Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Odběr a uložení kmenových buněk

Od 15. října 2004 se švýcarská banka pro úschovu kmenových buněk Life-Sciences a Archiv buněk, její zastoupení v ČR, rozhodly zásadně zvýšit přístupnost svých služeb. Mění strukturu cen, podle kterých klienti často zvažují, zda svým potomkům uloží kmenové buňky z pupečníkové krve. Při podpisu smlouvy klient zaplatí pouhých 6.000 Kč. Zbytek ceny, která zahrnuje laboratorní zpracování a uložení kmenových buněk na 20 let, je rozložen do 12 měsíčních splátek po 3.000 Kč. Při platbě předem poskytuje Archiv buněk rabat 3.000 Kč.

"Atraktivnější struktura ceny reaguje na průzkumy mezi klientkami, kterými jsou převážně mladé budoucí maminky, a na informace získané od lékařů porodnických a gynekologických ordinací," komentovala změnu struktury cen Monika Veberová, ředitelka Archivu buněk. "Chceme vyjít vstříc mladým manželstvím a umožnit jim rozložit platby za odběr a uschování jejich kmenových buněk pro vlastní potřebu jejich dítěte."

Uchovávání kmenových buněk s využitím služeb Life-Sciences je ve východoevropských zemích v současnosti možné jen v Maďarsku a v České republice. V Maďarsku se již teď provádí měsíčně 65 až 70 odběrů (tedy cca 1% z celkového počtu porodů v zemi), zatímco v ČR se tento počet pohybuje v průměru okolo 20. Do konce roku přibude do tohoto seznamu i Polsko, kde však pro zajímavost již dnes funguje dalších 5 soukromých bank. Banky Life-Sciences uchovávají již 20.000 odběrů z celkem 18 evropských zemí. V letošním roce přijaly k uschování až 250 odběrů týdně. Tento počet znamená, že Life-Sciences je největší evropskou bankou kmenových buněk.


Pro další podrobnosti prosím kontaktujte:

Jindřich Lacko

GCI Praha

tel. 603 434 112

e-mail: jindrich.lacko@gci.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama