Reklama

Porod a porodnictví z pohledu kineziologie

Vážení přátelé, rádi bychom se s Vámi podělili o naše zkušenosti s porodnictvím z trochu jiného úhlu pohledu, než je tradičně zvykem. Několik let se zabýváme poradenstvím v oblasti osobního rozvoje a úspěšně využíváme nekonečné možností metody One Brain, kineziologie, Reiki, a v poslední době Mandaly života. V naší poradně se setkáváme s řadou lidí, kteří k nám přicházejí řešit různé problémy. Poruchy učení, dyslexie, strachy, fobie, závislosti , problémy se vztahy v rodině a zaměstnání, příčiny neúspěchu v osobním životě, sportu a podnikání. Společně s klienty vždy hledáme příčinu jejich bloku a abychom člověka zbavili jeho problému trvale, hledáme i věk příčiny vzniku problému. Velmi často je věkem příčiny řady problémů právě porod případně prenatální období.

Proč prenatální období a porod? Zkusíme Vám popsat tuto problematiku z našeho kineziologického pohledu. V době početí je naše vědomí nebo uvědomování si úplné a čisté. Naše vědomí si uvědomuje všechno mnohem skutečněji a pravdivěji, protože nemáme vyvinuté fyzické orgány, kterými bychom přijímali zkreslené informace o světě. Prožíváme harmonii a jednotu se sebou samým ale i s nekonečným vesmírem. Jak se začne utvářet naše fyzická forma, začne se měnit i naše poznání. Neohraničené poznání v době početí se začíná vytrácet a začínáme se zabývat tím, jak to bude v tom našem životě asi vypadat. Začínáme prožívat emoce, které jsme si schopni i po letech uvědomit při věkových regresích.

Pociťujeme pochybnosti i strach našich rodičů v tom momentě, kdy si oni uvědomí, že možná jsme. Vnímáme všechno, co si přejí, jestli se na nás těší nebo chtějí naši smrt. V maminčině lůně si klademe řadu otázek. Tou nejpodstatnější je otázka: "Jak ten náš život bude vlastně vypadat a jak to tam venku všechno zvládnu?" Objevují se první strachy a obavy. Jaká bude moje rodina? Vytvoří mi moji rodiče harmonické prostředí pro můj život a umožní mi naplnění mého životního cíle? Nebo se naše rodina rozpadá a JÁ budu OSAMĚLÝ? Budou mně vůbec chtít? Chtějí holku, ale JÁ jsem kluk! Co když jsem si nevybral ty správné rodiče, pravou chvíli přijatelné místo pro tuto inkarnaci? Bude mít můj život smysl? Ano, i dítě před porodem má svoji VOLBU - žít nebo zemřít, narodit se nebo nenarodit. Ne matka volí potrat, ale dítě si volí, jestli chce zemřít na základě svých emocí v lůně. Překonáme-li tyto pochybnosti a přijmeme zodpovědnost za náš život, pak se narodíme do nového světa a zvolíme si bolest jako cestu k životu.

Přesto, že volíme život, život plný bolesti, volíme i smrt. Při bolestivém porodu prožijeme smrt. Zemře naše jednota s maminkou a svobodně ukončíme život v maminčině lůně. Celý proces porodu je doprovázen fyzickým nepohodlím, bolestí a řadou nepříjemných emocionálních zážitků. Bolest neprožívá jen maminka, ale bolest prožívá především nově narozené dítě.

Porod byl pro většinu z nás největší bolestí, jakou jsme kdy prožili a podstatným způsobem ovlivnil náš život. Prožitá bolest a její důsledky se tak stávají základem našich budoucích reakcí, při jakémkoliv setkání s bolestí.

Reklama

Přestože nikdo z nás není schopen si pamatovat průběh svého porodu, náš mozek a naše buňky dokáží všechny prožitky zaregistrovat a uložit. Vytvoříme si v sobě programy, jak se vypořádat s bolestí.

Dítě, které přichází na svět, vnímá své okolí a je schopno jej vyhodnocovat. Bohužel, ne všichni toto víme, nebo si to neuvědomujeme, co od nás dítě, které právě přichází do našeho světa očekává. Hned při narození se tak setkává s negativními pocity a prožívá tak první emocionální problémy.

Je třeba si uvědomit, že nejen maminka prožívá bolest, ale i to dítě. Ale pocity dítěte si nikdo neuvědomuje, všichni běhají kolem maminky a dítě se samo musí vypořádat s novou změnou. Narodí se do chladu, ostrého světla, nikdo se s ním nepomazlí, všichni s ním zacházejí jako s věcí, natahují jej (9 měsíců mělo svou pohodlnou polohu), aby ho mohli hned po porodu změřit a zvážit (studená váha).O všechny své potřeby se musí hlásit.

Jaké asi emoce prožíváme při porodu? Roztrhneme tělo maminky, které bylo naším útulným domovem, slyšíme křik maminky, vnímáme její emoce, strach, bolest a ONA (maminka) neslyší naše němé reakce a nevnímá naše emoce. Cítíme se opuštění a ? . Obviňovali jste se z toho, že mámě způsobujete bolest? Cítili jste žal a pocit viny za způsobenou bolest? Tyto a řadu dalších emocí prožívají naši klienti při odblokování jejich současných problémů, které mají příčinu v době porodní. Toto je také častá příčina, proč muži ubližují ženám. Podvědomě si říkají, mají naprogramováno, když jsem mohl ubližovat mamince při porodu, proč bych dnes nemohl svou ženu mlátit, nebo emocionálně vydírat?

K přesnému určení emocí během porodu používáme kinezilogické testování a emoce vybíráme na Barometru Chování.

Na závěr bychom rádi uvedli další emoce, které mohou nastat při porodu a nastartovat naši duševní poruchu nebo nemoc v pozdějším věku:
 

  • Nechci vidět žádné lidi, na porodním sále je chlad. Předávají si mě z ruky do ruky a jejich doteky jsou nepříjemné.
  • Na svět se dostávám velmi ztěžka, mám málo místa. Doktor je hrubý, drží mě za krk. Chci mít klid a chci spát.
  • Cítím bolest hlavy, doktor mě za ni nepřirozeně drží, voda je mi nepříjemná. Vůbec se mi na tom světě nelíbí.
  • Nechci ven z bezpečí. Mám strach.
  • Cítím se nevítaný, všechno je nové a velké. Mám z toho strach.
  • Jsem tu s bratrem, jsme dvojčata, bratr jde na svět dřív, zůstal jsem tu sám. Připadám si nedůležitý, opuštěný.
  • Mám málo místa, tlačí mě maminčino bříško a jsem uražený, že mi nikdo nepomáhá.
  • Zlobím se, mám obavy ze života a nevím, co mě čeká, nevím jak to zvládnu.
  • Mám pocit viny, že svým životem komplikuji situaci rodičům.
  • Nechce se mi žít, nikdo si mě nevšímá, ležím na něčem studeném a je mi zima. (9 měsíců žilo v teple, v bezpečí, všechny jeho potřeby byly automaticky uspokojeny a teď se musí o všechno hlásit - křikem.)
  • Narodil jsem do tmavé, ošklivé místnosti a vůbec se mi tam nelíbí.
  • Chybí mi maminka, není u mě.
  • Mám strach co bude, mám šňůru kolem krku a nemohu dýchat.
  • Nechci se narodit, nepomáhám, bojím se, že mě maminka nebude chtít, jsem opuštěný.
  • Chci k mamince, jsem v inkubátoru, jsem tak opuštěná.
  • Mám na sebe zlost, porod mi nejde tak rychle, jak bych chtěl. Chci, aby mi maminka věřila, že to dokážu.
  • Bolí mě na hrudi, točí se mi hlava.
  • Mám strach o maminku, dávají jí infuze.
  • Mám hlavičku částečně venku, cítím strach a nikdo tam není, kdo by mi pomohl. Jak to jenom dopadne?
  • Nechci se mazlit, vím, že rodiče čekali kluka a já jsem holčička.
  • Chtěl bych od maminky více lásky.
  • Jsem na pokoji s maminkou, přišla paní doktorka a vzbudila mě. Je mi to velmi nepříjemné.
  • Zlobím se na matku, že se u porodu nesnaží a že se za ni musím snažit já.
  • Drží mě za nohy, hlavou dolů, plácají mě po zádech a chtějí, abych plakal. Proč? Vždyť jsem živý.
  • Jsem celý slizký, špinavý, myslím, že i svět je takový a ztrácím optimismus.
  • Spěchám na svět, maminka není ještě připravená, nemám otevřenou cestu ven.
  • Rodím se předčasně, jsem tělesně postižená, mám rozštěp rtu i patra. Vím, že rodiče ani prarodiče mě nechtějí.
  • Rodím se zadečkem dopředu, bolí mě nožičky v kyčlích.
  • Přestřihli pupeční šňůru, zůstal jsem na všechno sám.
  • Vystrčím hlavu na svět a do očí mě píchá ostré světlo. ( Jak se asi dítě cítí, když ho někdo vyfotí s bleskem, když 9 měsíců žilo v přítmí?).
  • Rodím se rychle, nikdo z přítomných mě nezachytí, padám na stůl a uhodím se do hlavičky.
  • Sestra se spletla a řekla mamince, že jsem mrtvá.
  • Sestra o mě říká: "Jé, to miminko je ošklivé".

