Zpráva o stavu

Doktorka.cz nabíhá na nový systém. Prosím omluvte dočasnou zhoršenou dostupnost služeb. Děkujeme!

Novinka pro nastávající maminky - porodnický gel Dianatal

PR článek:Porodnický gel Dianatal - novinka na českém trhu. Tento porodnický gel usnadňuje porod a chrání matku i dítě. Redukuje poporodní poranění. Zkušenosti již ve většině českých porodnic.

 
Největší obavou nastávajících maminek bývá porod. Aby ne, když o tomto zlomovém okamžiku v životě každé maminky slýcháme v souvislosti s velkými bolestmi. Existují mnohá řešení, jak od bolesti alespoň částečně ulevit. Některým ženám pomáhají masáže nebo koupel, jiným uleví relaxační hudba nebo naopak pohyb na relaxačních míčích.
V každém případě je ale porod dítěte jednou z nejdůležitějších událostí v životě ženy. Pro ženu a její rodinu je dobré prožití porodu důležitým stavebním kamenem spokojeného života. Dobrá příprava a informovanost  ženy o možnostech při porodu, jsou vhodným předpokladem, jak porod zvládnout.
Porod se rozděluje na tři fáze. Během první fáze, otevírací, se rozšiřuje děložní hrdlo. Jakmile je děloha úplně otevřená, začíná fáze druhá, tzv. vypuzovací, třetí fáze porodu je porod plodového lůžka- placenty
Z důvodu velkých třecích sil v porodních cestách je vaginální porod pro matku a dítě energeticky náročný výkon. Pokud porod trvá dlouho, vyčerpání matky i dítěte roste. Přirozená maziva (plodová voda, mázek) jsou ve většině případů nedostačující k tomu, aby účinně snížila třecí síly mezi pochvou a plodem.
Použitím porodnického gelu Dianatal mohou být tyto třecí síly jednoduchým a bezpečným způsobem redukovány.
Jak se Dianatal porodnický gel používá
- Dianatal je aplikován po celou dobu porodu do pochvy
- Dianatal vytvoří v pochvě klouzavý film
- Dianatal redukuje tření

Dianatal porodnický gel zavádí lékař nebo porodní asistentka do pochvy při vaginálním vyšetření, když se děloha začíná otvírat- tzn. již od počátku porodu. K tomu může být použit speciální aplikátor, aby aplikace nebyla nepříjemná matce ani nenarozenému dítěti. Toto je provedeno několikrát během porodu při/po vaginálním vyšetření. Dianatal porodnický gel vytvoří v pochvě přilnavý kluzký film, který snižuje třecí síly. Plod porodním kanálem lépe prochází, klouže. Tím je porod usnadněn a pochva chráněna.
Pozorování rovněž ukázala, že výskyt natržení hráze se zřetelně snižuje, pokud je používán Dianatal porodnický gel.
Dianatal porodnický gel podporuje a usnadňuje porody do vody a také porody, při kterých musí být použit vakuumextraktor nebo porodnické kleště.
Přináší použití Dianatal gelu nějaká rizika?
Podle provedeného průzkumu se těhotné ženy nejvíce
obávají komplikací a bolesti během porodu.
Dianatal gel neobsahuje žádné aktivní látky-léčiva.Působí pouze mechanicky. Jeho cílem je snížit třecí síly vznikající vlivem pravidelných děložních kontrakcí a průchodem těla plodu porodním kanálem.
Dianatal gel je zdravotnický prostředek, který usnadňuje porod a zároveň chrání matku a dítě.
Dianatal gel je sterilní gel,což je důležité pro novorozence, neobsahuje latex a nevyvolává alergické reakce. .Klinické studie doposud nepotvrdily žádné vedlejší či nežádoucí účinky vyplývající z použití Dianatal gelu. Ani v České republice nebyly dosud popsány žádné nežádoucí reakce.
Jak se Dianatal gel používá?
Důležité upozornění: Dianatal gel může být aplikován pouze lékařem či porodní asistentkou.
V dostatečném časovém předstihu informujte svého porodníka či porodní asistentku, že si přejete Dianatal gel během porodu použít.
Dianatal gel je možné zakoupit ve své porodnici, u svého gynekologa, v lékárnách a některých zdravotnických zařízeních.
V České republice mají zkušenost s Dianatal gelem již ve většině českých porodnic.
Více informací o Dianatal gelu naleznete zde nebo se zeptejte svého gynekologa.

Přidat komentář

Reklama

Reklama