Páteř a plodnost

Jestliže rentgenový snímek ukazuje neprůchodnost vejcovodů, nemusí to být příznak srůstů. Může jít o pouhou svalovou křeč vejcovodů a dělohy, ke které dochází reflexně, podrážděním nervů, které vycházejí z míšního úseku zablokované části páteře.

Odblokování páteře vede k uvolnění křeče. A v tom vlastně tkví i u nás úspěšně provozovaná metoda paní Mojžíšové, která pomohla k otěhotnění řadě ženám.
Léčebný cyklus trvá šest měsíců. Ženy cvičí určité partie svalů, které zlepšují jejich sílu. Teprve potom může dojit k manipulaci, napravení páteře. Dříve by to nemělo smysl, protože ochablé svalstvo by neudrželo správnou polohu.Dva dny trvá manipulační léčba páteře jako celku a jejích jednotlivých vazeb a následuje znovu 8 týdnů cvičení. Po uplynuti této doby se kontroluje dosažený stav a v případě potřeby se opakuje manipulace a cvičení. V některých případech trvá léčba i déle než 6 měsíců, protože tělo si vyžaduje individuálně určitý čas na zpevněni svalového korzetu.Přednosti této metody je její absolutní neškodnost. Působí tu i psychická složka. Úspěšnost popsané metody je okolo 30 % dosažených otěhotnění.
Nejpříznivější věk pro uskutečnění léčby je mezi 28-32 roky věku. Později úspěšnost klesá, po 35. roku rapidně.

Zdroj: Rodinná encyklopedie zdraví - nakladatelství Pragma

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (24)

 • Obrázek uživatele lucka
  lucka (anonym)

  ahoj všem můžete mi Leo poslat taky ty cviky děkuji moc. můj mail breberka26"centrum.cz

  Čer 12, 2006
 • Obrázek uživatele Alena
  Alena (anonym)

  Chtěla bych se informovat na metodu paní Mojžíšové, mám zájem o toto cvičení,ale nemám kontakt na žádnou rehabilitační sestru, nebo cvičitelku, která se tímto zabývá na okrese Břeclav, popř. Hodonín. Prosím o jakýkoliv kontakt. Předem děkuji.

  Kvě 22, 2002
 • Obrázek uživatele lea
  lea (anonym)

  mám cviky pí. Mojžíšové,ráda pomůžu a pošlu poštou. tel.605 462 267

  Dub 04, 2006
 • Obrázek uživatele Jaroslava
  Jaroslava (anonym)

  dozvěděla jsem se o mojžíšové metodě.Mám problémy s bederní páteří a taky hledám lékaře který by mě odblokoval.Zatím jsem našla jen co udržují již odblokované pacienty a to cviky dvakrát do měsíce.Jsem ze Zlína.Předem Vám děkuji za odpověď.

  Čer 12, 2006
 • Obrázek uživatele Iveta
  Iveta (anonym)

  Leo mohla by jste mi také poslat ty cviky děkuji moc keri.sladka"seznam.cz

  Srp 31, 2006
 • Obrázek uživatele Kaia
  Kaia (anonym)

  Cviky najdete např. na adrese: http://www.cvicime.cz/cviceni-praha-2005/cviky/mojzisova/cviky.html Ze začátku by jste měly cvičit každý cvik 10x po 3 sériích, pak postupně zvyšovat až na 40 apod. Tak je cvičím dle rad mé rehabilitační sestry a výsledek je velmi dobrý, také jsem mimo jiné i zhubla, což je další pozitivum:) Začala jsem cvičit kvůli špatným zádům a bolesti jsou menší, svaly se posílily, ale chce to cvičit každý den.

  Srp 31, 2006
 • Obrázek uživatele danano
  danano (anonym)

  prosím poslal by mi také někdo ty cviky . Děkuji všem moc předem.

  Říj 19, 2006
 • Obrázek uživatele danano
  danano (anonym)

  Pardon zapoměla jsem na adresu tak tady je Danano"seznam.cz

  Říj 19, 2006
 • Obrázek uživatele Veronika
  Veronika (anonym)

  Prosím mohla byste mi také poslat ty cviky moc děkuji FraitovaV"seznam.cz

  Lis 10, 2006
 • Obrázek uživatele mary
  mary (anonym)

  ahoj..prosim vas mohli by ste tie cviky poslat aj mne na dashuriaime"seznam.cz vopred dakujem..

  Led 07, 2007
 • Obrázek uživatele zdena
  zdena (anonym)

  Všem: letos vyšla nově kniha "Metoda Ludmily Mojžíšové" (autorky: Olga Strusková, Jarmila Novotná), velmi doporučuji koupit, kromě vysvětlení celé metody a popisu cviků+fotografie cviků, jsou tam zajímavé informace o životě paní Mojžíšové, jak na tu metodu vlastně přišla, jaké měla problémy ji prosadit ve vědeckém světě a také životní příběhy žen, kterým pomohla. Kniha stojí 189,-, to není zase tak velká investice.

  Feb 14, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  v soucasne dobe se dostane kniha se cviky od ludmily mojzisove koupit snad v kazdem knihkupectvi.osobne vsak doporucuji navstivit rehabilitacni stredisko kde se touto metodou zabyvaji.upozorni vas na pripadne chyby pri cviceni a zaroven srovnaji pater.osobne mi to velmi pomohlo.prestala mi bolet hlava a zada menstruacni bolesti take temer vymizely.vsem kdo zacnou cvicit podle teto metody preji aby je nic neodradilo a vytrvali.je to tzv.beh na dlouhou trat,ale stoji to za to.

  Dub 19, 2007
 • Obrázek uživatele maraka
  maraka (anonym)

  Ahoj, jestli chcete,aby mělo cvičení podle L.Mojžíšové smysl,musíte navštívit fyzioterapeuta specialistu,který vám nejprve zmobilizuje vaše tělíčko a naučí vás správně a ve správném pořadí cviky,které se během léčby i upravují.Byla jsem na tom stejně jako vy,než jsem dostala doporučení na Mgr.Maříkovou,která má ordinaci na poliklinice Plaňanská v Praze 10,tel.č.603 322 262.Mám za sebou komletní mobilizaci a 2 kontrolní,cvičím tedy 3.měsíc,čeká mě ještě 3.kontr.mobilizace, (jedna mobilizace do měsíce).Jsem moc ráda,že jsem tento kontakt získala a chci ho i já poslat dál.

  Dub 23, 2007
 • Obrázek uživatele B.Ferdinand
  B.Ferdinand (anonym)

  Vážené slečny, dámy a ženy.Pracují jako masér ve sportovním fotbalovém klubu FC Biocel Vratimov (u Ostravy). Zabývám se svalovými potížemi, mobilizací,cvičením pánve, klouby a různými cviky.Máte-li zájem, volejte:736 147 154, nebo pište na E-mail: B.Ferdinand"seznam.cz. Váš důvěrník Ferda.

  Kvě 01, 2007
 • Obrázek uživatele majda
  majda (anonym)

  ahoj,zajděte si do knihkupecvtví nebo do většího supermerketu a tam koupíte knížku- Metoda Ludmily Mojžížové.Já jsem jí koupila před měsícem za 200kč.Je tam uplně všechno.

  Srp 14, 2007
 • Obrázek uživatele Michaela
  Michaela (anonym)

  Dobrý den Leo,můžu vas prosím poprosit o zaslání cvičení na e-mail děkuji. slunickotuniske".seznam.cz

  Zář 12, 2007
 • Obrázek uživatele Šárka
  Šárka (anonym)

  Dobry den, chtela bych Vas poprosit, zda byste mi mohla poslat cviky na moji emailovou adresu.sarkaaaaaa"seznam.cz Predem dekuji.

  Říj 17, 2007
 • Obrázek uživatele Marcela
  Marcela (anonym)

  Dobrý den,prosím o zaslání cviků P. Mojžíšové na E-mail : vavrla.pavel"seznam.cz,děkuji,Marcela

  Pro 17, 2007
 • Obrázek uživatele saskie
  saskie (anonym)

  dobry den prosim vas o cviky ludmily mojzisove 10 cvikuemail saskieprckova.seznam.cz

  Feb 07, 2008
 • Obrázek uživatele saskie
  saskie (anonym)

  jeste jenou ma tam bit zavinac za jmenem nejak mi to nejde

  Feb 07, 2008
 • Obrázek uživatele saskie
  saskie (anonym)

  leo muzu poprosit o cviky l.mojzisove.email saskieprckovavazavinacseznam.cz dekuji nejde mi vlozit zavinac diky

  Feb 07, 2008
 • Obrázek uživatele Zuzka
  Zuzka (anonym)

  Lidi..Cviky jsou na nic, pokud vás je nenaučí někdo cvičit!! Teď jsem se vrátila z lázní,kde mě cviky učila rehab. sestra a ikdyž to vypadá hrozně snadně,tak všem doporučuji si oběhat rehab.centra a někoho,kdo to opravdu umí si sehnat!!

  Feb 07, 2008
 • Obrázek uživatele jahudka
  jahudka (anonym)

  Dobrý den mohla bych také poprosit o poslání cviku p.Mojžíšové na meilík???j.a.h.u.d.k.a.33"seznam.cz,Moc děkuji..

  Kvě 18, 2008
 • Obrázek uživatele Mirka
  Mirka (anonym)

  ahoj holky, s přítelem se snažíme o miminko přez rok a stále nic. Už 3měsíce cvičím Mojžíšovou. Radila bych kupte si nejprve knihu Metody L.Mojžíšové, pořádně si jí pročtěte a poté začít cvičit. Ale doporučovala bych nějakou reh.sestru. Já k ní také docházím. Chce to vědět jak správně a pomalu cviky cvičit. Už po třech měsících jsou vidět změny k dobrému, tak doufám, že se nám to povede.

  Feb 06, 2009

Přidat komentář

Reklama

Reklama