Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Zelená miminka

Jak plyne čas tak stále více uživatelů má pozitivní zkušenosti s užíváním zelených potravin, objevuji se postupně nové a nové poznatky a souvislosti. Jedním z posledních zjištění je, že se objevují početí takzvaných zelených miminek, kdy jejich matky, které byly předtím dlouhodobě léčené pro neplodnost, po dlouhodobějším užíváni Mladého ječmene, přes všechna pesimistická rodinná i lékařská očekávání, otěhotní a to je velkým překvapením nejen pro ně samotné a jejich partnery, ale především pro jejich lékaře - gynekology.

V uplynulých třech letech jsem zaznamenal sedm takto počatých miminek a po zváženi všech skutečností a i podle názoru samotných maminek, má právě Mladý ječmen tu největší zásluhu na tom, že se tak stalo.

Čemu přičíst tento úspěch? Jistě vynikajícím vlastnostem Mladého ječmene a zelených potravin obecně.

Jak mnozí z Vás vědí, zelené potraviny mají na náš organismus komplexní účinek.

Mezi základní vlastnosti Mladého ječmene patří adaptogenní účinek. To je harmonizující vliv zelených potravin jak na fyzický, tak i psychický stav těla. Ten přispívá k tomu, aby se upravily utlumené či zvýšeně hormonální funkce nejen ženských pohlavních orgánů, ale i všech spolupodílejících se systémů - např. štítné žlázy a hypofýzy. V praxi to znamená především pravidelný menstruační cyklus, který je předpokladem i správné ovulace.

Dalším významným účinkem je protizánětlivé působení Mladého ječmene, které napomáhá zlikvidovat záněty adnex, tedy vaječníků a vejcovodů. stejný účinek se uplatní i u chronických zánětů dělohy a pochvy. Důležjté je odstranit nejen tyto záněty, ale i zánětlivá ložiska v těle, protože se tak významně zvýší jeho obranyschopnost a vše začíná fungovat tak, jak by mělo, tedy normálně.

Mohutný antioxidační účinek chrání vznikající a rostoucí vajíčko před degenerativními změnami a napomáhá tak jeho zdravému vývoji a dozrání. Stejně tak příznivě působí i na děložní sliznici a tím připravuje místo budoucího zahnízdění oplodněného vajíčka.

Živiny, které s sebou Mladý ječmen do organismu přináší jsou pak důležitým předpokladem všech předchozích dějů, protože jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému a jednotlivých metabolických dějů.

Neméně významný je i očistný účinek Mladého ječmene. Odstranění jedovatých látek z těla nejen znamená mnohdy zásadní předpoklad úspěšného oplodnění vajíčka a následného donošení plodu, ale zároveň chrání plod samotný před budoucími zdravotními komplikacemi. Je totiž zjištěno, že během vývoje plodu dokáží jedovaté látky a těžké kovy obsažené v těle matky prostupovat přes placentu do vyvíjejícího se plodu. Takže po narození dítěte má sice maminka o 50% těchto látek méně, jenže těch zbývajících 50% se neztratilo. Má je v sobě právě narozené miminko. Proto je nesmírně důležité tyto látky odstranit z těle ještě dříve, než dojde k početí. A to právě zelené potraviny při dlouhodobém a pravidelném užívání velmi dobře umí.

Abychom však nenechávali vše jen na ženách.

I mužská neplodnost se významně na tomuto problému podílí. Nejčastějším problémem u mužů je malé množství ejakulátu, snížená pohyblivost spermií, či vývojová degenerace spermií nebo jejich následné poškození vlivem chronických zánětů prostaty a močových cest.

Negativně na spermie působí i všudypřítomná oxidační činidla, jedovaté látky a vysoká koncentrace těžkých kovů v organismu. Navíc většina mužů trpí nedostatkem živin, které jsou základním předpokladem vzniku dostatečného množství kvalitního spermatu. (Především zinku a selenu,)

Zelené potraviny dokáží i tyto nepříznivé okolnosti zvrátit. Navíc jsou výborným zdrojem energie a vitality, která mnohým mužům schází, takže podstata jejich neplodnosti nemusí být ani tak ve výše uvedených problémech, ale v přirozené lidské vlastnosti, lenivosti.

A tak, chceme-li zabránit vymření vodníků v Čechách a na Slovensku po meči či po přeslici, sáhněme po zelených potravinách, ať máme sílu Zelená miminka nejen stvořit, ale i řádně vychovat. Nejdůležitější je však to, že zelené potraviny nám zaručí že Ona i My budeme kypět zdravím a dobrou náladou.

MUDr. Miloslav Lacina

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele p. Vesely
  p. Vesely (anonym)

  Je smutne, ze autor pouziva k oblbovani ctenarek svuj lekatrsky titul. Uz dlouho jsem necetl takovou hloupost a myslim, ze autor by mel vratil lekarsky titul, kdyz hodla takto ohlupovat laiky. Je to neeticke a nezodpovedne.

  Lis 17, 2005
 • Obrázek uživatele K. Fürbacherová
  K. Fürbacherová (anonym)

  Vážený pane Veselý, až uvidíte rozzářené oči třeba jen jediné maminky, která navzdory neúspěšné léčbě gynekologů po dlouhodobém užívání zelených potravin otěhotněla, určitě změníte názor a budete chtít pomoci i dalším nešťastným. Jím zelené potraviny už více než rok, otěhotněla jsem během dvou týdnů a teď moc se teším na další zelené miminko. Přeji vám hodně štěstí a rozzářených obličejů kolem vás. K. Fürbacherová

  Led 14, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Pane Veselý, pokud vyjadřujete tak radikálně negativní názor na prezentaci pana doktora, zajímaly by mě Vaše argumenty. Předem za ně děkuji. Svobodová

  Kvě 16, 2006

Přidat komentář

Reklama

Reklama