Volnočasové aktivity pro děti s enurézou

Pomočující se dítě nemůže přespat u kamaráda, jet na vícedenní školní výlet, do školy v přírodě nebo na tábor. Rodiče enuretiků, tzn. dětí trpících nočním pomočováním bývají odmítnuti mnoha organizátory klasických táborů. Péče o enuretika totiž vyžaduje více práce s úpravou postele, převlékáním lůžkovin, častým praním a osobní hygienou.

Tábory pro enuretiky

Organizace Žlutý květ umožňuje dětem s enurézou zažít krásné prázdniny či jiné pobyty bez omezení stejně jako ostatním dětem. Navíc poskytuje pro enuretiky služby na přání rodičů ve formě cvičení a pitného a mikčního měření (měření objemu a frekvence močení). Táborové pobyty jsou smíšené, nejedná se tedy o tábory pouze pro enuretiky. Tato forma tábora je pro enuretika přínosná v tom, že se necítí jako zdravotně handicapovaný. Aktuální informace o pobytech pro děti najdete na webových stránkách www.zlutykvet.cz

Zkušenosti
 

Žlutý květ má mnoholeté zkušenosti s pobyty pro děti, již od roku 1996 pořádá letní, zimní a další tábory. Prioritou pořadatelů je vzájemná důvěra mezi rodiči a individuální přístup k dětem. Termíny táborů jsou vypisovány pro různé věkové skupiny, zvlášť pro mladší (např. 4?8 let) a starší
děti. Záměrem pobytů není kvantita, ale kvalita. Pro rodinnou atmosféru a individuální péči o děti je ideální počet cca 35 dětí na jeden turnus. Nové děti mají možnost se seznámit, ?otrkat? a vyzkoušet si kolektiv dětí na předprázdninových víkendových akcích.

 

Co je Žlutý květ?

Název Žlutý květ pochází z příběhů o Vontech z pera spisovatele Jaroslava Foglara a symbolizuje mír a přátelství. Organizace pořádá jednodenní nebo víkendové výpravy pro děti, návštěvy kulturních akcí (divadla, zoo, muzea, skanzeny, kino aj.), akce pro veřejnost (Den Země, lampiónový průvod, drakiádu aj.). Oddílovou činnost v Rudné u Prahy provozuje Žlutý květ od roku 1993.  Od roku 2008 spolupracuje také se Sdružením (rodičů a přátel) dětí trpících nočním pomočováním.

Autor: Zbyšek Prágr - Občanské sdružení Žlutý květ

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele jana:jane.honzik@seznam.cz
    jana:jane.honzi... (anonym)

    chtěla jsem se zeptat,jestli jsou nějaké aktivity pro tyto děti před vánocemi na severní moravě.syn 10let.děkuji

    Lis 03, 2012

Přidat komentář

Reklama

Reklama