MUDr. Šimon Reich - Proč nemá plošné testování dětí význam

Pan doktor Šimon Reich ze Zdravého fóra vysvětluje, proč plošné testování dětí ve školách nemá význam a proč antigenní či PCR testy v medicíně nemají být nikdy posuzovány samy o sobě, ale vždy společně s klinickým nálezem a příznaky.

Pan doktor ve videu sděluje tyto 3 základní informace:

- PCR či antigenní testy neříkají nic o tom, zda zachycená nukleonová kyselina či antigen viru opravdu znamená přítomnost živého viru. Přítomnost živého viru neznamená automaticky, že musí být daný člověk infekční.

 - Dle dostupných studií děti do 10 let onemocnění COVID 19 téměř nepřenáší, děti a mladiství od 10-18 let onemocnění přenásí, ale méně než dospělí.

- V Rakousku při testování 500 000 dětí a školního personálu antigenními testy byl záchyt 211 pozitivních (z toho 79 dospělých). Takto malý záchyt znamená, že a) byly použity velmi nepřesné testy či b) prevalence (výskyt zkoumaného jevu) je v zkoumané populaci tak nízká, že výsledky testování jsou nepřesné bez ohledu na kvalitu testu. Možná je i kombinace obou příčin.

MK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele lukas
  lukas (anonym)

  tak to plati i na dospele, ne?

  Bře 19, 2021
 • Obrázek uživatele Klaus
  Klaus (anonym)

  Je to jen výmysl.

  Bře 20, 2021
 • Obrázek uživatele Milan
  Milan (anonym)

  Vývojář vakcín Vanden Bossche vyzývá k okamžitému zastavení plošného očkování proti covidu. Ve videu vysvětluje, proč tato očkovací kampaň představuje pro lidstvo obrovské nebezpečí. https://otevrisvoumysl.cz/geert-vanden-bossche-rizika-plosneho-ockovani-proti-covidu-19/

  Bře 20, 2021

Přidat komentář

Reklama

Reklama