Vyrážka z plenek

Nejlepší léčbou na vyrážku způsobenou plenkami je nechat dítě bez plen vystavené čerstvému vzduchu. Nejlepším způsobem je nechat dítě v létě na zahradě nebo ho položit na ručník uvnitř místnosti, aby si hrálo s hračkami.

Je důležité často obměňovat pleny, hned po stolici. Opatrně umývat dětskou pokožku obyčejnou teplou vodou a používat dětský krém (poznámka red. - např. Měsíčkový kojenecký krém). Pokud používáte bavlněné pleny, měli byste vyzkoušet pleny na jedno použití. Někdy při jejich používání ekzém zmizí. Pokud musíte používat umělé plastikové kalhotky, měli byste použít i dětský zásyp a potom dítě důkladně opláchnout. Pokud se objevuje druhotná infekce, můžete vyzkoušet namočit pleny do antiseptické látky během praní anebo je v ní po vyprání vymáchat.


Zdroj: Sheena Meredith - Ekzémy, nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Helena Tichá
    Helena Tichá (anonym)

    Někdy stačí vyměnit značku jednorázových plenek.Mám vlastní zkušenost.Ty nejvíc propagované za ty méně známé.Mě pomohly plenky ze spermarketu.Cenově to vyjde nastejno.A na vyrážku,která se nechtěla hojit zabrala ggncialka,která se koupí v lékarně.

    Lis 07, 2006

Přidat komentář

Reklama

Reklama