Reklama

Meditace v těhotenství

V těhotenství pociťujeme více než kdykoli jindy v životě ženy - potřebu být samy. Postupně, jak následují jednotlivé stádia těhotenství, tak se i v ženě rozvíjejí stupně velké citlivosti.

Některé ženy vyprávějí, že občas téměř mohou slyšet a cítit myšlenky a pocity těch, kteří jsou okolo nich. V některých částech světa je pro tuto velkou citlivost a dokonce i schopnost vnímat budoucnost těhotným ženám prokazována velká úcta. Právě v osamělosti se těhotná žena může naladit na své vlastní bytí a pocítit, kým doopravdy je. Všichni potřebujeme se více milovat, více si odpouštět a stát se svým nejlepším přítelem tak, abychom v osamělosti mohli procítit krásu a naplnění toho, že jsme sami sebou. Je to nádherný dar dát si nové dítě. Naučíme-li se milovat své vlastní bytí, bude i naše dítě přirozeně růst v lásce ke svému vlastnímu bytí. Jakmile jste se dostali do kontaktu s místem naplnění, s vaším středem - můžete toho dát daleko více svému partnerovi, jiným dětem, přátelům a novému dítěti. Z tohoto stavu klidu a "bytí ve středu" můžete snadno navázat kontakt s duší dítěte a posílat mu lásku a lásku i od něho přijímat.

Není nutné trávit dlouhé hodiny v osamění každý den - i když to některé těhotné ženy dělají a je to pro ně krásné. Zdá se však, že postačí si sednout stranou dvakrát denně na určitou dobu a cvičit se v umění být sama - provádět cvičení klidu, schopnosti přijímat a být ve svém středu. Způsoby, jak uklidnit svou mysl a vstoupit do svého srdce jsou individuální a jedinečné pro každého z nás. Důležité je, abychom to dělali. Najít si čas pro ticho a vstoupit do svého středu je velice prospěšné, nádherné a zdravé. Můžete to provádět velice dobře během těhotenství. Uklidnění činnosti těla a mysli dovolí vyšším impulzům a světlu, aby naplnily naše vědomí. To bude mít velice blahodárný vliv na celý průběh těhotenství a na porod a to jak fyzicky, tak i emočně. Stejně prospěšné to bude i pro dítě a právě tak i pro všechny ty, kteří mají tu výsadu a mohou být ve vaší přítomnosti.

Chtěli bychom připomenout mužům těhotných žen, že i oni jsou těhotní. Dítě přichází stejně tak k vám, jako k vaší ženě. Cítíme, že vy dva jste byli vybráni jako tým a jste společně zahaleni aurou vašeho dítěte. Můžete přitom rozvíjet své otcovské vlastnosti, když při své každodenní meditaci budete obklopovat svou ženu světlem - a zajišťovat tak duchovní a fyzickou ochranu pro ni a pro vaše dítě.
Samozřejmě vám to pomůže i k otevření srdce a k tomu, abyste se podíleli na radosti těhotenství.

zdroj: Joice A Barry Vissell - Společná cesta

Reklama

Reklama

Komentáře

Martin (Čt, 4. 4. 2002 - 21:04)
Dnes jsem se dozvěděl že budeme mít dítě...jsem tak štastný.
zdenka (Čt, 27. 6. 2002 - 14:06)
GRATULUJEM, teším sa s Vami všetkými troma a prajem bezproblémové tehotenstvo a veµa trpezlivosti pri výchove. Všetko dobré!!!! :-)))
Reklama