Reklama

Jak se bránit proti nachlazení

Prevence je vždy lepší než léčba. Kdo trpí na podzim a v zimě často na rýmu, kašel, chrapot či chřipky, měl by se včas snažit podpořit svůj imunitní systém.

Dnes trpí lidé více na nachlazení než v dřívějších dobách, jelikož imunitní systém není trénován klimatickými stimuly. Většinu času trávíme ve vytápěných prostorech a jsme více či méně zchoulostivělí.. Dříve měli lidé v každém domě často pouze jednu místnost, kde se topilo - kdykoliv šli na chodbu, pro dříví či na záchod, byli vystaveni chladnému vzduchu.

K starým dobám se již asi nevrátíme, ale i dnes si můžeme účinně trénovat imunitní systém - stačí pravidelné procházky na čerstvém vzduchu či začít navštěvovat saunu. Osvědčeným prostředkem je i střídání studené a teplé vody při sprchování. S otužováním bychom však nikdy neměli začínat v době, kdy na nás již "něco leze".

Nesmíme ani zapomínat na faktory, které náš imunitní systém oslabují. Jde především o stres, nedostatek spánku, nadměrnou konzumaci alkoholu, kouření či nedostatečnou výživu.

Z bylinných preparátů či vitamínových přípravků je k prevenci nachlazení možno použít např.:

Reklama

Vironal - bylinný sirup působící proti virům, bakteriím v organismu a plísním ve střevech, posilující dráhu plic a sleziny (orgán důležitý pro imunitu). Je prevencí infekcí horních cest dýchacích, chřipek, zánětů dutin, onemocnění plic, středouší… Lze využít i k doplňkové léčbě, k vyvolání pocení nebo pro lepší činnost lymfatického a imunitního systému

Echinacea - bylina vysoce účinná v prevenci a zánětů a bolestí v krku a nosohltanu, zánětů mandlí a některých zánětlivých procesů v trávicím traktu a močovém měchýři, posiluje imunitu, podporuje vykašlávání, dokáže povzbudit bílé krvinky (leukocyty) k větší protiinfekční aktivitě.

C vitamín - účinný antioxidant, ve vyšších dávkách (cca 3g) pomáhá zmírnit či zastavit průběh nachlazení, zvyšuje přirozenou obranyschopnost, pomáhá při horečkách a zánětlivých stavech.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

wiwe0 (St, 20. 12. 2006 - 16:12)
méte to tu vynikající jsem ráda že jsem see něco dozvěděla! děkuji!!
janakolova (Ne, 9. 5. 2010 - 21:05)
Pokud máte opakované problémy s nachlazením, doporučuji Curenzym, je na posílení imunity, mně skvele pomohl.
dozor (St, 12. 5. 2010 - 10:05)
POZOR - curenzym je neúčinný! Vyjde levněji, protože to je doplnění potravy nikoliv lék, ale pro doplnění potravy je to poměrně drahé. Například podravka je levnější. Slyšel jsem, že se vydává za lék enzymoterapii, což je velký podvod. Toto doplnění potravy nemůže nahradit lék např. Wobenzym.
Topík (Út, 25. 5. 2010 - 09:05)
Brala jsem curenzym na klouby a pomohl mi, neotékají mi, ani když jsme začala víc běhat, navíc je to rostlinný doplněk, žádná chemie.
betty (St, 2. 6. 2010 - 21:06)
POZOR - curenzym je...curenzym neznám, ale wobenzym nedoporučuji - měla jsem po něm střevní potíže
betty (St, 2. 6. 2010 - 21:06)
POZOR - curenzym je...curenzym neznám, ale wobenzym nedoporučuji - měla jsem po něm střevní potíže
vlasta (Po, 13. 12. 2010 - 23:12)
Časté nachlazení, pocity únavy, oslabení?

Pomohly mi české 100% přírodní produkty, s vysokým obsahem bylinek. Osobně jsem trpěla častými nachlazeními a záněty a byla jsem velmi mile překvapena, když jsem po 3. měsících užívání už tyto časté problémy neměla. V případě zájmu o více informací si pročtěte webové stránky. Zkušeností mám s produkty mnohem více, ráda poradím.
Nezávislý obch. partner Vlasta Fučíková - 03-000334, skype: vlastafu, případně e-mail: [email protected] http://zdravipokapkach.webnode.cz
flyOK (Po, 13. 12. 2010 - 23:12)
zkuste kolostrum - první mateřské mléko telat. a taky hlívu ústřičnou, nesmí to být ale prášek, nýbrž extrakt, ten je asi 10x účinnější
Peter Skuhravy (Út, 31. 7. 2012 - 15:07)
curenzym neznám, ale...Doplněk stravy Apo-curenzym active + nattokinase uvedený do oběhu po 31. 1. 2012 MUSÍ BÝT STAŽEN z lékáren
http://www.obran.cz/doplnek-stravy-apo-curenzym-active-nattokinase-uvedeny-do-obehu-po-31-1-2012-musi-byt-stazen-z-lekaren/2012/07/26/
Pet. (Po, 3. 12. 2012 - 19:12)
V naší lékárně dostanete super vánoční balení Wobenzymu i s hodnotným dárkem.
probiotika (Út, 15. 1. 2013 - 10:01)
Máte třeba někdo zkušenosti s probiotiky jako prevence proti nachlazení???Dost teď o nich čtu, tak uvažuju že bych je vyzkoušela sobě i dětem.Teď přes zimu na tom nejsme zrovna nejlíp.Jakmile to chytne jeden,tak je za cvhilku na hromadě celá rodina :(
Miriam (Po, 31. 5. 2021 - 21:05)
Já na nachlazení používám výhradně phytoxan, je to přírodní antibiotikum a nepotřebuji dokupovat žádné probiotika. Můžete ho dát i dětem od tří let, funguje i skvěle na záněty.
probiotika (Út, 29. 1. 2013 - 11:01)
ahoj, já jsem si vždycky...Díky holky za informace.Můžeš dát později vědět,jak zabírá to,co zrovna užíváte?Zatím jsem se po ničem nedívala,ale na výběr je toho opravdu hodně,takže bych nerada kupovala něco, co vůbec zabírat nebude.Musím si projet ještě nějaké diskuze o probiotikách
Viki (Po, 4. 3. 2013 - 13:03)
Na začínající nachlazení můžu doporučit PINK GRAPE od QUEEN EUNIKE.Když začínám cítit bolesti v krku většinou si dám 3 x 2 tobolky a druhý den už cítím výraznou úlevu. Opravdu doporučuji http://www.jubo-zdravi.cz/qenatural/eshop/17-1-Imunita/0/5/12-PINK-GRAPE-extrakt-z-grepu-a-bylin-doplnek-stravy-60-tobolek/discussion-all/12#anch112
Zuzana (So, 14. 9. 2013 - 21:09)
Na nachlazení je za mě nejlepší 5prevemax. Nneí drahý, je sladký, fajn se cumlá a rychle uzdraví!
Mary (Po, 17. 3. 2014 - 12:03)
Ráda bych se s Vámi podělila radu, jak se nejen účinně a rychle zbavit nachlazení,ale i jak nejlépe vybudovat svůj imunitní systém, jak předejít rakovině a další a další. Objednejte si na netu Anonu. Lístky z anony neboli gravioly vložíte tak do 1,5 L vody a přivedete k varu, pak necháte povařovat po dobu 10 minut. Vypijte jednou až 3 krát za den a už za měsíc to sami pocítíte a co se týče nachlazení - tento víkend jsem se ho zbavila komplet. Vážně doporučuju!:-)
Karolínka (Čt, 16. 10. 2014 - 10:10)
Máme s dětmi 3 zásady - 1) mít si často ruce mýdlem 2) hodně pít (dělám jim do školy třeba i čaj v termosce 3) Nos proplachovat mořskou vodou ve spreji (máme Quixx soft a aloe vera), aby viry neměly šanci se uchytit.
