Speciální letní tábor pro hyperaktivní děti

Hyperaktivní děti tráví prázdniny na speciálním letním táboře. Pro 55 dětí trpící poruchou pozornosti už posedmé tábor zorganizovalo sdružení Hyperaktivita. O děti se starají vyškolení vedoucí a zdravotníci. ČTK o tom informoval ředitel sdružení Hyperaktivita Radek Ptáček.

"Pro děti je připraveno množství her, které se nenápadným způsobem soustředí na rozvoj různých dovedností, pohybu i myšlení," řekl Ptáček. Hry vycházejí například z arteterapie, kdy děti kreslí, malují nebo vyrábějí keramiku. V rámci dramaterapie si v průběhu tábora zkoušejí divadelní hru, kterou pak na závěr hrají před rodiči a dalšími návštěvníky.

Letní tábor pro hyperaktivní děti a jejich kamarády se pořádá letos po sedmé. Asi jednu třetinu účastníků tábora představují děti bez diagnózy poruchy pozornosti, většinou se jedná o sourozence nebo kamarády hyperaktivních dětí. Podle Ptáčka se letos tábora účastní i dvě jinak postižené děti, chlapec s epilepsií a děvče s Downovým syndromem.

Na čtyři děti připadá na "hyperaktivním" táboře jeden vedoucí, na deset dětí jeden zdravotník. Mezi personálem je psycholog a sociální pracovník. Tábor se koná v Hrachově u Sedlčan od 13. do 27. července. Rodiče za něj zaplatili necelých pět tisíc korun. Sdružení pořádá také letní kurzy pro dospělé, kteří se chtějí dozvědět více o vývojových poruchách. Letos se do nich podle Ptáčka přihlásilo dvacet lidí. Kurzy se konají u Zbiroha a účastníky stojí téměř pět tisíc korun.

Poruchami pozornosti trpí zhruba sedm procent dětí, ne u všech se ale jejich "divokost" podaří určit jako diagnóza a nedostává se jim vhodné péče. Děti bývají nepozorné, nevydrží se dlouho věnovat jedné činnosti, jejich reakce často nelze předvídat, mívají problémy ve škole.

Přibližně třetina hyperaktivních lidí časem dozraje a jejich dysfunkce se upraví, třetina může a dokáže svůj handicap kompenzovat a jsou ve své práci úspěšní. Zbytek pak patří do skupiny osob ohrožených sociálně patologickými jevy.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele Miluše K.
  Miluše K. (anonym)

  Prosim o bližší informace o provozu táboru a kontakt na osobu která tábor provozuje děkuji e mail- buroska1"centrum,cz

  Bře 06, 2009
 • Obrázek uživatele Mališová M.
  Mališová M. (anonym)

  Dobrý den, prosím o kontekt na dětský tábor pro hyperaktivni děti.

  Črv 09, 2009
 • Obrázek uživatele Tom
  Tom (anonym)

  Sdružení Hyperaktivita - Saifertova 85, Praha 3, V Podkroví. http://www.hyperaktivita.cz/ info"hyperaktivita.cz

  Črv 09, 2009
 • Obrázek uživatele Ivana Kovaříková Dobřany
  Ivana Kovaříko... (anonym)

  Dobrý den Prosím o bližší info o provozu tábora a možnosti přihlášení.Syn má ADHD,VĚK:11LET. Předem děkuji Ivana Kovaříková email.kovadlinka01@seznam.cz

  Dub 24, 2012
 • Obrázek uživatele SILVIE KŘIVÁNKOVÁ jakrivanek@seznam.cz
  SILVIE KŘIVÁNKO... (anonym)

  Dobrý den , prosím o bližší informace o táboře a také o kontakt a jestli je možno se ještě přihlásit mám syna 11 let s ADHD .Děkuji Křivánková

  Kvě 30, 2013
 • Obrázek uživatele Zdenka Kučerová
  Zdenka Kučerová (anonym)

  Prosím více informací o táboře. Děkuji moc

  Čer 27, 2020
 • Obrázek uživatele RADKA DUPALOVA
  RADKA DUPALOVA (anonym)

  Dobrý den,prosím o bližší informace ohledně tábora a kontakt,muj tel je721999672 nebo radka.dupalova@seznam.cz,moc děkuji

  Led 31, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama