Reklama

Jak zvýšit počet, kvalitu a pohyblivost spermií

Antioxidanty jsou považovány za velmi důležité při prevenci poškození spermií volnými radikály, které způsobuje snížení počtu spermií a jejich nízkou pohyblivost. Vysoká hladina volných radikálů byla prokázána u mužů, jenž měli problémy s plodností.

 

Vitamín C také dokáže chránit důležitý genetický materiál - DNA- spermií před poškozením volnými radikály. Zejména kuřáci jsou ohroženi poškozením spermií volnými radikály. V jedné studii byl kuřákům podáván vitamín C po dobu jednoho měsíce a značně se zvýšila kvalita jejich spermatu.

Selen je důležitý i pro reprodukční schopnost, protože ovlivňuje pohyblivost spermií.

Vitamín E pomáhá posilovat životaschopnost spermatu nízké kvality.

Reklama

Vědci z University of Montreal v Kanadě podávali doplňky s obsahem vitamínu E a selenu mužům, kteří měli malé množství spermií, a které byly navíc málo životaschopné. Po čtyřech měsících užívání se projevy životaschopnosti spermií výrazně zlepšily. Pohyblivost spermií se zvýšila a přežívalo větší množství spermií, které měly normální tvar. Zlepšení pokračovalo po celý zbytek šestiměsíčního výzkumu. Když muži přestali preparáty užívat, vrátila se kvalita spermatu do předchozího stavu.

Při jednom britském výzkumu bylo třicet mužů rozděleno do dvou skupin. Jedna dostávala 600 IU vitamínu E a druhá placebo. Po třech měsících si skupiny vyměnily pozici. Vitamín E zlepšil vitalitu spermií u obou pozorovaných skupin.

Též aminokyseliny arginin společně s ornitnem zvyšují produkci spermií a jejich pohyblivost. Až 80% bílkovin spermatu je tvořeno aminokyselinou arginin. Nedostatek může vést k neplodnosti.

Autor: mk
 

Reklama

Komentáře

Klaun (Út, 24. 11. 2009 - 14:11)
rada je jednoduchá: vystříknout semeno s větší silou, aby doletělo až na dno do dělohy.
nn (So, 23. 4. 2011 - 09:04)
Kvalitu spermatu zvýšíte nošením nepřilnavého prádla, pohyblivost nezahříváním (ideální je vlažná sprcha před sexem). Dále pak není na škodu vidamín E, D a Zinek s kombinací kávy.
jirka (Po, 3. 10. 2011 - 20:10)
dobry den chtel sem se zeptat je my 18 a 3 roky kourim muze to ovlivnit kvalitu ejakulatu a cim to napravit dekuji
Kamil (St, 16. 12. 2015 - 13:12)
kvalitu a pohyblivost spermii jde ovlivnit i ruznymi doplnky stravy, ja znam jen spermotrend. kamaradovi se po 3 mesicih brani podarilo s manzelkou otehotnet a to se snazili opravdu uz dlouhou dobu.
Lenka (Pá, 22. 1. 2016 - 23:01)
Co já vím, tak kvalitu spermií šlo lehce ovlivnit stravou, ale asi nijak moc. O přípravcích jsem neslyšela zatím.
Iva (Ne, 24. 1. 2016 - 20:01)
Já jsem o něm slyšela od známé. Že ho užívali před otěhotněním, aby si pojistila z obou stran.
Lenka (Út, 26. 1. 2016 - 08:01)
Tak pro mě je to novinka.
mirek (St, 27. 1. 2016 - 13:01)
o spermotrendu jsem se uz taky nekde docetl a byl na ne dobry ohlas, my uz taky kuujeme, zkousime vse
... (St, 27. 1. 2016 - 13:01)
o spermotrendu jsem se uz...Chce to denně ejakulovat,aby tělo produkovalo nové a nové semeno. Před ostrým plánovaným stykem si dát 3-4 dny půst a ženu oplodit v poloze ze zadu na pejska s hlubokým průnikem a střikem. Pokud má žena zakloněnou dělohu je toto nejlepší poloha při které dojde k oplodnění. Další dost podstatnou věcí je, aby žena měla orgasmus. Při orgasmických vztazích nasaje semeno a spermie se dostanou dál kam je potřeba. Tak že si delší dobu hrát a když to přichází,udělat to.
Není to z mé hlavy, ale tak mi při stejném problému před léty poradil známý doktor.
marpoyvn (St, 12. 6. 2019 - 12:06)
Tablety na zvětšení objemu ejakulátu - http://hespac.com/semencz.htm Má objednávka přišla přesně v uvedenou dobu a pilulky fungují skvěle.
Reklama