Jak se zbavit zlozvyků ve výchově a udělat z dítěte rovnocenného partnera?

Zjistěte v online přednášce známé dětské psycholožky a expertky v oblasti vzdělávání, Jany Nováčkové, jak do výchovy dítěte kromě lásky zahrnout i respekt.

Respekt vůči ostatním ale i respekt vůči sobě samému neznamená nedostatek hranic, ale naopak způsob, jak pomoci dítěti vybudovat si trvalé hodnoty, nezávislé na přítomnosti rodiče, výhružek či pochvaly. Společně se podíváme na formy komunikace, vzdělávání a disciplíny, založené na empatii a zohlednění individuálních potřeb a názorů dítěte. Koneckonců opakem poslušnosti není vzdorovitost, ale odpovědnost! 
 
PhDr. Jana Nováčková, CSc.
je významná česká psycholožka specializující se na výchovu. Praxi získala během práce v poradenství, působila také v psychologickém výzkumu. Od roku 1990 se aktivně věnuje lektorské činnosti. Je spoluautorkou kultovní knihy a kurzů Respektovat a být respektován, jež se v Česku a na Slovensku prodalo přes 100 tisíc kusů, a také publikace Mýty ve vzdělání. Podílela se na mezinárodním projektu Zdravá škola. Absolvovala pětitýdenní stáž v USA zaměřenou na metody dalšího vzdělávání učitelů. Publikovala mnoho článků v odborném i populárním tisku a vystupuje na konferencích, kde veřejnosti přibližuje své myšlenky týkající se kritických změn v současných formách vzdělávání a možností transformovat tradiční způsoby výuky. Byla uvedena do Auly slávy organizace EDUin za inovace ve vzdělávání.
 
Pondělí 15. února 2021 v 18:00 UTC+01 až 20:00 UTC+01
 
 
Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Radek
  Radek (anonym)

  Kde je ten článek?

  Feb 05, 2021
 • Obrázek uživatele zdenda
  zdenda (anonym)

  Dítě může být rovnocenný partner dokud není dospělé, mládě vždy a všude respektuje rodiče, Neoblbujte pseudonovinkami ve výchově, vychováte jen namyšlené sebestředné sobce, viz některé dětičky....

  Feb 06, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama