Nebezpečí mikrovlnné radiace zejména pro děti

Světová zdravotnická organizace (WHO) klasifikovala mikrovlnné záření vycházející z mobilních telefonů a wi-fi zařízení jako karcinogen třídy 2B, což znamená, že může potencionálně vyvolávat rakovinu u lidí.

Kdokoliv je vystaven záření z mobilních telefonů nebo bedrátových technologií je zdravotně ohrožen, avšak děti jsou mnohem citlivější, jelikož mají tenčí lebku, menší hlavu, vysoce vodivou mozkovou tkáň a jsou vystavováni záření od nižšího věku (tzn. že budou vystaveny záření celkově po delší dobu).

Nevyvinutá dětská nervová soustava a nezralé fyzické tělo znamená, že mohou absorbovat více než dvojnásobné množství radiace co dospělí. Děti ovlivněné mikrovlnnou radiací mohou trpět na:

poruchu pozornosti
nevolnost
motání hlavy
závratě
bolesti hlavy
bušení srdce
poruchy paměti
nespavost

Toto však není kompletní seznam. Vystavení mikrovlnnému záření je též dáváno do souvislosti s mozkovými nádory, rakovinou, depresí, onemocněním srdce a dalšími vážnými onemocněními.

Zdroj: NaturalNews

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (11)

 • Obrázek uživatele Anna!
  Anna! (anonym)

  Heureeccis!(( To vám to trvalo! Jim ne!Přetvořili rychle pomocníka na válečnou zbraň!Radiové vlny nejsou nebezpečné,ale vrah z nich vytvoří SVÉHO!§! pomocníka!

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele Dalibor
  Dalibor (anonym)

  Klasický hoax.

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele alslgsrg
  alslgsrg (anonym)

  Nechci to znevažovat. Naopak, ráda budu šířit článek dál...ovšem... Mohli byste udat přesnej odkaz na zprávu ze zdroje? Na tom webu to nemůžu najít... poslední článek o mikrovlnném záření mi to našlo z roku 2010 snad. a i tak byste měli udat přesnější informace o převzetí článku.

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele Šárka
  Šárka (anonym)

  podobny clanek na naturalnews je tento: http://www.naturalnews.com/038702_cell_phone_radiation_dangers_belgium.html

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele Tomáš
  Tomáš (anonym)

  http://www.naturalnews.com/041747_cell_phones_emf_radiation_teachers_union.html

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele Hrk
  Hrk (anonym)

  Zase nějakej idiot kterej ničemu nerozumí, ze srandy něco blafne a v tu ránu se najde dost slepiček, které se toho chytnou jak hovínko košile a už jsou z toho třeba jihočeské matky a podobné idiotské sdružení. Mikrovlnka může škodit vašemu dítěti, pokud ho budete strkat do mikrovlnky a ohřívat! Snad natolik vám ještě zbylo inteligence aby jste to nedělali!

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele Olda
  Olda (anonym)

  Mikrovlnku jsem si pořídil hned, jak to šlo a považuji ji za velké plus. Jinak jsem ale velmi proti WiFi a mobilům a všem možným GSM, protože člověk před signálem už nikam neuteče a ani z toho celkem nic nemá. Bezdrát bych krutě potlačoval tam, kde může být drát, dost smutné je také to množství sítí které si navzájem překáží. Kdo si myslí, že když ty vlny nevidí a neslyší, že mu nic nedělají a nebo spoléhá na moudré tohoto světa, je idiot.

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele alkgslg
  alkgslg (anonym)

  Hrk: WHO je podle vás banda idiotů, kteří ničemu nerozumí? Olda: je zajímavý, že mobily vám vadí, když mobil narozdíl od jídla z mikrovlnky vám neprojde tělem přímo.

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele narozdíl od jídla z mikrovlnky...
  narozdíl od jíd... (anonym)

  Jo, mikrovlnný záření schovaný v jídle. Panebože! Blbost holt světem vládne.

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele Hrk: WHO je podle vás banda idiotů, kteří ničemu nerozumí?
  Hrk: WHO je pod... (anonym)

  Ne. Ale mašíblové jsou ti, kteří jejich nálezy "interpretují".

  Zář 20, 2013
 • Obrázek uživatele issin
  issin (anonym)

  možná na tom něco je. Ale co je takový mobil proti radaru protivzdušné obrany. Před dvaceti roky stála jedna taková radiolokační stanice nedaleko města kde žiji. A vzhledem k výkonu jakým tento radar disponoval je diskuze o škodlivosti mobilu naprosto směšná. Navíc nepozoruji ve svém okolí zvláštní rozdíl oproti zbytku ČR co se výskytu nádorů a jiných potíží připisovaných mikrovlnnému záření týče.

  Zář 20, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama