Reklama

Relaxační minerál hořčík potřebuje většina lidí

Přemýšlejte o hořčíku jako o relaxačním minerálu. Cokoliv, co je těsné, podrážděné, ztuhlé a v křeči - ať už je to část těla, nebo dokonce nálada - je příznakem nedostatku hořčíku.

Tento minerál je ve skutečnosti zodpovědný za více než 300 enzymatických reakcí, a je nalezený ve všech tkáních - ale hlavně v kostech, svalech a mozku. Musíte mít hořčík pro vaše buňky, aby mohly vytvářet energii, pro práci mnoha různých chemických pump, stabilizaci membrán a pro uvolnění svalů.

Ve skutečnosti existuje více než 3500 zdravotnických odkazů na nedostatek hořčíku!
Tento minerál je většinou ignorován, protože to není lék, i přesto, že je v mnoha případech je účinnější než léky.

Pokud máte některý z následujících příznaků, může se u vás jednat o nedostatek hořčíku:
Svalové křeče nebo záškuby
Nespavost
Popudlivost
Citlivost na hlasité zvuky
Úzkost
Autismus
Bušení srdce
ADD porucha
Angína
Zácpa
Anální křeče
Bolesti hlavy
Migrény
Fibromyalgie
Chronická únava
Astma
Ledvinové kameny
Cukrovka
Obezita
Osteoporóza
Vysoký krevní tlak
PMS
Menstruační bolesti
Dráždivý močový měchýř
Syndrom dráždivého tračníku
Refluxní choroba
Potíže s polykáním

Nedostatek hořčíku byl dokonce spojen s záněty v těle a vyšší hodnotou CRP.

Reklama

V naší společnosti je nedostatek hořčíku obrovský problém.  Při konzervativních standardech měření (koncentrace hořčíku v krvi nebo v séru) má 65 procent z lidí přijatých na jednotku intenzivní péče a asi 15 procent z celkové populace nedostatek hořčíku.
Ale to je vážně podceňovaný problém, protože hladina sérového hořčíku je nejméně citlivý způsob, jak odhalit pokles ve vaší celkové hladině hořčíku v těle. Takže míra nedostatku hořčíku může být ještě vyšší!

Důvod, proč trpíme nedostatkem hořčíku, je jednoduchý: Mnozí z nás jedí stravu, která neobsahuje prakticky žádný hořčík - vysoce-zpracovanou, rafinovanou stravu, která je založena převážně na bílé mouce, masu a mléčných výrobcích (z nichž všechny nemají žádný hořčík).
Kdy v poslední době jste měli pořádnou dávku mořských řas , ořechů, listové zeleniny či fazolí? Hodně z moderního života se spolčí, aby nám pomohlo ztratit to málo hořčíku, co jsme dostali v naší stravě. Koncentrace hořčíku se sníží při přebytku alkoholu, soli, kávy, kyseliny fosforečné v kole, při pocení, dlouhodobém nebo intenzivním stresu, chronickém průjmu, nadměrné menstruaci, užívání diuretik, antibiotik a jiných léků a při výskytu některých střevních parazitů.

Podle jedné studii z Kosova lidé při chronického stresu zválky ztratili velké množství hořčíku močí.

To vše je dále komplikována tím, že hořčík je často špatně absorbován a snadno se ztrácí z našeho těla. Chcete-li správně absorbovat hořčík, potřebujete ho hodně ve stravě plus dostatek vitaminu B6, vitamin D a selenu.

Nedávné vědecké přezkoumání hořčíku došlo k závěru: “Je velmi politováníhodné, že je nedostatek tak levné živiny s nízkou toxicitou při nemocech, které způsobují nevyčíslitelné utrpení a náklady na celém světě.“

Je obtížné nedostatk měřit a sledovat, ale nedostatek hořčíku představuje nevýslovné utrpení - a lze ho jednoduše opravit. Takže pokud trpíte některým z výše uvedených příznaků nebo máte některou z výše uvedených chorob, nebojte se zkusit nedostatek hořčíku napravit. Zde je návod.

Snižte vyplavování hořčíku z těla:
Omezte kávu, kolu, sůl, cukr a alkohol
Naučte se, jak praktikovat aktivní odpočinek
Poraďte se se svým lékařem, pokud váš lék způsobuje ztrátu hořčíku (mnoho léků na vysoký vysoký krevní tlak nebo diuretik způsobiuje ztrátu hořčíku)

Jeste potraviny s vysokým obsahem hořčíku:
Řasy, pšeničné otruby, pšeničné klíčky, mandle, kešu oříšky, pohanka, para ořechy, ořechy, jáhly, pekanové ořechy, vlašské ořechy, žito, tofu, sojové boby, hnědá rýže, fíky, datle, kapusta, krevety, avokádo, petržel, fazole, ječmen, pampeliška listy, česnek

Užívejte doplňky hořčíku:
RDA (minimální částka nutná) hořčíku je asi 300 mg denně. Většina z nás dostat mnohem méně než 200 mg.
Někteří mohou potřebovat mnohem více v závislosti na jejich stavu.
Většina lidí má prospěch z 400 až 1000 mg denně.
Lidé s onemocněním ledvin nebo závažným srdečním onemocněním by měly brát hořčík pouze pod dohledem lékaře.

Forma hořčík bisglycinát má schopnost ronikat hematoencefalickou bariérou do mozku.

Zdroj: theheartysoul.com

Reklama

Komentáře

Reklama