Reklama

Selen v prevenci rakoviny, zánětu kolenního kloubu i mužské neplodnosti

Stopový prvek selen má v organismu mnoho funkcí. Nejčastěji je doporučován pro ochranu organismu před rakovinou, zánětem kloubů a mužskou neplodností.

Rakovina - Selen narušuje karcinogenní proces zodpovědný za vyvolání rakoviny inhibicí mutací a  tím, že funguje jako antioxidant. Dr. Peter Glidden, N.D. v nedávném rozhlasovém rozhovoru přiznal, že 200 mcg selenu stačilo na účinnou ochranu proti rakovině. Podle něj výzkumy prováděné v průběhu několika let ukázaly, že 200 mcg selenu snižuje riziko rakoviny prsu o 82 procent, rakoviny tlustého střeva a rekta o 69 procent, karcinomu prostaty o 54 procent  a dokonce i rakoviny plic o 39 procent. ( http://www.naturalnews.com/035822_selenium_cancer_minerals.html )

Artritida - Ve studii vedené Dr. Joanne Jordan z univerzity v Severní Karolíně, bylo zjištěno, že selen výrazně snižuje artritické bolesti kolenních kloubů .
Ve studii provedené na 940 dobrovolnících bylo zjištěno, že pouze omezené množství selenu bylo nezbytné pro ochranu  kolen před artritidou.  Zjistilo se, že z tří skupin, do nichž byly rozděleny účastníci,skupina s nejvyššími hladinami selenu má o 40 procent nižší riziko osteoartrózy kolenního kloubu ve srovnání se skupinou s nejnižší úrovní selenu .

Bylo prokázáno, že dostatek selenu brání či oddaluje rozvoj osteoartrózy kolen i dalších kloubů. Osteoartróza kolena je stav, který bolestí omezuje chůzi a mezi dospělými ve vyspělých zemích je hlavní příčinou omezení aktivity. ( http://www.naturalnews.com/015063.html )

Mužská neplodnost - Pro muže  je selen nezbytný pro produkci spermií a jejich pohyblivost . Takže by měli dbát na to, aby se dostatečně selen vyskztoval v jejich systému.

Reklama

Téměř polovina selenu v mužském těle se nachází ve varlatech a semenných kanálcích a muži ztrácejí selen přes vylučování spermatu.
( http://www.naturalnews.com/023361_nutrients_body_life.html )

Reklama

Komentáře

hydrolog (Po, 24. 2. 2014 - 22:02)
http://www.osel.cz/index.php?clanek=7478
Reklama