Přírodní materiály vhodné pro kontakt s jemnou pokožkou novorozenců

Přírodní vlněné ovčí rouno, látka z bambusového vlákna či přírodní hedvábí představují ty nejvhodnější materiály pro jemnou kůži novorozence.

Přírodní vlněné ovčí rouno udržuje a reguluje tělesnou teplotu a podporuje klidný spánek. Tato měkká a hřejivá podložka je vhodná do inkubátoru, postýlky i kočárku. Ovčí kůže je díky své hebkosti velmi příjemná pro lidskou kůži, proto je mimořádně vhodná na jemnou pokožku děťátka i předčasně narozeného.

Látka z bambusového vlákna je také mimořádně vhodná na šetrný dotek s dětskou kůží. Má silné antibakteriální účinky, vysokou savost (až čtyřikrát silnější než obyčejná bavlna), je hebká a mnohem jemnější. Je možné ji využít v podobě ručníků, mycí žínky, přikrývky i oblečení.

Šátek z přírodního hedvábí od maminky se může použít namísto přikrývky na tělíčko dítěte v inkubátoru. Kromě příjemného pocitu na dotyk hlavně připomíná děťátku vůni maminky. Také umožňuje prožít pocit hranic vlastního těla a může se využít i na lehounkou stimulaci pokožky jeho postupným „hlazením“ po těle dítěte, kdy podporuje příjemný pocit jemného a uklidňujícího „dotyku“.

Zdroj:  Narodilo se předčasně (Portál)

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama