Těhotenství a nebezpečné potraviny

Určité potraviny obsahují látky, které mohou plod poškodit. Nejezte je tedy.

Měkké a plísňové sýry by těhotné ženy jíst neměly - obsahují totiž bakterie, které mohou způsobit listeriózu. Ta může být příčinou samovolného potratu nebo mrtvě narozeného dítěte.

Syrové a nedovařené maso může obsahovat parazitní prvoky způsobující toxoplazmózu. Tato infekce není nebezpečná, pokud se nepřenese na dítě. Dítěti však může způsobit řadu vážných problémů, včetně poškození očí a mozku. Dbejte na to, abyste maso vždy dovarili a poté, co práci se syrovým masem skončíte, si umyjte ruce i plochu, na které jste maso zpracovávali. Pokud máte kočku nebo psa, měli byste vědět, že tito parazité se vyskytují v jejich výkalech. Když pracujete na zahradě nebo měníte kočce stelivo, noste rukavice a ruce si umyjte po každém kontaktu se zvířetem.

Nemyté ovoce a zelenina Toxoplazmózou se lze nakazit i z nemytého ovoce a zeleniny. Důkladně je proto omyjte, abyste si mohla být jistá, že na nich nejsou zbytky hlíny.
Burské oříšky Stále více dětí má alergii na burské oříšky. Existují i názory, že děti získávají alergii na burské oříšky již v děloze. Máte- -li tedy sama nebo váš partner alergii na potraviny, sennou rýmu, ekzém nebo astma, načas se burským oříškům vyhněte.
Zdroj: Celý život ve formě, nakladatelství Reader´s Digest Výběr

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Valmonta
    Valmonta

    naše babičky kdysi jedly všechno a všechno bylo v pořádku. Ted se člověj bojí dát si sýr. Hlavne papat všechno na co máte chut-ovšem s rozumem. Tady se doporučuje brát vitamíny

    Čer 22, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama