Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Nadbytek proteinů může způsobovat neplodnost žen

Příliš mnoho proteinů ve stravě žen může být ohrožením početí dítěte. Vědci totiž zjistili, že pokud se ženy rozhodnou počít, nadbytek bílkovin v jejich potravě může tuto snahu vážně ohrozit. V americkém Coloradu totiž vědci u myší prokázali, že se jejich embryo přestane vyvíjet, pokud stravu těchto myších matek tvoří z pětadvaceti procent bílkoviny. Stejný efekt mohou mít podle vědců bílkoviny také u lidí.

"Ačkoli jsme výzkum uskutečnili na myších, data jsou použitelná také pro výzkum stravování a reprodukce lidí," tvrdí doktor Jim Gardner z Colorada.

Vědci sledovali vývoj embryí u dvou skupin myší. Jedna z nich dostávala potravu, v níž proteiny tvořily pětadvacet procent stravy a druhá zase takovou, v níž bylo proteinů jen čtrnáct procent.

"V samicích živených potravou bohatou na proteiny se začalo vyvíjet šestatřicet procent embryí, zatímco u samic přijímacích potravu chudší na proteiny se začalo vyvíjet sedmdesát procent embryí," uvedl Gardner.

Ale i další vývoj uhnízděných embryí se mezi oběma skupinami lišil. Zatímco ve skupině s potravou bohatou na proteiny se v plod vyvinulo pětašedesát procent embryí, u skupiny s potravou chudší to bylo jednaosmdesát procent.

"Pro nás to znamená, že u žen majících problémy s početím dítěte, bychom se měli zaměřit také na skladbu jejich potravy. Zvláště na množství proteinů," vysvětlil Gardner.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Vitamín E 400IU 250 cps
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Carlos
  Carlos (anonym)

  Lidi nectete takove blaboly viz http://www.sisyfos.cz/blb/balvany.html

  Črv 26, 2004
 • Obrázek uživatele MILLUS
  MILLUS (anonym)

  Pane CARLOS, nadbytek proteinů v potravě má skutečně mnoho nepříznivých zdravotních důsledků !

  Led 26, 2007
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Naopak, nadbytek sacharidů a uhlohydrátů vede k velkým problémům, Millusi

  Dub 10, 2008
 • Obrázek uživatele Mona
  Mona (anonym)

  Ale pouze nadměrná konzumace jednoduchých cukrů způsobuje problémy -tzn. bílého rafinovaného cukru a bílé mouky.

  Dub 10, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama