Reklama

10 rad pro skutečně příjemná rána s dětmi

Zde je jejích prověřených 10 rad, jak předejít ranním stresovým situacím v rodinách s malými dětmi

1. Zkuste vstát o 15 minut dřív. Je to těžké přeřizovat budík ještě o pár minut dřív, ale opravdu i těch několik minut navíc může ráno udělat zázraky.

2. Pohodové ráno začíná již večerní přípravou. Ať se tomu chce nebo nechce věřit, je to tak.

3. Večer si připravte oblečení pro sebe i pro děti. „Určitě oblečení ale s dětmi konzultujte, ať ráno nedochází ke zbytečným dohadům. Není špatné zkontrolovat místo uložení čepiček, zda jsou spárované rukavice, zda boty nejsou celé od bahna. I večerní kontrola kabelky nám zjednoduší ranní hledání klíčů, dokladů či nutných lejster do práce,“ doporučuje Štěpánka Štrougalová.

4. Připravte si už večer kuchyň na ráno. Vyndané nádobí z myčky, připravené talířky na snídani i boxíky na svačiny - to vše vám ráno pomůže.

Reklama

5. Zkontrolujte si večer věci v ledničce. Je dobré už večer namyslet, co budete chystat k snídani i ke svačině.

6. Vstaňte dřív než děti. Připravte snídani, upravte se a oblékněte. Již probuzená a plná dobré nálady můžete jít budit děti.

7. Buďte pro děti „přístavem“. Pokud mají malé děti těžká rána, pomozte jim toto ranní probuzení překlenout. Všechny děti milují, když je z jejich postýlek přenesete do své a mohou se tam ještě chvilku zachumlíkovat. Můžete jim také nabídnout, že je do koupelny odnesete a že jim připravíte pastu na kartáček. Také ocení domluvu, že se samotné obléknou, ale že vy jim pomůžete s ponožkami a kalhotami.

8. Krátká pohádka, malá omalovánka, či rychlé pexeso. Pokud ráno vyšetříte pár minutek, budete překvapeni, jak bude dítě spokojené, když si ještě před odjezdem do školky stihnete těch pár minutek spolu užít.

9. Dobrůtka na cestu. Pokud už dítě bude oblečené a připravené k odchodu, může ho vždy čekat malá radůstka.

10. Snídani jednou týdně může připravit manžel nebo děti samotné. „Nepodceňujte děti. I předškolní děti jsou velmi šikovné. Mohou nachystat snídani napřed o víkendu a pak pravidelně jeden všední den. Nemusí to být nic složitého. Stačí ten den snídat jogurt a bábovku. Děti mohou už večer vše připravit a pak si ráno užít své minutky slávy, jak jsou šikovné a jak mohou rozmazlovat maminku. Nemusí se moc mluvit. Děti umí velmi dobře vycítit, že mamince udělaly radost,“ radí Štěpánka Štrougalová, majitelka Baby Clubu Juklík a zkušená matka čtyř dětí.

Reklama

Komentáře

Reklama