Vysokými tóny proti teenagerům

Nesmyslně povykující a hlučící nezletilci, kteří neberou ohled na nic a na nikoho, lezou pěkně na nervy většině dospělé populace, jež je vůči nim spíš bezmocná. Nad tím, jak je zpacifikovat, delší dobu hloubal britský kutil Howard Stapleton, jemuž se na konec podařilo přijít na přímo revoluční řešení.

Sestrojil přístroj, jenž vydává pronikavý tón o vysoké frekvenci slyšitelný pouze osobami do dvaceti let. Starší návštěvníky nákupních center a pohostinských zařízení, jak zjistil deník The Daily Telegraph, přitom nijak neruší, za to z jejich prostor dokáže spolehlivě vypudit řvoucí jedince. Aparát, jenž takříkajíc potírá křiklouny, vychází z poznatku, že se schopnost lidského ucha rozlišovat zvuky postupem času mění.


Objev devětatřicetiletého Stapletona majitele obchodů a restaurací doslova nadchl. Zvláště poté, co si ho úspěšně vyzkoušeli a zjistili, že skutečně perfektně funguje.


"Nejlepší na tom je," chlubí se vynálezce," že vyluzovaný tón nemusí být nijak hlasitý, stačí naladit příslušnou frekvenci." Navíc ani nemusí být trvale zapnutý, ale zcela vyhovuje, když je takříkajíc v pohotovostním režimu a po ruce. A to nepředstavuje žádný problém.


Jde totiž o malý box, který se dá umístit prakticky kamkoli. Důležité je, aby bylo na dosah tlačítko, jež je třeba zmáčknout v případě aktuální potřeby. Vlastníci obchodů musí pouze zvážit, zda očekávaný efekt skutečně vyváží finanční náklady. Přístroj je totiž k mání za 622 liber.


zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Lukas
  Lukas (anonym)

  Moje holka, kdyz se s ni miluju, vydava vysoke tony extaze a vubec nam to nevadi presto, ze je nam 19 a jsme tedy teenageri. Kdyz ale v brnenskych parcich slysime pisteni za keri honiciho xxcd, tak to prchame, nez se nam obrati zaludek.

  Čer 08, 2006
 • Obrázek uživatele Maida
  Maida (anonym)

  Zajímavý nápad. Navrhnu řediteli našeho učiliště, aby tento přístroj zakoupil a o přestávkách jej zapínal na chodbách školy. Snad potom bude možné beze strachu jít i na WC či do jiné kanceláře. Zatím tuto situaci řešíme pomocí PC, máme tam zapnuté zvukové upozornění s textem, které se spouští 10 minut před velkou přestávkou: Pozor, blíží se velká přestávka! Poté si vyřídíme ty nejnutnější pochůzky a o velké přestávce neopouštíme bezpečí kanceláře.

  Čer 06, 2006
 • Obrázek uživatele Monika
  Monika (anonym)

  No něco na tom bude...Já když pustím vysavač...mí teenageři opouští byt...Ale pokud začne ševelit friťák,začnou se trousit do kuchyně...

  Čer 07, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  xxcd je nechutnej ksindl!!!

  Čer 08, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  no ja bych si ho rad poslechl pls dejte do tu jako odkaz ke stahnuti pls psl psl spl

  Čer 12, 2006
 • Obrázek uživatele xxcd
  xxcd (anonym)

  Luke, ten křik by byl vážně brutální za tím křovím ... Vem si, že už tam půl hoďky honím a v tom uvidím Tvou slečnu ... tak mi klacek změkne, málem upadne ... tak kdo by nebyl nasraný !!!!!!!!!!! :) Nedivím se tedy, že si své komplexy ze své přítelkyně na mě vybíjíš, když jsi nezažil erection už asi hezky dlouho :-))) Kokiško :)

  Čer 12, 2006
 • Obrázek uživatele Weerts
  Weerts (anonym)

  Nemohli byste nekdo dat ukazku na stahnuti nebo neposlali byste mi to ?

  Čer 12, 2006

Přidat komentář