Reklama

Hyperaktivita dětí může být vyvolána konzervačními látkami

Jedna studie univerzity v Southamptonu potvrdila domněnku, že složení potravy může vyvolat hyperaktivitu. Britští vědci podávali 277 dětem barvené potraviny a nápoje konzervované kyselinou benzoovou. Hyperaktivita se pokaždé zvýšila; bylo jedno, zda byla před tím diagnostikována nebo ne. Vědci vyhodnocují tuto skutečnost proto, že potravinové přísady samy o sobě jsou rizikovým faktorem pro hyperaktivitu.

Vylučte tedy z jídelního lístku všechny potraviny s vysokým obsahem barviv a konzervačních látek (údaje musejí být na obalech). Zvláště nebezpečné jsou kyselina benzoová, kysličník siřičitý, kyselina propionová a nitráty jako tartracin (E102) a canthaxantin (El6l). Barvicí přírodní látky, jako je černý bez, mrkev nebo červená řepa se nepočítají mezi barviva, ale jsou to barvicí potraviny.

Vitamin C, riboflavin a beta-karoten můžeme použít jako jednostupňový konzervační a barvicí prostředek.

Zdroj: Jorg Zittlau - Jak se léčit vhodnou stravou, nakladatelství Computer press

Reklama
Reklama

Komentáře

Kotulová (Út, 5. 12. 2006 - 18:12)
Tak proč proboha se neustále takové chemické látky přidávají do potravin, jsme už jimi prolezlí skrz naskrz, nedávno jsem četla, jak je škodlivý aspartam, který způsobuje epilepsii a toto umělé sladidlo je kromě různých limonád a jiných potravin také ve vitamínech pro děti v Marťáncích, je to něco nehorázného, přibývá postižených dětí , nemocných lidí rakovinou a dalšími nemocemi s z čeho to asi všechno je ?Jestli to tak půjde dále, bude to strašné. Raději ať je méně potravin, ale přírodních a bez jakýchkoli škodlivin.
Saša (Út, 5. 12. 2006 - 23:12)
Jo je to smutné, doba a byznis si to žádá. Vše aby bylo levné na výrobu, aby zisky byly maximální. Lidem zase vyhovuje, že má vše téměř nesmrtelnou trvanlivost. Nevím, asi se to nezmění. Ale, kdo chce může kupovat bio výrobky, organické vitamíny a kosmetiky bez zbytečných přísad. Bohužel se dnes za takovýto přepych hodně platí.
Simona (Út, 12. 12. 2006 - 12:12)
To, ze jsou konzervanty pridavany do jidla si zada nase hekticka doma - mamemoznost jist biopotraviny, ale to ze sjou pridavany do vitamninu, ktere by mely zdravi deti prospivat, to povazuji za nehoraznost. Samozrjeme, ze se daji sehnat i vitaminy bez konzervantu, ale nechapu jak na ty chemicke je mozno delat masivni reklamu a jeste tvrdit lidem, ze prospivaji zdravi.
Doporučuji kni… (Ne, 28. 12. 2014 - 20:12)

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
Reklama