a pak se leknou ony. Já jsem se těch svých nočních můr, kdy jsem se udýchaná vzbudila uprostřed noci zbavila tím, že jsem si stále opakovala jednu větu: 'Všechno je vpořádku'. A ta věta se mi tak vryla, že když jsem měla třeba už jen náběh na ataku, tak se mi automaticky vynořila a samo to přešlo.

Edita (St, 17. 8. 2005 - 21:08)

Anie, aby nedošlo k mejlce, v jižních Čechách budeme celý příští týden, ale to setkání bych viděla na čtvrtek nebo pátek :-))

Pajka (St, 17. 8. 2005 - 21:08)

Edito, je to přesně tak. dokázat nemít sebelítostnou kocovinu ze skutečnosti, že se PP v podobě ataky ozvala, ale mávnout nad tím rukou a pochválit se, že jsem vlastně šikulka, když jsem se s tím účinně sama porvala a zvítězila. Vychutnat si každou vteřinu, kdy se cítím klidně. Tomu říkám štěstí a z toho lze čerpat energii do dalších minibojů. Nejsou to pouhá slova a není to zase tak snadné, ale je to cesta, jak zbytečně netrpět víc, než je třeba.

Edita (St, 17. 8. 2005 - 21:08)

Martinko, řetěz zatím nepotřebuji, neboj, já si včas řeknu :-) Musím vám všem říct, že mi s váma moc dobře. Potřebovala jsem to ze sebe dostat, i když se vám to možná zdá moc patetické :-)Za chvíli přijde Evík Rokytů, ale já už budu asi hajat, bohužel musím zítra zase brzy vstávat :-( Už aby byla ta dovolená.

Reklama

Přidat komentář