Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Nevolnosti ranní v těhotenství: homeopatická pomoc

Ranní nevolnosti nastávajících maminek jsou velmi nepříjemné a zatěžující, homeopatie však zná řadu přípravků, kterými se tyto nevolnosti dají úspěšně a bez jakéhokoliv rizika pro maminku i její dítě řešit.

Popis potíží

Homeopatikum

Zvracení krátce po jídle. Neudrží jídlo v sobě, známky podvýživy.

Cucurbis 9C

Slabost a závratě, pacientka je známá jako nervózní člověk, který se nechá lehce podráždit. Při nevolnosti má pocit vnitřního chvění. Zhoršení zvýšeným vypětím a námahou, tabákovým kou­řem, kávou, vůní jídel, pohybem. Vleže se potíže zlepší.

Cocculus D12

 

?přetrvávající nevolnosti, od nichž zvracení neuleví. Nastávající mamince je prakticky neustále špatně. Již jen vůně jídla vyvolává nucení na zvracení. Jazyk je čistý. Koliky a křeče v břiše. Podráž­děná nálada. Ulehnutí zhoršuje, stejně tak pohyb. Zvracení při probíhajícím porodu. Zhoršení též teplým, vlhký počasím. Příči­nou potíží může být kromě těhotenství i konzum těžce stravitel­ného jídla, někdy i vepřového masa.

Ipecacuanha 9C

Jen pouhý pohled na jídlo dělá zle, stejně tak jako vůně jídla (ze­jména vajec a pach připravovaných ryb). Silné dávení a zvracení. Krvavá nebo jako želá vypadající stolice. Bolest při stolici. Prů­jmy zejména na podzim. Přecitlivělost na pachy a vůně. Vyčer­panost, slabost, zimomřivost. Zhoršení chladem, vlhkem a ze­jména pachem jídla.

Colchicum9C

Časté říhání. Špatně od žaludku až do zvracení. Průjem s hlenem a krví. Stolice je pokaždé jiná, jednou řídká, podruhé tuhá. Slabá nebo žádná žízeň. Plačtivost. Zhoršení teplem místnosti, zlepšení na čerstvém vzduchu a konejšením.

Pulsatilla D12

Pacientce je velice zle, dáví se a zvrací. Je bledá, vrávorá. Po

těle vyráží studený pot. Náhlý vodnatý průjem. Zlepšení odkry­tím břicha, po zvracení úleva. Rovněž po stolici a vymočení úleva. Čerstvý vzduch zlepšuje. Příčinou potíží může být kromě těhotenství též cestování a kouření.

Tabacum 9C

Zdroj: J. T. Holub - Jak se léčit pomocí homeopatie, nakladatelství CPress

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Prosba
    Prosba (anonym)

    Ahoj, udělej Damiánkovi radost, potřebuje tvůj hlas. na adrese: http://www.hvezdyeuronics.cz/user/106846 a klikni na tlačítko Hlasuj. A pokud ho chceš podpořit, sdílej všude ! MocMocDěkujeme

    Pro 01, 2011

Přidat komentář

Reklama

Reklama