Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Televize jako pozadí prý může poškodit vývoj předškolních dětí

Předškolní děti se špatně koncentrují na hraní, když v místnosti běží jako pozadí televize. I když televizi přímo nesledují, může je rušit a dokonce poškodit jejich vývoj. Napsali to podle agentury Reuters pediatři z Bostonu v nejnovějším vydání časopisu Child Development.

Dětští lékaři nedoporučují televizi dětem do dvou let. Nové studie týmu Marie Evansové z dětské nemocnice v Bostonu ale ukazují, že tři čtvrtiny amerických dětí předškolního věku žijí v domácnostech, kde po většinu dne běží televize.


Při kontrolovaném pokusu provedeném týmem Marie Evansové pediatři pozorovali 50 dětí ve věku 12, 24 a 36 měsíců, které si hodinu hrály s hračkami vhodnými k jejich věku. První půlhodinu byla v místnosti zapnutá televize s pořadem pro dospělé a reklamami. Druhých 30 minut byl televizor vypnutý.


Při běžící obrazovce si děti, přestože se na televizi přímo nedívaly a pouze na ni maximálně jednou za minutu upřely letmý pohled, hrály po kratší dobu. Nemohly se tolik soustředit a svou hru často přerušovaly.


"Přestože dopady televize zapnuté doma jako pozadí prokázané touto studií jsou malé, mohou mít na děti kumulativní dopad, pokud jsou obrazovce vystaveny dlouhodobě," napsali bostonští pediatři. Dopad podle nich může zahrnovat zhoršení poznávacího a jazykového vývoje a sníženou schopnost soustředění.


Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (9)

 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  www.nahradni-materstvi.webnode.cz

  Říj 06, 2008
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  To jsou zase "novinky"! Myslim ze pustena televize nebude pro deti nejhorsi trauma.:)

  Říj 06, 2008
 • Obrázek uživatele Petr
  Petr (anonym)

  Televize svým kontinuálním tokem reklamy, občas přerušeným kousky stupidních seriálů, dokáže zblbnout každého, kdo se na to dívá - nejen předškolní děti.

  Říj 07, 2008
 • Obrázek uživatele Lenka - lenkasaa.blog.cz
  Lenka - lenkasa... (anonym)

  Televize svým kontinuálním...to je pravda

  Dub 24, 2010
 • Obrázek uživatele ????? ????????
  ????? ???????? (anonym)

  I can't stand sleeping in complete silence, so I always have a fan on. Also, I'lll admit that I use my ipod for most of my work day since http://www.arabie3lan.com ????? ???????? I spend a lot of it working through paperwork. I also often use it for my walks, though, from time to time, I'll go without it and just listen to the sounds around me and take in the nice weather.

  Črv 05, 2013
 • Obrázek uživatele Hele
  Hele (anonym)

  šejku, hlavně žádné kraviny!

  Črv 05, 2013
 • Obrázek uživatele ????? ????????
  ????? ???????? (anonym)

  www.herzas.net - Domain Parking ????? ???????? http://www.sheikhrohani.de/

  Zář 28, 2013
 • Obrázek uživatele !!!
  !!! (anonym)

  No tak taková výměna manželek, nebo ti zkurvení vyhulení, tak to je teda síla nebo ta debilní vila! Tak to nedivím už ničemu!

  Zář 28, 2013
 • Obrázek uživatele Magdalena
  Magdalena (anonym)

  Vyplňte krátký dotazník na toto téma. Dotazník je zaměřen na Regulaci sledování televizních programů rodiči a je určen pro rodiče dětí předškolního věku. Rodiče, pokud se najde chvilka času, zde je odkaz na elektronický dotazník. http://www.survio.com/survey/d/T8O1C1Q5D8F2R6T5N

  Bře 25, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama