BabyPlus: Prenatální výukový systém.

BabyPlus je velmi cenná učební pomůcka, která zvukově obohacuje prostředí dosud nenarozeného dítěte, podobně jako vitamíny obohacují prostředí plodu z hlediska výživy. Dítě se pomocí BabyPlus učí rozlišovat různé zvuky, konkrétně "řeč" matčina srdce od podobného, nikoli však stejného zvukového vzorce systému BabyPlus.

BabyPlus je program obsahující šestnáct zvukových vzorců, vyvinutých na vědeckém základě, které připomínají tlukot matčina srdce. Jejich rytmus se v souladu s postupujícím těhotenstvím zrychluje. Tak se dítě postupně zapojí do učebního procesu, založeného na rytmech, které se přirozeně vyskytují v jeho prostředí.

Toto "zvukové cvičení" upevňuje mozkové spoje právě v té vývojové fázi, jejíž průběh a výsledky jsou pro další život dítěte takřka klíčové. BabyPlus je v tomto směru první výukový program určený pro prenatální vývoj (tj. před narozením), jehož účinnost a efektivita byly vědecky dokázány. Děti před porodem stimulované tímto programem do života vstupují s výhodami v mnoha oblastech: od rozumové a vývojové až po emoční. BabyPlus pokládá i pevné základy tvořivosti.

Dítě vnímá produkované zvuky velmi přesně. Učí se rozlišovat zvuky vycházející z matčina těla od zvuků vysílaných reproduktory přístroje. Tím učení začíná. Mozek se učí zvuky ze dvou zdrojů porovnávat stále rychleji. Na základě tohoto procesu se stále rozšiřuje kapacita a činnost paměti.

Byly zkoušeny i další přístupy - hudba, čtení, zpěv -, ale bylo zjištěno, že:

 • tekutina obklopující plod tlumí všechny zvuky kromě těch nejjednodušších;
 • hudba má příliš nepravidelnou a složitou strukturu;
 • mluvené slovo je pro dítě příliš náročné.

  Bylo zjištěno, že děti stimulované programem BabyPlus:

 • Mají při narození méně stažené svaly, přicházejí na svět s otevřenýma očima a roztaženými prsty na rukou, přičemž podstatně méně pláčou.
 • Mají lepší spánkový režim.
 • Celkově lépe prospívají.
 • Vyvíjejí se rychleji.
 • Déle udrží pozornost.
 • Jsou vývojově i rozumově dříve připraveny na vstup do školy.

  Za osmnáct let, uplynulých od narození prvního takto stimulovaného dítěte v roce 1987, využilo BabyPlus sto tisíc rodičů na celém světě.

  O účinky prenatální stimulace se zajímají lékaři, vědci i učitelé. V této oblasti dosahuje nejlepších výsledků právě BabyPlus. Je opodstatněno vědeckou teorií, ověřen výzkumy a jeho přínos je nadále sledován následnými studiemi. BabyPlus v žádném případě není hudební hračka, nýbrž účinný vzdělávací prostředek. Představuje první krok v celoživotním vývoji myšlení.

  BabyPlus přivedl na svět vývojový psycholog Brent Logan. V jeho vynálezu se odráží dvacetiletý výzkum. Výzkum prokázal, že prenatální stimulace prostřednictvím stále složitějších zvuků, připomínajících tlukot matčina srdce, patří k nejúčinnějším prostředkům komunikace s vyvíjejícím se plodem.

  BabyPlus můžete zakoupit na http://www.001shop.cz//BabyPlus-Prenatalni nebo v obchodě Krakovská 22, Praha 1, tel.296230202, Po-Pá 10-19.00, SO 10-13.00

 • Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
  Diskuze ke článku
  Přidat komentář

  Přidat komentář

  Reklama

  Reklama