Reklama

Homeopatie v těhotenství

V tomto důležitém období života ženy je homeopatie naprosto neškodnou a účinnou léčebnou metodou. Nabízí celou řadu léků pro zmírnění potíží, které se běžně v těhotenství vyskytují, od ranních nevolností v prvním trimestru až po bolesti bederní páteře ve třetím trimestru. Léčebné působení homeopatických preparátů nijak neoslabuje přirozené obranné mechanismy těla, což je v těhotenství zvlášť důležité.

Naopak léky jemně aktivují přirozené uzdravující schopnosti těla. Homeopatie používá látky, které při podání zdravému člověku vyvolávají podobné symptomy. Homeopatická léčba není aktivována, dokud symptomy náležející léku nekorespondují poměrně velmi přesně s projevy poruchy nebo onemocnění. Avšak pokud je podán nesprávný lék, nedochází k žádnému škodlivému působení, léčba prostě zůstává bez účinku.

Pokud se léčíte sama, je důležité najít ke svým potížím co nejpřesněji odpovídající lék, podobně jako by to udělal homeopat. Pokud ní uvedeno jinak, užívejte ředění 6c (D12) nejvýše dvakrát denně dobu sedmi dní. Poté, co potíže vymizí, přestaňte lék užívat. Pokud má vaše léčba žádné účinky, zpravidla to znamená, že jste užívala nesprávný preparát. V takovém případě znovu projděte všechny svoje potíže a co nejpřesněji k nim přiřaďte jiný lék. Nezapomínejte, že před tím, než v těhotenství začnete brát jakýkoli lék, měla byste se poradit se svým lékařem nebo kvalifikovanou porodní asistentkou.

Homeopatie může být užívána společně s některými terapiemi, jako je například akupunktura, hypnóza nebo psychoterapie, avšak všeobecně platí, že by neměla být aplikována současně s aromaterapií nebo bylinkami, neboť esenciální oleje mohou inaktivovat homeopatický přípravek, podobně jako to dělá alkohol, tabák, parfémované kosmetické výrobky a saponáty.

Zdroj: Zdravá žena - Rebecca Papas, Pragma

Reklama

Reklama

Komentáře

Milan Gargel (Pá, 2. 2. 2001 - 22:02)
Homeopatická léčba je jistě šetrnější než klasická, zejména v době těhotenství. Málo se ale ví, že řada bolestivých stavů včetně nadměrného "kopání" má svůj původ v působení geopatogenních zón. Ukazuje se, že je mnohem účinější přestěhovat se z dosahu působení těchto zón, popřípadě provést jejich odstínění a potíže s bolestmi páteře ustoupí. Jestli ležíte v geopatogenní zóně poznáte snadno podle noční aktivity Vašeho miminka. Je-li v noci v pohodě, je vše v naprostém pořádku. Naopak neklidným spánkem - kopáním dává jasně najevo, že se zdržujete v působení geopatogenních zón. Sám jsem si to mimo jiné ověřil u své dcery, která měla značné potíže až do okamžiku, kdy jsme provedli odstínění již zmíněných geopatogenních zón. Po tomto zákroku se mimino večet několikrát otočilo a až do rána spalo bez jakéhokoli pohybu. Mohu-li tedy poradit, odstraňte nejprve hlavní příčinu Vašich potíží a uvidíte, že léky jsou potřeba až v krajní nouzi.
Návštěvník (Pá, 27. 3. 2009 - 14:03)
Jděte do háje s homeopatií, mě to chtěli dát pro půlroční dítě s ekzémem a přitom to bylo jen o tom že mi doktorka jako prvordičce doporučila místo hypoalergenního mléka klasické a kamarádka tak léčí dceru která je věčně nemocná nejen jako prevenci ale i jako lék a holku má pořád na hromadě... zatím neznám nikoho komu by to pomohlo a to se o to zajímá kolem mě dost lidí a tím nechci říct tlačit do sebe hned antibiotika a kupu léků ale jako prevenci dodám dítěti dostatek vitamínů a obleču ho tak aby se pokud možno nenachladilo, nějaký pohyb, trošku otužování a "homeopatika" nejsou třeba
LENKA (Po, 30. 3. 2009 - 10:03)
Mila zlata, pisici komentar 27.3. homeopatie funguje at chcete nebo nechcete. Vyzkousela jsem ji nekolikrat na sobe i sve dceri, ktera mnela neustale zanety stredniho ucha, ktere jsem nechtela resit jen antibiotiky! Je to vynikajici vec. Pokud nemate dobreho homeopata, ktery se vami zabyva a snasi se jen vytahnout penize (coz bohuzel predem nikdy nevite/nevime)je samozrejme KONEC. Pokud mate stesti a zjisti jaky lek vam sedi, uvidite jak homeopatie funguje. Pozor - ekzem je problem pro kazdeho!! Jak homeopata, tak alopatickeho lekare. A to je bohuzel fakt.
veronika (St, 24. 7. 2013 - 14:07)
Jděte do háje s...no,ale mě třeba homeopatika pomohla,ale od kvalitního homeopata.
! (St, 24. 7. 2013 - 19:07)
Homeopatie = psychoterapie. Na psychosomatická onemocnění funguje, jinak je naprosto neškodná a lze ji proto používat i v těhotenství.
amanita (St, 6. 11. 2013 - 17:11)
hlúposť. Je to mágia a teda od diabla a teda škodlivé!!!!!
D (St, 6. 11. 2013 - 19:11)
Homeopatika - to je cista voda, cukr ci alkohol. Maji proto v zasade stejne ucinky, jako takova cista voda, cukr ci alkohol, kterym se proste rika cista voda, cukr ci alkohol. Pokud se vsak nekdo necha oblbnout sarlatany a neco od pozitych homeopatik ocekava, pak muze natesena ci doufajici psychika do jiste miry ovlivnit celkovy zdravotni stav organismu. To plati pro homeopatii v tehotenstvi, homeopatii v sestinedeli, homeopatii v klimakteriu, nebo homeopatii v jakekoli jine zivotni fazi osoby kterehokoli veku a pohlavi.
D (Čt, 7. 11. 2013 - 19:11)
Homeopatie ma genialne jednoduchou ideu.

Na jednu stranu - podavat lidem naprosto neskodne "pripravky", aby nemohl nikdo homeopata zazalovat, ze mu uskodila nejaka ucinna latka v homeopatickem "pripravku", ktery mu homeopat predepsal, podal ci doporucil.

Na druhou stranu, presvedcovat duverivce, ze dane pripravky, ac neskodne, jsou necim vice, nez normalni vodou, cukrem ci alkoholem, jezto predtim, pred svym nekonecnym redenim, prisly do styku s nejakou bylinou, mineralem, lucebninou atp. Vubec pritom nevadi, ze po mnohanasobnem rozredovani v homeopatiku (napr. vode) jiz po dane silne substanci nezustane ani stopa. Homeopat bude blabolit napriklad neco o tom, ze voda ma "pamet", a ze ji tedy kontakt s prislusnou bylinou, mineralem, lucebninou apod. pred rozredovanim "trvale ovlivnil" i presto, ze nic z podobne substance jiz tato voda - po svem mnohanasobnem rozredeni - aktualne neobsahuje.
Reklama