Reklama

Speciální letní tábor pro hyperaktivní děti

Hyperaktivní děti tráví prázdniny na speciálním letním táboře. Pro 55 dětí trpící poruchou pozornosti už posedmé tábor zorganizovalo sdružení Hyperaktivita. O děti se starají vyškolení vedoucí a zdravotníci. ČTK o tom informoval ředitel sdružení Hyperaktivita Radek Ptáček.

"Pro děti je připraveno množství her, které se nenápadným způsobem soustředí na rozvoj různých dovedností, pohybu i myšlení," řekl Ptáček. Hry vycházejí například z arteterapie, kdy děti kreslí, malují nebo vyrábějí keramiku. V rámci dramaterapie si v průběhu tábora zkoušejí divadelní hru, kterou pak na závěr hrají před rodiči a dalšími návštěvníky.

Letní tábor pro hyperaktivní děti a jejich kamarády se pořádá letos po sedmé. Asi jednu třetinu účastníků tábora představují děti bez diagnózy poruchy pozornosti, většinou se jedná o sourozence nebo kamarády hyperaktivních dětí. Podle Ptáčka se letos tábora účastní i dvě jinak postižené děti, chlapec s epilepsií a děvče s Downovým syndromem.

Na čtyři děti připadá na "hyperaktivním" táboře jeden vedoucí, na deset dětí jeden zdravotník. Mezi personálem je psycholog a sociální pracovník. Tábor se koná v Hrachově u Sedlčan od 13. do 27. července. Rodiče za něj zaplatili necelých pět tisíc korun. Sdružení pořádá také letní kurzy pro dospělé, kteří se chtějí dozvědět více o vývojových poruchách. Letos se do nich podle Ptáčka přihlásilo dvacet lidí. Kurzy se konají u Zbiroha a účastníky stojí téměř pět tisíc korun.

Poruchami pozornosti trpí zhruba sedm procent dětí, ne u všech se ale jejich "divokost" podaří určit jako diagnóza a nedostává se jim vhodné péče. Děti bývají nepozorné, nevydrží se dlouho věnovat jedné činnosti, jejich reakce často nelze předvídat, mívají problémy ve škole.

Reklama

Přibližně třetina hyperaktivních lidí časem dozraje a jejich dysfunkce se upraví, třetina může a dokáže svůj handicap kompenzovat a jsou ve své práci úspěšní. Zbytek pak patří do skupiny osob ohrožených sociálně patologickými jevy.

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

Miluše K. (Pá, 6. 3. 2009 - 09:03)
Prosim o bližší informace o provozu táboru a kontakt na osobu která tábor provozuje děkuji e mail- buroska1"centrum,cz
Mališová M. (Čt, 9. 7. 2009 - 09:07)
Dobrý den, prosím o kontekt na dětský tábor pro hyperaktivni děti.
Tom (Čt, 9. 7. 2009 - 10:07)
Sdružení Hyperaktivita - Saifertova 85, Praha 3, V Podkroví.

http://www.hyperaktivita.cz/
info"hyperaktivita.cz
Ivana Kovařík… (Út, 24. 4. 2012 - 13:04)
Dobrý den
Prosím o bližší info o provozu tábora a možnosti přihlášení.Syn má ADHD,VĚK:11LET.
Předem děkuji
Ivana Kovaříková
[email protected]
SILVIE KŘIVÁNK… (Čt, 30. 5. 2013 - 17:05)
Dobrý den , prosím o bližší informace o táboře a také o kontakt a jestli je možno se ještě přihlásit mám syna 11 let s ADHD .Děkuji Křivánková
Zdenka Kučerová (So, 27. 6. 2020 - 20:06)
Prosím více informací o táboře. Děkuji moc
RADKA DUPALOVA (Ne, 31. 1. 2021 - 13:01)
Dobrý den,prosím o bližší informace ohledně tábora a kontakt,muj tel je721999672 nebo [email protected],moc děkuji
Reklama