Zatím nám to funguje, snad budeme mít podzim bez nemoci.
káka (St, 9. 9. 2015 - 09:09)
Máme s dětmi 3 zásady - 1)...A i u miminek je dobrá prevence. Kapeme Quixx baby kapičky s mořskou vodou. Nos se vyčistí, sliznice zůstanou vlhké...zatím je naše dcerka bez rýmy a nachlazení :)
Katka (Po, 7. 12. 2015 - 08:12)
POZOR - curenzym je...Dobrý den, nevím jestli tady to dohadování co je lepší jestli wobenzim nebo ceresin či jak je k něčemu dobré, prptože osobně si myslím, že každému jedinci pomáhá něco jiného a co pomáhá jednomu nemusí pomoci jinému, každé tělo je jiné, už proto, jak sestravujemea chováme celkově ke svému zdraví... Já osobně používám už několik lez Biopron a jsem s ním spokojená u doktorky jsem nebyla ani nepamatuji a to samozřejmě těší i mého zaměstnavatele že nemarodím, tak dostávám i příspěvěk na vitamíny...
klára (Pá, 9. 12. 2016 - 10:12)
Mě na časté onemocnění pomohlo, když jsem radikálně změnila jídelníček a začala jsem pravidelně sportovat. Přidala jsem do jídelníčku mnohem víc ovoce a zeleniny, předtím jsem nejedla skoro nic z toho, mléčné produkty, maso a omezila jsem i pečivo a smažené věci a hlavně sladkosti. Najednou jsem začala mít víc energie a taky jsem samozřejmě zhubla. No a pravidelný sport taky hodně pomohl. Užívám pravidelně taky probiotika od valosunu a piju aloe vera každý den - hodně mi to pomohlo třeba i na celulitidu a mám díky tomu i hezčí pleť. Jo a taky jsem dřív byla zvyklá mít doma věčně přetopeno, díky cvičení už nejsem věčně zmrzlá a nemusím doma tolik topit :)
Sára (Po, 12. 12. 2016 - 17:12)
Ano je spoustu preparátů,ale apocurenzim mi teda přijde drahý, já taky trpěla na velice časté nachlazení a pořádně jsem se z toho nemohla dostat..věčně přetrvávala rýma!..Začala jsem se otužovat a navštěvovat bazén a saunu ,taky se stravovat lépe a v lékárně mi poradila paní lékárnice jako doplněk stravy probiotika a prebiotika od Valosun a říkala,že i jí strašně pomohly na posílení imunity. Není to žádný driák jen probiotika a prebiotika,která podporují imunitu a dodávají tělu dobré bakterie,které pomáhají navrátit ztracenou mikrofloru..mě to upravilo i stolici, byla jsem ráda. Ale nečekejte,že za měsíc po pilulkách budete zázračně zdraví, všechno chce čas..minimálně 3 měsíce,abyste na sobě poznali účinky..imunita a to vše se jen tak lusknutím prstu nezíská. Biopron kopupím i babičce na Vánoce, potřebovala by upravit zažívání a podpoří imunitu. Jako Vánoční dáreček dobrý ne?
Hanka (Pá, 21. 2. 2020 - 15:02)
Jak se v tomto počasí chráníte proti nachlazení? Mám docela dost pochroumanou imunitu, a to už od dětství, kdy jsem byla často nemocná.
Tereza (So, 22. 2. 2020 - 20:02)
Kupuji pro sebe i celou rodinu vitamíny, a doplněk stravy, která slouží jako prevence proti nachlazení, vybrala jsem takový, který neobsahuje cukr ani lepek ( to kvůli synovi)
Hanka (Ne, 23. 2. 2020 - 11:02)
Také mám intoleranci na lepek, mohla bych se zeptat, o který doplněk stravy se tedy jedná?
Tereza (Po, 24. 2. 2020 - 10:02)
Jistě, jedná se o cucací pastilky Tenoros od pharmaselect, které obsahují extrakt z pohanky, glukonát zinku, stearát hořečnatý (stabilizátor), meruňkové a citronové aroma. Od toho co je užíváme, tak se u nás výrazně snížila nemocnost.
