What nits! Jak na dětské vši přírodně...

Téměř všichni rodiče velmi dobře znají opakující se výskyt vší u dětí. What nits! je přírodní řada produktů proti vším od anglické firmy Tea tree Ltd. Jedná se o neinvazivní účinné přírodní prostředky na bázi éterického oleje z asustralského čajovníku (tea tree), nimby a eukalyptu. Produkty neobsahují žádné parabeny.

Dětské vši nemají rády olej z čajovníku  a mnozí lékárníci jej kromě jiných onemocnění pokožky hlavy doporučují jako přirozený prostředek proti dětské vši. Olej z čajovníku použitý v těchto produktech má velmi silné protiplísňové a antiseptické vlastnosti. Nedráždí, nezpůsobuje záněty a je zcela neinvazivní. Kombinace oleje z čajovníku, zederachu indického (neem) a eukalyptu pomáhá rozpustit voskovou ochranu vší, a ty jsou tak vystaveny účinku vody.

Kromě oleje z čajovníku (tea tree) jsou dalšími hlavními přísadami produktů:

Olej ze zederachu indického (neem oil - nimbový olej) - velmi účinný odpuzovač hmyzu, v Indii jej od nepaměti používají při zraněních a kožních problémech,

Eukalyptus - má také antiseptické vlastnosti, usnadňuje dýchání a používá se i na drobná zranění a záněty.

Glycerin - ze zelenina vyrobená zvlhčující látka, která pomáhá udržovat pokožku hlavy hydratovanou a tím zabraňuje tvorbě lupů.

Upozornění:

Přípravky nepoužívejte, pokud máte epilepsii nebo kožní alergii. Nepoužívejte v těhotenství či pokud berete homeopatika. Tea tree aroma může zhoršit astma. Zabraňte kontaktu s očima. Zamezte inhalaci. Nechávejte mimo dosah dětí. Není vhodné pro děti do 3 let. Pouze pro externí použití.

Přípravky:

Sculp rub - Tonikum proti vším 100ml - Olejový přípravek, který se nanáší na umyté vlasy, nechává se 15-20 minut působit. Pomáhá detekovat a zabíjet vši, které se vyčesávají všiváčkem.

Šampón proti vším 250ml - Používá se na smývání Tonika proti vším. Složení tohoto šampónu s nízkou toxicitou bylo navrženo tak, aby působilo na dětské vši a bylo vhodné pro každodenní použití pro všechny typy vlasů.

Kondicionér proti vším 100ml - Tento produkt se používá poté, co jsou vši zničeny působením přípravku Scalp Rub (Tonikum proti vším) a šampnem, jako následná péče a odpuzovač vší. Aplikaci usnadňuje pumpička se sprejem. Tento přípravek se nesmývá.


Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama