Účinné masážní hmaty proti bolesti břicha a nadýmání miminek

Mnoho dětí trpí tříměsíčními kolikami, nadýmáním a bolestí bříška. Pomocí následujících hmatových technik můžete těmto trávicím potížím účinně předcházet:

- Rozetřete si v rukou trochu teplého oleje a jemně ho naneste na bříško dítěte. Nyní jemně a pomalu masírujte pravou dlaní ve směru hodinových ručiček, tedy dokola směrem doprava. Druhou rukou pevně držte dítě na boku za kyčli nebo za stehno. Opakujte masáž desetkrát.

- Nechte svou dlaň chvíli spočívat na bříšku dítěte, zatímco druhou ruku nechte i nadále ležet na boku. Tak ucítíte, že v bříšku dítěte je velký rozruch, když děťátko trpí kolikou.Teplo, které vychází z Vaší ruky ležící na břiše dítěte, dítě uklidňuje a zmírňuje bolesti. 

- Po chvíli masírujte špičkami prstů na kůži kolem pupíku v malých spirálách. Nemasírujte příliš nesměle, nýbrž s lehkým tlakem a plynulými pohyby. Dbejte na to, abyste masírovali směrem doprava, protože tímto směrem probíhá i tlusté střevo a takto ho stimulujete. Opakujte desetkrát.

- Na závěr nechte špičky ukazováčku, prostředníčku a prsteníčku rychle „procházet“ kolem pupíku. Vyvolávejte při tom zase mírný tlak, protože jinak nedosáhnete patřičného účinku. Opakujte pětkrát.

 - Na závěr masáže břicha nechte svou dlaň ještě několik vteřin spočívat na bříšku dítěte.
 

Zmírňující účinky této masáže břicha na bolesti můžete ještě podpořit tak, že použijete masážní olej s příslušnými rostlinnými přísadami, jako je například kmínová nebo fenyklová silice.

Zdroj: Karel Schutt - Šťastné dítě - Masáže, hry, hudba, nakladatelství Grada

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (10)

 • Obrázek uživatele Steluš
  Steluš (anonym)

  Jj to je pravda. Espumisan se oproti probiotikům může dávat už od narození!Je pro mimísky šetrný a působí pouze ve střevech:-)

  Bře 27, 2013
 • Obrázek uživatele Káča
  Káča (anonym)

  Také používáme kapičky od Espumisanu a naprostá spokojenost. Jenom lituji, že jsem s tím nezačala rovnou a nejdřív zkoušela jiné "alternativnější" přístupy, které byly k ničemu (alespoň u nás nefungovaly).

  Dub 09, 2013
 • Obrázek uživatele danule
  danule (anonym)

  no hmaty a baby masáže se dají najít na internetu. i jsou instruktážní videa. já chodila asi na 5ti hodinový kurz. bylo to moc fajn. dál dávám espumisan a funguje nám moc dobře. dávám i probiotika, ale espumisan vychází poměr kvalita a cena fakt dobře..a do půlky ledna probíhá soutěž. jsou tam super ceny..jen na tyhle věci obvykle nemám štěstí :-)

  Led 13, 2014
 • Obrázek uživatele alička
  alička (anonym)

  Tak ja vyzkousela snad...no jako autosedačka jedině s nastartovaným motorem :-) což se dost prodraží :-) ale s espumisanem souhlasím, taky jsme dávali a taky dobrý...určitě za zkoušku člověk ani tolik nedá, tak se to dá i finančně zvládnout...(případně pak může používat i zbytek rodiny :-)) - chutově jsou fakt dobrý

  Feb 07, 2014
 • Obrázek uživatele Saphirra
  Saphirra (anonym)

  Tak ja vyzkousela snad...Autosedačku jsme nezkoušeli, nám pomáhal Espumisan před kojením a cvičení s nožičkama, takové přitahování k bříšku. Jsem zvědavá jak to bude teď - čekáme holčičku a holčičky prý na prdíky netrpí. :-)

  Kvě 12, 2014
 • Obrázek uživatele maser
  maser (anonym)

  mamanka papanka chytnout zvednout do výšky prsou a v urovni břicha fest vytlačit ven popřipadě použit valeček na nudle a sjiždět od hrudi dule on už to ufoukne :)

  Říj 24, 2014
 • Obrázek uživatele Jarka
  Jarka (anonym)

  Naše paní doktorka nám ukázala jak správně bříško masírovat. Abychom trávení ještě podpořili, tak dáváme pravidelně Espumisan a 1x denně probiotika. Je to mnohem lepší a dcerka mnohem klidněji spí.

  Zář 24, 2015
 • Obrázek uživatele Renčaa
  Renčaa (anonym)

  Někdy ani masáž nepomáhá a samozřejmě to byl náš případ. Zjistilo se totiž, že malé bolest bříška způsobuje intolerance laktózy. Naštěstí už se s tím v dnešní době dá co něco dělat - paní doktorka nám doporučila nové kapky Coliprev, které jsou přímo na to určené. Navíc jsou přírodní a sladké jako medík, takže se nemusíte bát, že by prckovi nechutnali :-) Už druhý den byl znát rozdíl a do pár dní byl klid úplně.

  Pro 11, 2015
 • Obrázek uživatele Valčaaa
  Valčaaa (anonym)

  Dobré ráno, já musím říct, že jako maminka nováček, jsem nechtěla nic podcenit. Chodila jsem do předporodního kurzu a následně docházím se synem i na masáže miminek a batolat, které mají pomoci právě při problémech s prdíky, samozřejmě mimo jiné...Ovšem u nás to moc nezabíralo a tak jsem po konzultaci s paní doktorkouv poradně koupila probiotické kapky od Valosun, které musím říct, teda opravdu pomohli.Bohužel chlapečci asi na koliky trpí víc a už jsme skoro spotřebovali celou lahvičku, vypadá to, že výjde tak možná na měsíc jedna, ale když si vzpomenu jak maličký trpěl, tak ty peníze objetuji i 2x do měsíce, když bude třeba...

  Bře 11, 2016
 • Obrázek uživatele Květa
  Květa (anonym)

  Myslím, že by bylo vhodné zmínit i koliku způsobenou dík nedovyvinutému trávení. To totiž potkalo nás a tak nám masáže ani klasické kapky vůbec nezabírali. Nakonec jsme objevily kapky ColiPrev, které dodají tělu přírodní enzym napomáhající trávení a celý problém se díky tomu vyřeší.

  Bře 30, 2016

Přidat komentář

Reklama

Reklama