Lucie (Ne, 13. 12. 2020 - 19:12)
já můžu doporučit přírodní antibiotika. Dost mi pomáhají i na celkovou detoxikaci organismu a taky jako prevence nemocem.
Zdena (St, 16. 12. 2020 - 16:12)
Taky jsem spokojená s přírodními antibiotiky. Detoxikace organismu je jednou za čas fajn.
Kamila (Po, 31. 5. 2021 - 21:05)
Od té doby co se aktivně jednou ročně detoxikuji, musím zaklepat, že jsem nebyla už 6 let nemocná, dokonce i covid se mi vyhnul :)
Katrina (Út, 8. 6. 2021 - 17:06)
Jako přírodní antibiotikum doporučuji jednoznačně phytoxan. Vytáhl mě z pořádné chřipky.
Míša (Út, 29. 6. 2021 - 09:06)
Velmi jsem trpěla na záněty, začalo to nejdříve chřipkou, potom močový měchýř, pak angína a pořád do mě doktorka neustále cpala ATB s probiotikami. Už mi to fakt bylo nepříjemné, pořád člověk do sebe cpal prášky, mě se výrazně zhoršila pleť a začali zase problémy jinde. Na doporučení jsem vyzkoušela zmiňovaný phytoxan a docela se mi ulevilo, používám ho na chřipku a v zimě na močák a jsem šťastná, že jsem omezila ATB.
Míša (Út, 29. 6. 2021 - 09:06)
Velmi jsem trpěla na záněty, začalo to nejdříve chřipkou, potom močový měchýř, pak angína a pořád do mě doktorka neustále cpala ATB s probiotikami. Už mi to fakt bylo nepříjemné, pořád člověk do sebe cpal prášky, mě se výrazně zhoršila pleť a začali zase problémy jinde. Na doporučení jsem vyzkoušela zmiňovaný phytoxan a docela se mi ulevilo, používám ho na chřipku a v zimě na močák a jsem šťastná, že jsem omezila ATB.
Denisa (Út, 20. 7. 2021 - 20:07)
Také mám dobrou zkušenost s phytoxanem, dlouho jsem se bránila, moc jsem tomu nevěřila, ale vytáhl mě z docela silné chřipky.
Veronika (Čt, 22. 7. 2021 - 10:07)
Nás zachránil jeden český pár na dovolené, když nám phytoxan. Moc jsem tomu nevěřila, ale fakt nám to pomohlo a neměli jsme zkaženou dovolenou.
Erika (Po, 26. 7. 2021 - 17:07)
Pokud to není akutní zvolím rozhodně přírodní cestu. Někdy se člověk může hlídat sebevíce, ale prochladne a ani neví jak :)
biga-beauty (Po, 21. 1. 2013 - 07:01)
Máte třeba někdo...Probiotika jsou velmi důležitá pro posílení imunity. Střevo je nejdůležitějším a největším imunitním orgánem lidského těla. Je osídleno mil?ony bakteríí různých kmenů, z nichž některé jsou „přátelské“, jiné ne. Důležité je, aby tyto bakterie byly v rovnováze. Špatnou životosprávou a především užíváním antibiotik bývá tato rovnováha narušena a potom je užívání probiotik nejvhodnější způsob, jak tuto rovnováhu obnovit. Kvalitní probiotikum by mělo obsahovat nejméně 10 různých bakteriálních kmenů.
terezal (Po, 21. 1. 2013 - 13:01)
ahoj, já jsem si vždycky myslela, že probiotika jsou v podstatě výhradně určená na léčení střevních onemocnění, případně jako doprovodná léčba při antibiotikách. Ovšem nedávno jsem to řešila s naší pediatričkou a prý mají smysl i na podporu imunity obecně. Protože stav střevní mikroflóry prý hodně ovlivňuje obranyschopnost organismu. Mám doporučený potravinový doplněk Normatyl, což je kombinace vit.C, zinku, B-komplexu a probiotik a jdeme to vyzkoušet.
Reklama