Reklama

Jak být fit v těhotenství

Ženy v těhotenství mohou trpět nadměrnou únavou (způsobenou např. nedostatkem železa či dalších vitamínů a minerálů), zvýšenou kazivostí zubů z nedostatku vápníku, kvasinkovou infekcí, nadýmáním či běžnými nemocemi, kdy je potřeba posilnit imunitu, avšak zároveň nenarušit zdravý vývoj plodu. V těchto situacích mohou pomoci speciální přípravky, které jsou určeny pro těhotné či kojící ženy.

Železo
Obsahuje minerály a vitamíny ze šťáv řeřichy, kopřivy a špenátu. Ženy během těhotenství a kojení mají zvýšenou potřebu železa. Obsahuje též kyselinu listovou, která je důležitá pro zdravý vývoj plodu. Ferogreen může pomoci při pocitech únavy v těhotenství.

Vápník, hořčík s vitamínem D, manganem, draslíkem a zinkem ve formě citrátu
Podporuje zdravý vývoj zubů a kostí u malých dětí a během těhotenství. Vhodný pro ženy s nesnášenlivostí laktózy (mléčný cukr).

Selen
Plod a posléze i kojenec vyčerpávají selen, který žena přijímá v potravě. Platí to především u žen vegetariánek. Též ženy, které kouřily mají nízkou hladinu selenu. Nedostatek selenu může vést k ateroskleróze, krevním sraženinám či nádorovému bujení.

Acidophilus 6 miliard
Obsahuje 6 miliard zdravých probiotických bakterií. Zastoupeny jsou 3 kmeny. Pomáhá obnovovat přirozenou střevní mikroflóru. Chrání před kvasinkovou infekcí. Zlepšuje zažívání. Snižuje nadýmání.

Reklama

Multi acidophilus
Obsahuje 4 miliardy zdravých probiotických bakterií. Zastoupeny je 7 kmenů. Pomáhá obnovovat přirozenou střevní mikroflóru. Chrání před kvasinkovou infekcí. Zlepšuje zažívání. Snižuje nadýmání. Lze užívat vnitřně i vaginálně.

Prenatal
Vyvážený multivitamín pro těhotné a kojící ženy.

Lněný olej
Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro vývoj nervového systému plodu v průběhu těhotenství a v raném dětství. Zlepšují kvalitu vlasů, nehtů a pleti.

Kelp
Mořské řasy, které dodávají jód důležitý pro správné funkce štítné žlázy a zdravý vývoj plodu. Ve formě potravinového doplňku se doporučuje užívat, pokud žena nemá ráda přirozené zdroje jódu - mořské ryby a mořské řasy.

Vitamín C 550
Bojuje proti únavě a stresu. Zlepšuje imunitu. Urychluje hojení. Neutralizuje škodlivé volné kyslíkové radikály.

Echinacea
Podporuje imunitní systém. Účinně pomáhá především při infekcích dýchacího traktu. Jde o přírodní antibiotikum.

L-karnitin
Chrání před nevhodným ukládáním tuků. Pomáhá zvládnout zvýšenou zátěž krevního oběhu.

Mumio
Doplňuje nedostatek vitamínů a minerálů v organismu. Zvyšuje odolnost proti bakteriálním a virovým infekcfím,ničí stafylokoky,streptokoky a jiné choroboplodné bakterie. Doporučuje se těhotným ženám,protože podporuje správný vývoj plodu.

Chudokrevnost - Železo

StresPrenatal

Bakteriální, virové či kvasinkové infekce - Vitamín C 550, Mumio, Koloidní stříbro

Nadýmání, poruchy zažívání - Multi acidophilus

Zhoršení kvality vlasů, nehtů, pleti - Prenatal  a Lněný olej,, Mumio

Záněty ústních koutků či jazyka - Železo

Při užívání více přípravků najednou se poraďte s lékařem.

Autor: mk

Reklama

Komentáře

Tomas (Po, 29. 12. 2003 - 13:12)
Mene umelych svinstev a vice ovoce a zeleniny by zenam urcite vice prospelo. Nadnarodni koncerny by ovsem byly spokojeny podstatne mene nez dosud......
Petra (St, 2. 11. 2005 - 22:11)
Máte hezké články, bohužel si je nemohu přes reklamu Nivei přečíst.
Jana (So, 14. 9. 2013 - 22:09)
Mě pomohl PreveMax, celkově na imunitu, ale i na únavu. Brala jsem ho jak v těhotenství, tak i ted a nemůžu si stěžovat!
alca (Čt, 28. 1. 2016 - 12:01)
ja jsem jeste od doktorky dostala doporuceni na magnesium lactici medicamenta. je to proti unave a tvrdnuti briska. horcik
žanet (Pá, 29. 1. 2016 - 11:01)
jojo mě hořčík hodně zahránil od bolesti z tvrdnutí bříška.
Michaela (Čt, 18. 10. 2018 - 08:10)
Mě pomohl PreveMax, celkově...Dobrý den. Jsem těhotná a řeším jestli můžu brát imunit prevax 5? Děkuji za odpověď
aha (Čt, 18. 10. 2018 - 08:10)
Dobrý den. Jsem těhotná a...řeš to se svým lékařem
Erika (Po, 31. 10. 2022 - 09:10)
Tak pro fyzickou pohodu je určitě super těhu cvičení :) A co se týká té vnitřní pohody, tak to je dobré užívat vitamíny. Super jsou ty https://www.benu.cz/ogestan-matka-a-dite-cps-30 :) Ty obsahují jen potřebné vitamíny :)
Majda (Po, 28. 11. 2022 - 11:11)
Prosím tě, na ten ogestan jsem se taky dívala a musím říct, že z dostupných vitamínů mě teda zaujal nejvíc. Kolik se bere tobolek denně? A po jakou dobu se užívají?
Vlasta (Út, 29. 11. 2022 - 23:11)
Mám dva zdravé dospělé potomky. Nastávajícím maminkám můžu doporučit čerstvou zeleninu s ovocem, dostatek pohybu a nebát se v průběhu těhotenství sexu ani ve vysokém stádiu.
Oba porody jsem měla bez problémů.
Valmonta (Pá, 22. 6. 2018 - 22:06)
horčík, kyselina listová a Femibion
Reklama