Zdravé cukroví pro děti

Když se děti nechtějí vzdát sladkého, můžeme jim sami připravit zdravé cukroví se skořicí a zdravým sladidlem, obsahující antioxidanty (např. kuličky, oválené ve skořici).

Použijeme: trochu rýžového sladu (bio), pokrájené vinné hrozny nebo rozinky (nesířené), cukr z kokosových ořechů nebo kokosový krém), med, javorový sirup nebo, sušenou cukrovou třtinu, příp. trochu kakaa (bio) nebo Caroby, podobné kakau, nastrouhaný kokos, ovesné nebo prosné vločky, pšeničné klíčky, mandle, v mixeru rozmixovaná slunečnicová semínka, sezamová semínka apod. (příp. k navlhčení trochu růžové vody).

Sladidla bychom měli dát co nejméně kvůli zubům a stejně přimět děti, aby si hned po požití vyčistily zuby.


Další recepty:

Kuličky z mandlí a sezamu (jako marcipán): velmi dobře chutnají z mandlí, přes noc namočených, zbavených slupky a roztlučených v hmoždíři, s rozmixovanými sezamovými semínky (selen!, vysoký obsah vápníku!) a trochou rýžového sladu, zformované do kuliček. Nebo mandle a sezam, oslazené jen trochou jetelového medu z Kanady (jetel roste jen na zásadité, humózní půdě), uhnětené s růžovou vodou -marcipán.


Mandlové mléko jako náhražka kravského: přes noc namočené mandle jsou zásadité. Obsahují cenné tuky a bílkoviny, takže lze mandlovým mlékem krmit i kojence (jen nejlepší jakost - bio - kvůli plísním) a stejně tak i sezamovým mlékem (obsahuje víc vápníku než fosforu, což podporuje stavbu kostí), když dítě jiné mléko nesnáší. Mandle nebo sezam rozmixujeme a smícháme s vodou volvic. Protlačíme jemným sítkem. Hořké mandle rozhodně nepoužívat. Při namočení ztratí i ony hodně ze své "hořkosti". Používat jen čerstvé mandle (bio) a žádné zlomky kvůli plísním.


Zmrzlina: koncentrované ovocné šťávy, např. syrové šťávy z reformní prodejny (papaya, malina apod.) s trochou sušené cukrové třtiny, javorovým sirupem, cukrem z kokosových ořechů nebo medem, smíchat se smetanou (bio) a dát do misky na ledové kostky.


Zdroj: Christine Heideklang - Nebezpečné plísně kolem nás, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele coroner
    coroner (anonym)

    Je-li toto doporučováno v knize s názvem Nebezpečné plísně kolem nás, tak potěš ty děti pánbůh. Zajímavější by byla určitě kniha s názvem Nebezpečné plísně v nás, kdyby ji ovšem napsal skutečný odborník. Tam by také mohly být uvedeny potraviny, které nastavují vnitřní prostředí organismu do patologických úrovní, ve kterých se plísním daří velice dobře. Toto prostředí bývá paradoxně vytvářeno i potravinami zdraví prospěšnými - alespoň dle současných kritérií. Z článku lze vzít na milost snad jen mandlové mléko (i bez vody Volvic - Danone). To je skutečně zdraví prospěšné.

    Feb 20, 2007

Přidat komentář

Reklama

Reklama