Vyrobte svým dětem zdravou baby stravu

Tricia McKelwee je bioporadkyně pro děti, bylinářka a odbornice na výživu. Baby stravu si vždy připravuje sama. Prozradí vám, jak na to:

"Vždy jsem si výrobu dětské stravy nesmírně užívala. Když ale miminko začne jíst pevnou stravu a už se ne­živí výhradně krémovými, kašovitými pokrmy, k čemuž dojde asi okolo desátého měsíce, můžete popustit uzdu své fantazii.

Soustředím se především na to, aby moje dítě dostalo celozrnné obilniny, luštěniny a zeleninu společně se zdravými tuky.

Ačkoli jsem ženou v domácnosti, přesto mám pořád plné ruce práce a ne vždy mi zbude čas jídlo připravit.

Proto vařím, kdykoli to jde. A tak když mám ráno nebo dopoledne chvilku času, třeba jen půl hodinky, uvařím následující pokrmy (ne všechny naráz, ale vždy podle toho, který dochází:

Celozrnné obiloviny - hnědou rýži, jáhly, quinou.

Luštěniny - čočku, fazole všeho druhu (přes noc namočíme).

Zeleninu - brokolice, hrách, mrkev, květák, cuketu, sladké brambory, dýni.

Potraviny uvařím, dám do nádob na led (stejně jako vy, když připravujte kašovité jídlo) a nechám přes noc zmrazit. Když nastane čas oběda nebo večeře, jednoduše vytáhnu kostku či dvě celozrnných obilovin a luště­nin, hrst mražené zeleniny, dýně či brambor. Dvanáct minut nechám pokrm ohřát v parním hrnci. Mikrovlnku nepoužívám, protože parní hrnec na rozdíl od ní uchová všechny živiny.

Do celozrnných jídel přidám na závěr několik kapek DHA, konopného či lněného oleje, nakrájím trochu čerstvého ovoce a hurá: za dvanáct minut může dcerka jíst zdravý oběd například z quinoje, brokolice, fazolí, dýně, jahod. Cpala se jím od svých deseti měsíců a nekladla odpor. Příbuzní a přátelé se stále divili tomu, jak zdravě jí, a přitom jsem všechno připravila doma za několik málo minut.

A mé tajemství? Nakoupit bio potraviny, dopředu si navařit zásoby od každého druhu, zmrazit do kostek a ohřát v parním hrnci."

Zdroj: Bio máma ? zdravé dítě, nakladatelství Computer Press

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele www.mimikoutek.cz
    www.mimikoutek.cz (anonym)

    Internetový prodej potřeb pro kojence, batolata, maminky a těhotné

    Srp 19, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama