Reklama

Stále více rodičů léčí děti homeopaticky

Homeopatie, přírodní a bezpečná alternativa k léčbě klasickými léky, se těší mezi rodiči stále větší oblibě. V porovnání s klasickými léky postrádají ty homeopatické vedlejší účinky a jsou tak vůči dětskému organismu mimořádně šetrné. Děti na ně navíc reagují obvykle rychle a dobře.

Není proto divu, že pro léčbu svých dětí volí homeopatické léky stále více rodičů. Jak vyplývá z průzkumu portálu Ordinace.cz, letos jejich počet v porovnání s rokem 2012 vzrost o celá 2 %.  

Homeopatická léčba dokáže v dětském věku významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, jejichž léčba bývá často obtížná. „Jedná se například o tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, sníženou imunitu v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronickou rýmu nebo problémy s kojením,“ uvedla pediatrička MUDr. Kateřina Formánková, členka Homeopatické lékařské asociace.

Homeopatické léky přitom neléčí jen samotnou nemoc ?a její příčiny, pomáhají také posílit imunitní systém, který je obzvláště u dětí velmi důležitý. „Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte, ?v důsledku čehož není nutné používat tolik „klasických“ léčiv a stabilita zdraví je podstatně lepší,“ dodala MUDr. Kateřina Formánková.

Podle průzkumu portálu Ordinace.cz vzrostl počet rodičů, kteří volí pro léčbu svých dětí homeopatické léky z 10 % (v roce 2012) na 12 % (v letošním roce). Dětské nemoci se navíc podle průzkumu staly druhou nejčastější příčinou volby homeopatik. „Jsem přesvědčena, ?že vzhledem ke své šetrnosti a vysoké účinnosti by měla být homeopatika lékem první volby, ?a to zejména u dětí,“ doplnila MUDr. Kateřina Formánková.

Reklama

Reklama

Komentáře

An. (Pá, 13. 9. 2013 - 07:09)
Zpětná vazba léčiv za cca/ 10 let zpětně: anamneticky:; anemie z neproetického základu! Homeopatická léčba asi od roku 2000- je nultou kongresovou bází na podkladu sedativ! Nikým nepodporována léčba,jen Dr. scs. Pafko,jako jediný lékař podpořil GENERAČNÍ PŘEMĚNU, obrovská změna nastala až o 6 let později! Nitráty,glycer.
! (Pá, 13. 9. 2013 - 08:09)
Homeopatie úspěšně léčí psychosomatické choroby (placebo efekt). Je při ní však riziko, že se při zkoušení těchto magických praktik ztratí čas. V případě, že by pacient trpěl chorobou organickou, by mohlo dojít k prodlení a mohla by být promeškána doba vhodná pro léčbu skutečnými léky.
Šárí (Pá, 13. 9. 2013 - 10:09)
Homeopatie úspěšně...Tak placebo efekt...zajímavé.

Dejme tomu, že člověk je nemocný. Jde s důvěrou k normálnímu lékaři a ten mu předepíše lék. Lék nezabere.
Tak jde tedy člověk k homeopatickému lékaři, už ale trochu s nedůvěrou. Ten mu předepíše homeopatikum a ono zabere.
Tohle se děje velmi často.

Otázka-proč nezapůsobil placebo efekt už u prvního, normálního lékaře? Když k němu člověk přišel s důvěrou, tedy s důležitou podmínkou pro efekt placeba? Proč placebo efekt fungoval až u homeopatika, ke kterému člověk přistupoval už s mírnou skepsí?
Zkuste mi odpovědět, milý vykřičníku.
! (Pá, 13. 9. 2013 - 12:09)
Tak jako jsou někteří lidé zaujatí proti homeopatii, jsou jiní zaujatí proti klasické medicíně. Takže placebo efekt působí obráceně. Někdy se člověk (i zvíře) uzdraví i bez zásahu šamana z té či oné skupiny, takže může jít o časovou shodu a ne o příčinu a následek.

Všude se v souvislosti s homeopatií uvádí, kolik lidí se s její "pomocí" uzdravilo, ale nikde jsem nenašel informaci o tom, kolik lidí se neuzdravilo. Totéž platí i pro klasickou medicínu. Bylo by zajímavé zjistit poměr vyléčený/nevyléčený pro obě skupiny. Pak teprve by se dalo něco objektivně tvrdit, a ne vysypat z rukávu "odborný článek" s nulovou informační hodnotou.
? (Pá, 13. 9. 2013 - 16:09)
Tak placebo...řekla bych že ať už je to placebo nebo ne (důležité že zabere) zabere spíše když už právě máme menší důvěru v jiné a probudí se v nás samoléčivý proces víra v sebe sama v to co jsme si vybrali a může jít i o léčbu jinými metodami.

Nám tedy pomohla vždy jen se dopracovat k té správné látce,je jich stovky takže jsme vždy hledali sami a intuitivně,nevěřím že všichni homeopaté to znají do puntíku a ani jim nebudu dávat 2tis za zjištění a kontroly,není to tak těžké kdo si najde čas.
hm (Pá, 13. 9. 2013 - 16:09)
Homeopatie úspěšně...jen psychosomatické ?? leda že vyvolala psychika nemoc organickou,tak to i bývá, mě tedy odstranila organickou
Jar (Po, 16. 9. 2013 - 20:09)
Běžné virózy se vyléčí lépe, když se dítě vypotí a vyleží s horečkou. Léky na srážení horečky a potlačení příznaků vyženou dítě z postele a jsou z toho komplikace.
Tak nemusí homeopatikum účinkovat, ale pomůže neužití analgetik.
Reklama