Nadbytek proteinů může způsobovat neplodnost žen

Příliš mnoho proteinů ve stravě žen může být ohrožením početí dítěte. Vědci totiž zjistili, že pokud se ženy rozhodnou počít, nadbytek bílkovin v jejich potravě může tuto snahu vážně ohrozit. V americkém Coloradu totiž vědci u myší prokázali, že se jejich embryo přestane vyvíjet, pokud stravu těchto myších matek tvoří z pětadvaceti procent bílkoviny. Stejný efekt mohou mít podle vědců bílkoviny také u lidí.

"Ačkoli jsme výzkum uskutečnili na myších, data jsou použitelná také pro výzkum stravování a reprodukce lidí," tvrdí doktor Jim Gardner z Colorada.

Vědci sledovali vývoj embryí u dvou skupin myší. Jedna z nich dostávala potravu, v níž proteiny tvořily pětadvacet procent stravy a druhá zase takovou, v níž bylo proteinů jen čtrnáct procent.

"V samicích živených potravou bohatou na proteiny se začalo vyvíjet šestatřicet procent embryí, zatímco u samic přijímacích potravu chudší na proteiny se začalo vyvíjet sedmdesát procent embryí," uvedl Gardner.

Ale i další vývoj uhnízděných embryí se mezi oběma skupinami lišil. Zatímco ve skupině s potravou bohatou na proteiny se v plod vyvinulo pětašedesát procent embryí, u skupiny s potravou chudší to bylo jednaosmdesát procent.

"Pro nás to znamená, že u žen majících problémy s početím dítěte, bychom se měli zaměřit také na skladbu jejich potravy. Zvláště na množství proteinů," vysvětlil Gardner.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Vitamín E 400IU 250 cps
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Carlos
  Carlos (anonym)

  Lidi nectete takove blaboly viz http://www.sisyfos.cz/blb/balvany.html

  Črv 26, 2004
 • Obrázek uživatele MILLUS
  MILLUS (anonym)

  Pane CARLOS, nadbytek proteinů v potravě má skutečně mnoho nepříznivých zdravotních důsledků !

  Led 26, 2007
 • Obrázek uživatele Martina
  Martina (anonym)

  Naopak, nadbytek sacharidů a uhlohydrátů vede k velkým problémům, Millusi

  Dub 10, 2008
 • Obrázek uživatele Mona
  Mona (anonym)

  Ale pouze nadměrná konzumace jednoduchých cukrů způsobuje problémy -tzn. bílého rafinovaného cukru a bílé mouky.

  Dub 10, 2008

Přidat komentář

Reklama

Reklama