V Brně komplexně pomáhají s neplodností po poranění míchy

Brněnská fakultní nemocnice zprovoznila centrum, které komplexně řeší problém neplodnosti mužů po úrazu míchy. Na spinální jednotce působí v týmu odborníků i sexuolog-androlog.

Míchu si v Česku poraní ročně kolem 200 lidí, z nichž 40 procent skončí na vozíku, uvedla v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Anna Mrázová.

    “Poranění míchy jsou negativním důsledkem moderní doby a životního stylu. Navíc jde o poranění velmi závažné, protože si vyžaduje celoživotní medicínskou péči a rehabilitaci,“ uvedla Mrázová. Ve fakultní nemocnici funguje nemodernější spinální jednotka v ČR, která má zajistit kompletní péči o pacienta od operace až po problémy s případným početím potomka.

    “Po operaci začíná dlouhý proces rehabilitace a návrat ochrnutého do běžného rodinného, partnerského, pracovního i společenského života. Ochrnutí má za následek nejen poruchu hybnosti a citlivosti, ale i poruchu sexuálních funkcí,“ vysvětlila Mrázová. Muže postihuje poranění míchy pětkrát častěji než ženy.

    Lékaři tak nabídnou partnerům informace o poruše sexuálních funkcí a možnosti léčby. “Ochrnutí potřebují sexuologa buď kvůli obnově sexuální aktivity, nebo kvůli reprodukci. Úraz míchy totiž zapříčiní ztrátu schopnosti ztopoření, výronu semene a špatnou kvalitu spermií,“ uvedla Mrázová.

    Další postup už je velmi podobný běžné asistované reprodukci. “Cílem naší komplexní péče o ochrnuté je jejich integrace do společnosti včetně splnění přání mít zdravé děti,“ dodala Mrázová.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele MARTA
    MARTA (anonym)

    DOBRÝ DEN. V 17.LETECH JSEM MĚLA URAZ. MAM POŠKOZENOU MICHU,A NEMUŽU CHODIT. V 17.LETECh SEM BYLA V REHABILITAČNIM USTAVŮ CHUCHELNA KDE SEM SE NAUČILA CHODIt,PAK SEM JELA DOMŮ A TO UŽ MI BYLO 18.LET A PŘEŠLA JSEM K PRAKTICKÉMU DOSPĚLEMU LEKAŘI KDE MI PŘEDEPSAL TAKÉ LEKY A TO SE POMICHALI TY LEKY S MOJIMA CO SEM BRALA A PŘESTALA JSEM UPLNĚ CHODIT. TED MI JE 38.LET CHTĚLA BY SE NAUČIT CHODÍT JSEM OCHOTNÁ PODSTŮPIT COKOLI JE JEŠTĚ NEJAKÁ ŠANCE? DĚKUJU

    Kvě 02, 2017

Přidat komentář

Reklama

Reklama