Zavinovačky se vracejí

Ukazuje se, že prastará tradice zavinování dětí má své opodstatnění a správně zavinuté děti lépe usínají.

Matka tří dětí Amie Nilssonová přišla s novým modelem zavinovačky a zdá se, že je to hit. Inspirovala se sice popisy zavinovaček z biblických dob, ale její ?Cocooi Babywrap? jsou vyrobeny z té nejjemnější vlny merinských ovcí.


Testování ukázalo, že velká část dětí s pomocí zavinovačky usíná lépe, než když jsou přikryté běžnou peřinkou. Jak uvádí list Daily Mail, zavinování dětí sice v západním světě vyšlo z módy, ale mnoho lidí z Východu ho stále ještě užívá.


Po většinu dvacátého století převažoval názor, že zavinování dítěte znemožňuje jeho ?sebevyjádření? a zpomaluje vývoj jeho motorických funkcí.


Jak ale ukazuje americký vědecký výzkum z roku 2005, zavinování pomáhá dětem spát vydatnějším spánkem. Zdá se, že zavinutí a jemný tlak na tělo děťátka posiluje pocit bezpečí, protože si tak malé dítě připadá více jako v lůně matky. Některým dětem to sice nevyhovuje, ale jiné usínají takřka okamžitě.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  www.nahradni-materstvi.webnode.cz

  Říj 06, 2008
 • Obrázek uživatele Fajn
  Fajn (anonym)

  Že by se opět potvrdilo, že naši předkové nebyli pitomí a věděli, co dělají?:)) Mimina v zavinovačkách se mi líbí.:)

  Říj 06, 2008
 • Obrázek uživatele Jitka
  Jitka (anonym)

  Musím potvrdit z vlastní zkušenosti. Potvrdilo se mi u vlastních dětí a teď i u vnoučat, že když je chci uspat nebo uklidnit z pláče, vezmu je do náruče a pevně k sobě přitisknu a znehybním ruce a nohy a ony ihned přestanou a dokonce usnou. Takže to stažení do zavinovačky má určitě i tento účinek.

  Lis 05, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama