Muži po čtyřiadvacítce ztrácejí plodnost

Odborný vědecký časopis European Journal Of Human Reproduction uveřejnil zprávu, která asi muže příliš nepotěší. Britští vědci totiž zjistili, že po dosažení čtyřiadvaceti let se v mužském organismu spustí mechanismus, vedoucí k postupnému snižování plodící schopnosti!

Vědecký tým sledoval 8500 manželských párů, kteří plánovaně přiváděli na svět syny či dcery. Ukázalo se, že muži starší čtyřiadvaceti let většinou nebyli schopni zvládnout tento ?úkol? v průběhu dvanácti měsíců. Závěr statistického zkoumání tvrdí jasně: pětatřicetiletý muž má zhruba poloviční šanci počít dítě během jednoho roku, v porovnání se svým čtyřiadvacetiletým ?kolegou?.


Podobné výzkumy byly prováděny i dříve, tehdy se však sledovaly spíše nepřímé faktory, jako například kvalita spermatu, která je odpovědná za fertilitu. Jestliže je však v tomto případě pojem fertilita vnímán jako oplodnění vůbec, pak plodící schopností je zde míněna možnost počít dítě během určité doby.
Ačkoliv v minulosti byla odpovědnost za schopnost či neschopnost počít dítě přenášena spíše na ženu, výzkumy v současnosti stále více dokladují, že tou křehčí a ovlivnitelnější složkou v procesu plození je právě muž.


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (14)

 • Obrázek uživatele radka
  radka (anonym)

  Milý Pepo, v podstatě s tebou souhlasím, ale....myslíš opravdu, že čím starší muž, tím menší chuť na sex????..možná někteří jedinci ano, ale většina myslím že ne....samozřejmě, že kvalita spermatu klesá, stejně jako možnost oplodnění, ale s tou menší chutí na sex je to spíš u žen v přechodu a po přechodu a to také ne u všech....myslím spíš, že muži mají třeba větší problémy s erekcí, ale chuť na sex jim zůstává....jasně, vyjímky jsou, hlavně ti, kteří tráví většinu svého života u televize s lahví piva a preferují hlavně tzv. bílý sex.....:-)))

  Pro 06, 2003
 • Obrázek uživatele pepa
  pepa (anonym)

  Cim starsi muz, tim mensi chut na sex a mensi pocet soulozi, navic pri klesajici kvalite spermatu se neni co divit, ze pravdepodobnost oplodneni je nizsi. Ale to se vi prece uz davno.

  Lis 06, 2003
 • Obrázek uživatele Jarda
  Jarda (anonym)

  Cim starsi muz, tim mensi chut na sex ?!? Tak to je pěkná kravina. Kolik vám je let ? Je mi 55 a chuť mám stále větší a větší. Bohužel výkonnost jde do háje. Copak neznáte modlitbu padesátníka: Pane Bože, když už nemůžu, tak ať se mi aspoň nechce !

  Led 03, 2010
 • Obrázek uživatele Jirka
  Jirka (anonym)

  Milý Pepo, v podstatě s tebou..."mají problémy s erekcí, ale chuť na sex jim zůstává" Přesně tak, Radka to zná. Nerozumím pojmu "bílý sex". To jsem nikdy neslyšel.

  Led 03, 2010
 • Obrázek uživatele honza
  honza (anonym)

  je mi teprve 12 let .. od kolika let jsem plodným .. prosím pomocte .. :(

  Led 03, 2013
 • Obrázek uživatele Q
  Q (anonym)

  "mají problémy s erekcí,...http://www.slideshare.net/vesdo/bily-sex

  Led 03, 2013
 • Obrázek uživatele Q
  Q (anonym)

  je mi teprve 12 let .. od...Za normalnich okolnosti (pokud nemas nejakou poruchu plodnosti) je to od prvni ejakulace. Zadny sex pred dovrsenim tvych 15 let (nebo s divkou mladsi 15 let) ti nedoporucuju.

  Led 03, 2013
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  Za normalnich okolnosti...já nevím .. někde píšou až v pubertě .. to znamená třeba až ve 13 letech ... ?? prosím pomocte moc se bojím .. osobní důvody :(

  Led 03, 2013
 • Obrázek uživatele Honza
  Honza (anonym)

  mýmu bráchovy jsou 4 roky . třeba on plodný ještě nemůže být ? nebo už může ? má už spermie ?

  Led 03, 2013
 • Obrázek uživatele Majky
  Majky (anonym)

  Muze byt muz kteremu je 46 jeste plodny? Snazime se totiz spolu o miminko ja zatim plodna jsem jelikoz je mi teprve 18 dekuji za odpovedi a muzete mi je poslat na email? Dekuji.. A email je: miluska.vanicka@seznam.cz moc vam dekuji

  Říj 07, 2015
 • Obrázek uživatele Klára
  Klára (anonym)

  Děkuj Bohu , že je to tak jinak budeš mít děcko s "tatínkem".

  Říj 07, 2015
 • Obrázek uživatele Roman
  Roman (anonym)

  Muze byt muz kteremu je 46...Zdravý muž může být plodný klidně do devadesátky.

  Říj 07, 2015
 • Obrázek uživatele Lara
  Lara (anonym)

  Muze byt muz kteremu je 46...může,sstejně jako čtyřicítka žena

  Říj 07, 2015
 • Obrázek uživatele Bohouš
  Bohouš (anonym)

  mýmu bráchovy jsou 4 roky .... dejte pokoj ze šoustáním , byl jsem v lázních a naprcal tam babu 42 let, a to mě je 71, tak jakej problém.

  Říj 07, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama