Norsko připravilo českou rodinu o děti

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se v pátek 21. listopadu setkal s norským velvyslancem při Evropské unii Nielsem Engelschi?nem. Hlavním tématem jejich setkání byl případ odebraných dětí paní Evy Michalákové, které jí zabavil norský úřad pro ochranu dětí.

Matka nyní už více než tři roky svádí zatím marný boj s norskými úřady, které nyní chtějí děti definitivně předat adoptivním rodičům.

Pokud by norské úřady chtěly přikročit k adopci, naprosto tím poruší veškeré konvence a Norsko se tak totálně izoluje v rámci celé Evropy. Opakovaně jsem panu velvyslanci zdůraznil, že je nepřípustné, aby sourozenci žili izolovaně od sebe a nemohli hovořit se svou matkou česky,“ prozradil obsah jednání s norským velvyslancem europoslanec Tomáš Zdechovský. Ten při schůzce s Engelschi?nem zdůraznil, že jednání norských úřadů považuje za nepřípustné v jakékoli svobodné společnosti a nesmí se už více opakovat. Norská strana přislíbila, že případ prošetří.

Lidovecký europoslanec společně s dalšími českými poslanci a senátory nyní hledá způsob, jak dostat děti zpátky k matce. Zdechovský také o případu opakovaně informoval i své kolegy ze zemí Evropské unie, kteří mu přislíbili s případem pomoc.

Norsko zasahuje do práv rodičů i dětí

„Případ zkoumám už několik měsíců. Celá kauza je otřesným případem bezpráví, jehož důsledkem bylo bohužel i rozvrácení rodiny. Matka obou dětí je nevinná a odebrání dětí proto nelze žádným způsobem ospravedlnit. Navíc oba synové vyrůstají v odlišných pěstounských rodinách, což považuji za nepřípustný zásah do práv dětí,“ popisuje Zdechovský vážnost celé situace. Kvůli hrozbě úplného odebrání je podle něj potřeba jednat co nejrychleji. „K vyřešení problému hodlám využít všech svých možností, a proto jsem se rozhodl celou věc probrat s norským velvyslancem. Věřím, že se nám podaří děti dostat zpátky,“ dodal europoslanec Zdechovský.


Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama