Tipy na dárky, které rozvíjí myšlení a sbližují členy rodiny

Načerpejte inspiraci u českého výrobce her a hraček Dino Toys. Lepší paměť, rychlejší postřeh, větší kreativita nebo vyšší soustředěnost. Tím vším mohou být do života vybaveny děti, pokud budou alespoň dvakrát týdně hrát deskové hry. Potvrzují to zahraniční studie i naši přední odborníci.

Na benefity společného hraní rodičů s dětmi upozorňuje také respektovaný dětský psycholog PhDr. Václav Mertin z Katedry psychologie FF UK v Praze. Podle něj má takovýto způsob trávení času ještě další přidanou hodnotu - hraní upevňuje vztahy v rodině. Kvalitní zábavu s edukativním přesahem naleznete v nabídce českého výrobce her a hraček Dino Toys.
„Deskové hry mají celou řadu benefitů - děti si při nich osvojují plánování, učí se přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí, ale také - v závislosti na tématu her - získávají nové dovednosti. Navíc, pokud si malí hráči hrají společně s rodiči, přejímají od nich potřebné vzorce chování a vzájemně se více sbližují,“ vysvětluje PhDr. Václav Mertin z Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Silvia Bunge a Allyson Mackey zase ve své studii z roku 2009 dospěly k závěru, že hraní deskových her, alespoň s frekvencí dvakrát týdně, zvyšuje u žáků základních škol rychlost myšlenkových operací - až o 30 %. To sice do důsledku nemusí znamenat, že hraní „deskovek“ udělá z Vašeho dítěte génia, ale potvrzuje se, že hry mají zásadní podíl na rozvoji myšlení.
Důraz na edukativní obsah klade také český výrobce her a hraček Dino Toys. Experti z přední „továrny na hračky“ v Česku zohledňují při vývoji potřeby jednotlivých věkových skupin a uvedení hry probíhá v úzké spolupráci s odborníky, základními školami, dětskými kluby i vybranými maminkami.
Pokud hledáte inspiraci pro kvalitní dárek pod stromeček, máme pro vás několik tipů, které osloví (nejen) vaše ratolesti.
Karel IV.
Dobrodružné putování slavnou érou Karla IV. nikdy nebylo zábavnější. Díky novince Dino Toys poznáte nejen klenoty historické architektury, ale i tehdejší způsob života a další zajímavosti z vrcholného středověku. Ze staveniště Nového Města pražského projdete malebnými uličkami, náměstími i hlubokými lesy kolem Karlštejna až do samého cíle - katedrály svatého Víta. Na cestě vás čeká spousta nástrah a překvapení.
„Deskovka“ plná tematických situací a otázek týkajících se Karla IV. vznikla ve spolupráci s učiteli dějepisu. Hravou formou předá znalosti začátečníkům, ale také procvičí vědomosti starší hráčů. Pro všechny milovníky českých dějin ve věku od 8 let.
Doporučená cena: 329 Kč
AZ Kvíz
Dejte svému dítěti příležitost zazářit a zároveň se přiučit něčemu novému při napínavé vědomostní hře. Oblíbená deskovka AZ kvíz má stejná pravidla jako ta na obrazovce - zvítězí ten, kdo nejrychleji propojí tři strany herního plánu žetony své barvy. Žetony získají hráči za správné odpovědi na soutěžní otázky z nejrůznějších oborů.
Můžete vybírat z varianty AZ Kvíz Klasik, verze Junior pro hráče už od věku 10 let anebo ze speciální edice čtyř cestovních AZ kvízů - Historie a zeměpis, Věda a technika, Kultura a umění či Sport a příroda.
Doporučená cena: od 189 do 399 Kč
Cestujeme po hradech a zámcích
Výlet za poznáním nemusíte podnikat jen za krásného počasí - pronikněte do tajů českých dějin z tepla domova. Unikátní hra Cestujeme po hradech a zámcích vás provede po českých a moravských památkách, a přitom vám doplní dějepisné znalosti. Nechybí ani „perličky“ a tipy na skutečné výlety. Putovat můžete pěšky, na motorce anebo v autě. Přitom je zapotřebí důsledně propočítávat výdaje, případně si ještě nějakou korunu přivydělat. Vyhrává ten, kdo má na konci cesty nejvíce peněz.
Doporučená cena: 499 Kč vč. DPH
Burger
Náš poslední tip patří postřehové hře Burger, která je určena dětem od 4 let. Hráči budou sbírat karty se zdravými dobrotami, za ně posbírají body a touto nenásilnou formou se naučí rozlišovat zdravé potraviny od těch nezdravých. Burger - to je lahůdka, která zasytí malé i dospělé!
Doporučená cena: 160 Kč vč. DPH
 
INFOBOX: O DINO TOYS
Dino Toys - známka české kvality
Rodinná česká firma Dino Toys patří k předním výrobcům puzzle, deskových her, karet a dalších hraček v České republice i na Slovensku. Výrobce si velmi pečlivě hlídá kvalitu a je držitelem značky Bezpečná a kvalitní hračka. Sleduje nejnovější trendy v celosvětovém měřítku. Velký důraz klade také na hravý design a vývoj her, které vychovávají a hráče od útlého věku až do dospělosti, a v každém věku mu tak nabízí adekvátní hru pro rozvoj motorických a myšlenkových dovedností. Výroba většiny produktů Dino Toys probíhá v Mnichově Hradišti. Největšího úspěchu dosáhla firma s hrou Dostihy a sázky, která se v několika obměnách vyrábí už od roku 1984 a dosud se jí prodalo více než 2,5 milionu kusů. Mezi bestsellery patří také hry Člověče, nezlob se!, Pojď si hrát, Kris Kros nebo „retro“ plastová Tatra 148 na pískoviště, která se letos rozrůstá o novou kolekci hraček na písek.
 
Soutěž naleznete zde: http://souteze.doktorka.cz/zapojte-se-s-nami-do-souteze-a-dva-z-vas-vyhraji-hru-karel-iv-od-dino-toys/
 

Přidat komentář

Reklama

Reklama