Reklama

Zelená miminka

Jak plyne čas tak stále více uživatelů má pozitivní zkušenosti s užíváním zelených potravin, objevuji se postupně nové a nové poznatky a souvislosti. Jedním z posledních zjištění je, že se objevují početí takzvaných zelených miminek, kdy jejich matky, které byly předtím dlouhodobě léčené pro neplodnost, po dlouhodobějším užíváni Mladého ječmene, přes všechna pesimistická rodinná i lékařská očekávání, otěhotní a to je velkým překvapením nejen pro ně samotné a jejich partnery, ale především pro jejich lékaře - gynekology.

V uplynulých třech letech jsem zaznamenal sedm takto počatých miminek a po zváženi všech skutečností a i podle názoru samotných maminek, má právě Mladý ječmen tu největší zásluhu na tom, že se tak stalo.

Čemu přičíst tento úspěch? Jistě vynikajícím vlastnostem Mladého ječmene a zelených potravin obecně.

Jak mnozí z Vás vědí, zelené potraviny mají na náš organismus komplexní účinek.

Mezi základní vlastnosti Mladého ječmene patří adaptogenní účinek. To je harmonizující vliv zelených potravin jak na fyzický, tak i psychický stav těla. Ten přispívá k tomu, aby se upravily utlumené či zvýšeně hormonální funkce nejen ženských pohlavních orgánů, ale i všech spolupodílejících se systémů - např. štítné žlázy a hypofýzy. V praxi to znamená především pravidelný menstruační cyklus, který je předpokladem i správné ovulace.

Reklama

Dalším významným účinkem je protizánětlivé působení Mladého ječmene, které napomáhá zlikvidovat záněty adnex, tedy vaječníků a vejcovodů. stejný účinek se uplatní i u chronických zánětů dělohy a pochvy. Důležjté je odstranit nejen tyto záněty, ale i zánětlivá ložiska v těle, protože se tak významně zvýší jeho obranyschopnost a vše začíná fungovat tak, jak by mělo, tedy normálně.

Mohutný antioxidační účinek chrání vznikající a rostoucí vajíčko před degenerativními změnami a napomáhá tak jeho zdravému vývoji a dozrání. Stejně tak příznivě působí i na děložní sliznici a tím připravuje místo budoucího zahnízdění oplodněného vajíčka.

Živiny, které s sebou Mladý ječmen do organismu přináší jsou pak důležitým předpokladem všech předchozích dějů, protože jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému a jednotlivých metabolických dějů.

Neméně významný je i očistný účinek Mladého ječmene. Odstranění jedovatých látek z těla nejen znamená mnohdy zásadní předpoklad úspěšného oplodnění vajíčka a následného donošení plodu, ale zároveň chrání plod samotný před budoucími zdravotními komplikacemi. Je totiž zjištěno, že během vývoje plodu dokáží jedovaté látky a těžké kovy obsažené v těle matky prostupovat přes placentu do vyvíjejícího se plodu. Takže po narození dítěte má sice maminka o 50% těchto látek méně, jenže těch zbývajících 50% se neztratilo. Má je v sobě právě narozené miminko. Proto je nesmírně důležité tyto látky odstranit z těle ještě dříve, než dojde k početí. A to právě zelené potraviny při dlouhodobém a pravidelném užívání velmi dobře umí.

Abychom však nenechávali vše jen na ženách.

I mužská neplodnost se významně na tomuto problému podílí. Nejčastějším problémem u mužů je malé množství ejakulátu, snížená pohyblivost spermií, či vývojová degenerace spermií nebo jejich následné poškození vlivem chronických zánětů prostaty a močových cest.

Negativně na spermie působí i všudypřítomná oxidační činidla, jedovaté látky a vysoká koncentrace těžkých kovů v organismu. Navíc většina mužů trpí nedostatkem živin, které jsou základním předpokladem vzniku dostatečného množství kvalitního spermatu. (Především zinku a selenu,)

Zelené potraviny dokáží i tyto nepříznivé okolnosti zvrátit. Navíc jsou výborným zdrojem energie a vitality, která mnohým mužům schází, takže podstata jejich neplodnosti nemusí být ani tak ve výše uvedených problémech, ale v přirozené lidské vlastnosti, lenivosti.

A tak, chceme-li zabránit vymření vodníků v Čechách a na Slovensku po meči či po přeslici, sáhněme po zelených potravinách, ať máme sílu Zelená miminka nejen stvořit, ale i řádně vychovat. Nejdůležitější je však to, že zelené potraviny nám zaručí že Ona i My budeme kypět zdravím a dobrou náladou.

MUDr. Miloslav Lacina

Reklama

Komentáře

p. Vesely (Čt, 17. 11. 2005 - 09:11)
Je smutne, ze autor pouziva k oblbovani ctenarek svuj lekatrsky titul. Uz dlouho jsem necetl takovou hloupost a myslim, ze autor by mel vratil lekarsky titul, kdyz hodla takto ohlupovat laiky. Je to neeticke a nezodpovedne.
K. Fürbacherová (So, 14. 1. 2006 - 18:01)
Vážený pane Veselý,
až uvidíte rozzářené oči třeba jen jediné maminky, která navzdory neúspěšné léčbě gynekologů po dlouhodobém užívání zelených potravin otěhotněla, určitě změníte názor a budete chtít pomoci i dalším nešťastným.
Jím zelené potraviny už více než rok, otěhotněla jsem během dvou týdnů a teď moc se teším na další zelené miminko.
Přeji vám hodně štěstí a rozzářených obličejů kolem vás. K. Fürbacherová
Návštěvník (Út, 16. 5. 2006 - 20:05)
Pane Veselý, pokud vyjadřujete tak radikálně negativní názor na prezentaci pana doktora, zajímaly by mě Vaše argumenty. Předem za ně děkuji. Svobodová
Reklama