    Kája a Tomáš Gřeškovi - www.volny.cz/obktg

Reklama

Komentáře

Lenka D. (Pá, 5. 7. 2002 - 17:07)
Já jsem se sice rozhodla proporod doma a protože se vyvedl, jsem moc šťastná. Ale nemyslím, že děti, které se narodí komplikovaně a těžce, by to v dalším životě nemohly mít vykompenzované - třeba tím, že mají laskavé rodiče, kteří je před dalšími stresy ochrání a u nichž budou mít děti pocit klidu a bezpečí.
Lenka D. (Út, 25. 6. 2002 - 11:06)
Nádherný článek, se kterým nemůžu než souhlasit. Už jsem o porodnictví četla mnoho knih a snad právě proto jsem se rozhodla pro porod doma, jenom se zkušenou porodní asistentkou, kterou jsem si našla na internetu. Domácí porod ve vaně, klidu a teple, v přítmí byl myslím jak pro mě, tak pro mé miminko to nejhezčí, co jsem v této oblasti mohla prožít. neříkám, že to nebolelo, ale dalo se to v pohodě prodýchat a zvládnout a hlavně mě u toho nikdo nerušil.
Přála bych všem ženám, aby porod prožilastejně krásně jako já. Pokud ne doma, tak rozhodně v porodnici ve vrchlabí, kde rodila má kamarádka. Ten její porod byl také velmi citlivý, jemný a plný porozumění.
Hanka (Ne, 30. 6. 2002 - 21:06)
Četla jsem článek - velmi mě to všechno překvapilo, dá se říci, že šokovalo. Dělám si výčitky, že jsem při svých obou porodech ani nepomyslela na to, že by to ty děti také mohlo bolet. Opravdu mě to ani nenapadlo. Člověk myslí na vlastní bolest a kouká, aby to bylo venku. Chudáci děti. No ale já jsem měla oba porody celkem bez komplikací a relativně rychlé, tak myslím na děti, které se rodí velmi těžce, co chudinky musí prožít. Ještě dobře, že si to všechno nepamatujeme. Traumatizovaní jsme ale asi všichni. To trauma, o jehož příčinách vlastně nevíme, přenášíme dál na svoje děti, nebo jak to je? To by to trápení pak s každou generací hrozně narůstalo, ne?
Martina (Út, 30. 9. 2008 - 09:09)
Jako studentka psychologie jsem šokována, jak lidé bez vzdělání propagují "zázračnou" metodu kineziologie, jak vidí do pochodů lidského organismu a lidské psychiky. Tyto veškeré alternativní metody bych zakázala, případně bych je trestala. Je to neskutečné, že se někdo vydává za odborníka na lidskou psychiku a přitom o ní vůbec nic neví!!!
Natura (Út, 30. 9. 2008 - 14:09)
Martino,
všechno bys zakázala a trestala. To mi něco připomíná, dobu nedávno minulou. Ještě že už je pryč, a nikdo nám nezakáže jak se máme cítit a jednat.
Chválabohu, že o tom nerozhodují takové Martiny...
bubák (Út, 30. 9. 2008 - 14:09)
A co víš o lidské psychice ty,Martino? Že celá tisíciletí čekala, až se objeví ti praví vzdělanci a nikdy se sebou nepracovala metodami prastarými a nejrůznějšími, které ty ze svého akademického piedestalu šmahem svrhneš kamsi do pekel? Že někdo, kdo náhodou vystudoval něco jiného než psychologii, není oprávněn se svým životem a psychikou nakládat podle svého nejlepšího uvážení? Neměli by náhodou všichni rodiče být povinně vystudovanými psychology? Neměli by se všichni ti hloupí nevzdělanci před každým životním rozhodnutím náhodou přeptat psychologa? Psycholog má patent na správný život a jediná správná rozhodnutí? A co víš o kineziologii? Jenom to, že se řadí mezi alter. metody a co je alternativní to je špatné? A s tímto zjednodušením vnímáním skutečnosti studuješ psychologii??? Nebo si děláš prdel???
Markéta (Čt, 23. 12. 2010 - 06:12)
Jako studentka psychologie...Martino, možná, že kdybyste se o tyto alt. metody zajímala stejně jako o psychologii, změnila byste názor. Mně kineziologie v životě dost pomohla, když jsem řešila nějaké osobní problémy. Dříve jsem o ní neslyšela, pak jsem se rozhodla ji studovat. Absolvovala jsem několik kurzů a ač ji nevyužívám v praxi - s lidmi nepracuju - hodně mě to obohatilo a dostalo se mi hodně informací. Přemýšlím teď o životě úplně jinak a dokážu si dávat věci do souvislostí. U většiny problémů dokážu najít příčinu. Doporučuji Vám metodu One brain vyzkoušet.
! (Čt, 23. 12. 2010 - 07:12)
Markéto, jseš trochu mimo datum.
Reklama