Reklama

Rodina a děti

  • Dítě chce chodit samo do školy

    14. Zář 23
    „Mamííííííí, tatíííííí, já už chci chodit do školy SÁM!" Jednoduchá věta a těžké rozhodnutí pro rodiče. Kdy je opravdu ten správný čas nechat malého školáčka jít samotného do školy? „Rozhodnutí je opravdu jenom na nás, rodičích. A především na tom, jak své dítě vedeme k odpovědnosti a samostatnosti,“ říká Štěpánka Štrougalová z plaveckého centra Juklík, maminka 4 dětí, která se s námi podělila o své zkušenosti a odpověděla na 13 palčivých otázek. Navíc přidala jeden osvědčený tip.
  • Pupečníková krev - Naděje pro sourozence v nouzi

    11. Zář 23
    Pupečníková krev, která je často považována za biologický odpad má velký léčebný potenciál v oblasti lékařského výzkumu a léčby. Kmenové buňky obsažené v této krvi mají výjimečnou schopnost transformovat se nejen do krvetvorných kmenových buněk, ale i do různých buněčných typů, což umožňuje jejich využití při regeneraci poškozených tkání a orgánů. Nové výzkumy ukazují, že tyto cenné buňky přinášejí naději nejen pro děti, kterým se při narození pupečníková krev odebrala, ale také otevírají novou kapitolu v léčbě nemocí sourozenců, který se potýkají s genetickými a dědičnými nemocemi.
  • Potraviny, které pomohou dětem nastartovat mozek

    30. Srp 23
    V létě rodiny často povolí ve stravovacích návycích. Fast food na koupališti, oblíbené all inclusive na dovolené zahrnující i větší množství smaženého a sladkého a o vykrmování u babiček radši ani nebudeme zmiňovat. Jak se po prázdninách přepnout do školního režimu vyžadujícího soustředění? Přinášíme vám tipy na potraviny, které můžete do dětského jídelníčku zařadit.
  • Dítě a brýle: 7 rad, jak vybrat dioptrické brýle pro dítě

    21. Srp 23
    Nezbytnou podmínkou pro to, aby dítě úspěšně zvládlo učivo ve škole je, aby dobře vidělo na tabuli i do sešitu. Řada dětí i puberťáků odmítá nosit dioptrické brýle, protože se jim spolužáci posmívají. Koupí značkových designových brýlí uděláte z vašeho potomka
    hvězdu třídy a posměváčkům zavřete ústa.
  • Preeklampsie v těhotenství může ohrozit život plodu i matky

    31. Črv 23
    Říká se jí tichý zabiják, a to zejména kvůli tomu, že se dlouho nemusí projevovat žádnými příznaky. Řeč je o hypertenzi neboli vysokém krevním tlaku, který je obzvlášť nebezpečný v období těhotenství, kdy může vyústit v závažná onemocnění ohrožující život plodu i matky. Jednat se může zejména o preeklampsii, která se objevuje až u 5 % všech těhotných žen.
  • Novinky v léčbě neplodnosti

    14. Čer 23
    Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se každý šestý člověk na světě potýká s neplodností. Proto není divu, že se firmy snaží reagovat a vyvíjet nové produkty, které by těmto lidem mohli pomoct. Jaké jsou tedy poslední trendy v léčbě a podpoře plodnosti? Na to jsme se zeptali zakladatelek neziskové organizace Indiánky a gynekoložky MUDr. Kataríny Lehnertové.
  • Poruchy spánku u dětí

    1. Čer 23
     20 až 30 procent dětí trpí podle odborníků různými poruchami spánku.  Podle zahraničních zdrojů nespí doporučených 8-10 hodin denně.
  • Dětská rehabilitace hrou

    4. Kvě 23
    Zdravotní klauni rozšířili svou působnost o další dětské oddělení, tentokrát o oddělení Dětské rehabilitace ve Fakultní nemocnici v Motole v Praze. V rámci své práce se klauni na této lokalitě zaměřují nejen na zlepšení psychického stavu pacientů, ale také přímo na fyzickou rehabilitaci.
  • Netolismus - závilost na internetu - ohrožuje mladistvé

    28. Bře 23
    Sociální sítě, videohry, či online sázení a hazard – to vše už dnes nabízí anonymní prostředí, které je dostupné 24/7. Neustálá digitální propojenost se stala neodmyslitelnou součástí života v moderní společnosti a se vzestupem technologií začínají být čím dál patrnější i jejich stinné stránky.
  • Dospívání a sebevražda

    22. Bře 23
    Dá se sebevražednému jednání dospívajících nějak předcházet? Jak se k prevenci sebevražedného chování může stavět rodina, škola, vedoucí volnočasových aktivit? Jak komunikovat s dospívajícími ve chvíli, kdy se v jejich okolí objeví sebevražda?
  • Jak má vypadat péče o zuby v těhotenství?

    2. Bře 23
    Těhotenství je obdobím, které patří mezi krásné fáze života ženy. Nicméně s proměnami v těle, jak tělesními tak hormonálními, je důležité se více starat o své zdraví, včetně správné péče o zuby. Během těhotenství může docházet k častějšímu výskytu zánětů dásní a zubního kazu. Pokud dodržujete zdravou výživu a správné návyky, můžete ovlivnit zdraví svého dítěte i svůj vlastní zdravý úsměv.
  • 6 rad, jak posílit imunitu dětí

    14. Úno 23
    „Vitamíny dětem dodejte v zábavné podobě, pravidelně doma větrejte, zvykejte děti i sebe na chladnější vodu, dopřejte si všichni dostatek spánku a snažte se trávit co nejvíc času společně – zábavou na čerstvém vzduchu,“ dělí se o své vyzkoušené tipy, jak posílit imunitu nejmenším, Štěpánka Štrougalová, maminka 4 dětí a majitelka Baby Clubu Juklík.
  • Vývojová péče o předčasně narozené děti

    18. Led 23
    Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní minimalizace stresové zátěže, blízkost a dotek rodičů.
  • Zploštělá hlavička miminka je známkou chybného vývoje

    9. Pro 22
    Otáčení hlavičky novorozence jen na jednu stranu a zploštění lebečních kostí jsou signály chybného vývoje. Namísto tvrzení, že „z toho vyroste“, by měli rodiče věřit své intuici a jakékoli podezření konzultovat s dětským fyzioterapeutem. V prvních týdnech života lze většinu odchylek snadno opravit, později už hrozí trvalé následky.
  • Jak zvýšit plodnost přírodní cestou?

    8. Pro 22
    Akupunktura, fytoterapie, cvičení cchi-kung či vhodná strava. To jsou méně známé techniky, které mohou neplodným párům pomoci k otěhotnění. Dovedou totiž uvolnit napětí, naladit mysl či srovnat hormonální hladinu v těle.
  • Jak a proč do dětí dostat omega-3 mastné kyseliny

    29. Lis 22
    Esenciální mastné kyseliny omega 3 jsou látky nezbytné pro zdraví dětí i dospělých. Lidský organismus si polynenasycené mastné kyseliny nedokáže vytvářet sám. Proto je musíte dodávat tělu sami ve formě potravy nebo ve formě kvalitních potravinových doplňků.
Reklama
Reklama