Nebezpečí magnetů pro děti

Nebezpečím je lehkovážný přístup ke staveb­nicím, kde jsou malé dřevěné hříbečky, kuličky a tyčinky mající v sobě zabudova­ný magnet. Když takovou věc dítě spolk­ne, nic se nestane. Když ale na takovou hračku dostane chuť dvakrát, bude mít velké štěstí, pokud to přežije.

Jak mag­net prochází střevem, dlouho se nemusí nic dít. V místech, kde se střevní kličky k sobě přiblíží, magnety sepnou a již ne­pustí. V tom místě přestane stěnou střeva proudit krev, tkáň rychle odumírá.

Sym­ptomy nemusí zpočátku nic vážného sig­nalizovat, a pak už je najednou pozdě. Nefunkční část tkáně dovolí mikrobům pronikat do dutiny břišní, rozvine se těž­ká sepse a ta bývá většinou smrtelná.

Po­kud také máte doma ve zvyku připínat si na ledničku vzkazy a děláte to něčím, co jen trochu připomíná lentilky, vězte, že vynalézavost dětí je nezměrná. A i když ty vaše jsou již velké a rozumné, souse­dovy mohou být v nestřeženém okamžiku stejně nápadité, chirurgové bývám o tom mohli vyprávět.

Vladimír Ďurina - časopis Spirála

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele ???
  ??? (anonym)

  ...chirurgové bývám o tom mohli vyprávět. Dobrý!

  Feb 15, 2013
 • Obrázek uživatele Ivana
  Ivana (anonym)

  Pěkný den, jestli chcete ušetřit, tak koukněte na web kupi.cz: http://www.kupi.cz?u=48ge7 Najdete tam slevy a akce v obchodech přehledně na jednom místě. Navíc můžete sbírat body, za které získáte poukázky na nákup. Vyzkoušejte to určitě také. Tady je odkaz: http://www.kupi.cz?u=48ge7

  Feb 23, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama