Rodinné večeře pomáhají dětem k lepším známkám

Ukazuje se, že tradiční společná večeře zlepšuje školní prospěch. Děti, které pravidelně jedí s rodiči, mají skoro dvakrát větší pravděpodobnost, že budou mít dobré známky, než děti, u nichž se doma nikdy společně není.

Vědci usuzují, že společná večeře zlepšuje výkony dětí tím, že posiluje pocit sounáležitosti. Ačkoliv dřív bývala společná jídla pravidlem, dnes se stávají spíše výjimkou a něčím, co se koná jen o svátcích.


Průzkum ukázal, že dnešní britské děti nejčastěji jedí ve společnosti zapnuté televize.


Jak uvádí list Daily Mail, nedávno uveřejněná studie brtiského Ministerstva mládeže, výchovy a rodiny zkoumala chování a plány desítek tisíc teenagerů.


Když vědci hodnotili jak jsou výsledky dětí ovlivněny rodinnými vztahy, zjistili, že děti, které dobře vycházejí s rodiči, mnohem spíš zůstávají déle ve škole a dosahují vyššího stupně vzdělání.


"Další faktor, který nám ukazuje soudržnost rodiny, je četnost společných rodinných večeří. Našli jsme silnou korelaci mezi pravidelností rodinných večeří a známkami ve škole," píše se také ve studii.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele M.
  M. (anonym)

  www.nahradni-materstvi.webnode.cz

  Říj 06, 2008
 • Obrázek uživatele Nevím,
  Nevím, (anonym)

  jestli k lepším známkám, ale když aspoň několikrát týdně jí rodina pohromadě, tak ji to prý stmeluje.:)

  Říj 06, 2008
 • Obrázek uživatele roninW
  roninW (anonym)

  Bludy. - Jestliže rodiče jsou pořádní a pečliví a záleží jim na dětech, tak s nimi i večeří (snídat často nelze, protože každý vstává jinak, obědvá každý jinde, takže zbývá večeře) a stejná vlastnost určuje připravenost jejich dětí na 1. stupni, protože se s nimi i učí, pomáhají jim s přípravou do školy ap. Rodiče co na to prdí tak prdí i na společné večeře. Samotný akt večeře s tím nemá co dělat. Je to jen jiný projev kvalitativních vlastností rodiču. Jestliže dítě úspěšně zvládne 1. stupeň, má větší šance i na dalším stupni vzdělání.

  Feb 08, 2010
 • Obrázek uživatele Lili
  Lili (anonym)

  Mám hodně velkou rodinu. Jestli rodinné večeře pomáhají k lepším známkám nevím, ale je fakt, že žádné z mých dětí nemělo špatné známky. Některé děti už jsou s domu, ale s těmi co zbyly večeříme s manželem pravidelně v jídelně, a to bez zapnuté televize. Jídlo si vychutnáme, večeře u nás trvá tak hodinu. Oba pracujeme s manželem doma, takže máme možná větší možnost věnovat se dětem. Pokud to jde, tak je i společná snídaně.

  Srp 08, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama