Dětské vši - jak proti nim bojovat bez chemie

Kdykoliv jsou děti v kolektivu, ať již na prázdninovém táboře či ve škole, hrozí, že dostanou vši. Důležité je zakročit dříve, než se vši rozmnoží do velkého počtu. Význam má pravidelná kontrala vlasů, nejlépe řídkým hřebínkem tzv. všiváčkem. Vhodná jsou i preventivní opatření. Pomocníkem může být aromaterapie a přípravky obsahující éterické oleje.

Dětské vši nemají rády éterický olej z australského čajovníku  (tea tree)  a mnozí lékárníci jej kromě jiných kožních problémů pokožky hlavy doporučují i jako přirozený prostředek proti dětské vši. Olej z australského čajovníku má velmi silné protiplísňové a antiseptické vlastnosti. Nedráždí, nezpůsobuje záněty a je zcela neinvazivní.

 

What nits! je přírodní řada produktů proti vším od anglické firmy Tea tree Ltd.,která se specializuje na produkty z australského čajovníku.

 

Kromě oleje z australského čajovníku (tea tree) jsou dalšími hlavními přísadami produktů řady What Nits!:

Olej ze zederachu indického (neem oil - nimbový olej) - velmi účinný odpuzovač hmyzu, v Indii jej od nepaměti používají při zraněních a kožních problémech.

Eukalyptus - má také antiseptické vlastnosti, usnadňuje dýchání a používá se i na drobná zranění a záněty.

Kombinace oleje z čajovníku, zederachu indického (neem) a eukalyptu pomáhá rozpustit voskovou ochranu vší, a ty jsou tak vystaveny účinku vody.

Glycerin - ze zeleniny vyrobená zvlhčující látka, která pomáhá udržovat pokožku hlavy hydratovanou a tím zabraňuje tvorbě lupů.

Přípravky:

Sculp rub - Tonikum proti vším 100ml - Olejový přípravek, který se nanáší na umyté vlasy, nechává se 15-20 minut působit. Pomáhá detekovat a zabíjet vši, které se vyčesávají všiváčkem.

Šampón proti vším 250ml - Používá se na smývání Tonika proti vším. Složení tohoto šampónu s nízkou toxicitou bylo navrženo tak, aby působilo na dětské vši a bylo vhodné pro každodenní použití pro všechny typy vlasů.

Kondicionér proti vším 100ml - Tento produkt se používá poté, co jsou vši zničeny působením přípravku Scalp Rub (Tonikum proti vším) a šamponem, jako následná péče a odpuzovač vší. Aplikaci usnadňuje pumpička se sprejem. Tento přípravek se nesmývá. Při pravidelném používání působí jako prevence.

Upozornění:

Přípravky nepoužívejte, pokud máte epilepsii nebo kožní alergii. Nepoužívejte v těhotenství či pokud berete homeopatika. Tea tree aroma může zhoršit astma. Zabraňte kontaktu s očima. Zamezte inhalaci. Nechávejte mimo dosah dětí. Není vhodné pro děti do 3 let. Přípravky jsou určeny pouze pro externí použití.

Komerční prezentace

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama