Lžička medu uleví dětem večer od kašle a pomůže lépe spát

Lžička medu před spaním prý utiší kašel dítěte a pomůže mu k lepšímu spánku. Lidový lék působí zřejmě lépe než prodávané přípravky na kašel. Tvrdí to nová studie amerických vědců, která se opírá o výpovědi rodičů popisujících příznaky u dětí. Med podle odborníků obalí hrdlo a uklidní podrážděnou sliznici.

"Mnoho rodin toto zjištění uvítá a řekne, že babička měla pravdu," prohlásil vedoucí studie Ian Paul lékařské fakulty Pensylvánské státní univerzity. Výsledky studie se objeví v prosincovém čísle časopisu Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine.

Američtí zdravotníci nedávno upozornili, že normálně prodávané léky na nachlazení a kašel by neměly dostávat děti mladší šesti let. Firmy potom některé z léků pro děti stáhly z trhu.

Někteří pediatři, kteří četli studii, podle serveru BBC řekli, že budou radit rodičům hledajícím alternativní léčbu, aby zkusili med. Připomněli ale, že med by neměl být podáván dětem mladším jednoho roku, protože u nich vzniká riziko botulismu, i když jen malé. Botulismus je otrava, kterou vyvolává jed botulotoxin, působící na nervový systém.

Do výzkumu vědci zapojili 105 dětí s infekcí horních cest dýchacích z kliniky v Pensylvánii. Rodiče dostali papírový pytlík s dávkovačem. Některé byly prázdné, jiné obsahovaly lék na kašel obsahující dextromethorphan a ochucený medem v dávkách přiměřených věku dítěte. Další potom obsahovaly podobné dávky medu.

Rodiče měli sledovat, jak se u dětí projevuje kašel a jaký mají spánek, a to před zahájením večerní léčby a po ní. K hodnocení měli sedmistupňovou škálu.

Všem dětem se dařilo lépe, ale pokud jde o kašel, hodnotili rodiče nejlépe účinky medu.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Tamango bily vlk
  Tamango bily vlk (anonym)

  Americti vedci objevili hovno,protoze to vime jiz tehdy,kdyz jeste ani Amerika nebyla objevena.Neserte lidi s tim,cim drive obtezovali vedci SSSR.Kam vitr tam plast.

  Pro 20, 2007
 • Obrázek uživatele fugi
  fugi (anonym)

  Nakonec nám ještě řeknou, že Američtí vědci zrovna objevili med :-D Nevím, med na večer vyzkoušený nemám, spíš přes den do čaje, ale mám vyzkoušené psí sádlo Dr.Weiss z bylinek, které mi zajistí, že celou noc nekašlu ať mám jakýkoliv kašel. Kam se na něj hrabe codein! A přitom nijak neškodí, protože je z bylinek.

  Bře 12, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama