Reklama

9 potravin, které zvyšují počet spermií

Dobrá zpráva pro muže, kteří chtějí být otcem. Strava může přispět k navýšení počtu spermií. Následující potraviny podporují produkci spermií:

Tmavá čokoláda - Obsahuje aminokyselinu L-arginin HCL, která pomáhá zvýšit množství semene a počet spermií. Muži, kteří konzumovali tmavou čokoládu každý den, hlásili intenyivnější a silnější orgasmus.

Česnek - má schopnost zvýšit tok krve organismem včetně genitálií a podpořit tvorbu spermií. Dále česnek obsahuje selen a vitamín B6, jenž chrání spermie před poškozením a podílejí se na regulaci pohlavních hormonů.

Granátové jablko - Granátová jablka obsahují antioxidanty, které snižují množství chemikálií v krvi, jenž ničí spermie. Tyto chemikálie se nazývají malondialidehydy. Sklenice šťávy z granátového jablka denně ničí volné radikály a pomáhá dostat se spermiím k vajíčku.

Hovězí maso - Hovězí maso obsahuje hodně zinku, který má ochranné vlastnosti a brání volným radikálům stát se součástí spermií. Zinek též brání přeměně testosteronu na estrogen, což způsobuje nižší libido.

Reklama

Vlašské ořechy - Obsahují aminokyselinu arginin, která pomáhá zvýšit množství spermatu i počet spermií. Obsahují též omega 3 mastné kyseliny, které zvyšují přítok krve do penisu. Vlašské ořechy mají též vyšší antioxidační aktivitu než jiné ořechy.

Špenát - Špenát obsahuje hojné množství kzseliny listové. Zelenina bohatá na listovou kyselinu přispívá k navýšení množství spermií, zvyšuje jejich motilitu a činí je zdravějšími.

Ovocný salát - Ovoce jako pomeranče, jahody, třešně a další na antioxidanty bohaté ovoce je účinné při zvyšování počtu spermií a ochraně jejich zdraví. Semeno mužů, kteří denně užívali 1000 mg vitamínu C denně se méně shlukovalo oproti mužům s deficitem vitamínu C. Vitamín C z ovoce zvyšuje pohyblivost spermií a šanci na otěhotnění.

Vajíčka - Vajíčka mohou zvýšit počet spermií a plodnost. Jsou zdrojem vitamínu E, jehož deficit je zodpovědný za degeneraci tkáně varlat. Antioxidační schopnosti vajec mohou snížovat negativní vliv volných radikálů.

Voda - Nejjednodušší způsob, jak zvýšit počet spermií je pití dostatečného množství vody každý den. Je důležité mít tělo dostatečně hydratované, aby buňky včetně spermií mohly plnit své funkce.

Zdroj: Positivemed.com

Reklama

Komentáře

rudlá (Pá, 27. 12. 2013 - 14:12)
já vim jen o dvou,a to rum a vodka:)
Pavel (Čt, 6. 8. 2015 - 08:08)
Nezapomeňte na ananasový džus a ženšen, nejvyšší obsah výtažku ženšenu mají www.erozonmax.com
Honza (Pá, 7. 8. 2015 - 22:08)
Nezapomeňte na ananasový...Potvrdím, ženšen funguje výborně když máte nějakou poruchu nebo chcete zvýšit erekce!
maxveber (Ne, 9. 8. 2015 - 13:08)
Nezapomeňte na ananasový...Také mohu doporučit Erozon, rychlá a dlouhá erekce :-)
Jay (Po, 16. 11. 2015 - 22:11)
Doporucuji Volume 500 http://tiny.cc/volume500cz
Martin (St, 16. 12. 2015 - 13:12)
na kvalitu spermatu mohu doporucit Spermotrend
Michal (St, 20. 9. 2017 - 10:09)
Existuje hodně vlivů, které spermiím a plodnosti škodí. Někdy je to i dnedostatek vitamínů ve stravˇ´e a pŕesně tehdy je vhodné zařadit potraviny s vyšš´´im obsahem konkrétních vitamínů --- https://www.vimax.cz/vitaminy-pro-muze/

Ale pozor - slabá plodnost může mít i jiné příčiny a to jsme sepsali v podrobném článku zde -- https://www.vimax.cz/sperma/
betikkae2 (Pá, 2. 4. 2021 - 11:04)
Tablety na zvětšení objemu ejakulátu - http://hespac.com/semencz.htm Má objednávka přišla přesně v uvedenou dobu a pilulky fungují skvěle.
Reklama